Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z 'wyprzedaży' kupiłem od kolegi miodzio RNS-e, jemu zostawiając swoje audi concert III.

Wtyczka pasowała, antena radiowa też. Próbowaliśmy połączyć się z navi vcds'em, niestety się nie udało.

Navi działa i nie wyłącza się po 30 minutach, dobrze byłoby jednak wszystko zakodować jak należy. Może wiecie, czy i jakie kabelki należy zamienić, żeby vcds się połączył z navi?

Ja niestety słaby jestem z czytania schematów.

Dodam, że moje stare radio nie włączyło się w samochodzie miodzia, więc pewnie to wina kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Korzystając z 'wyprzedaży' kupiłem od kolegi miodzio RNS-e, jemu zostawiając swoje audi concert III.

Wtyczka pasowała, antena radiowa też. Próbowaliśmy połączyć się z navi vcds'em, niestety się nie udało.

Navi działa i nie wyłącza się po 30 minutach, dobrze byłoby jednak wszystko zakodować jak należy. Może wiecie, czy i jakie kabelki należy zamienić, żeby vcds się połączył z navi?

Ja niestety słaby jestem z czytania schematów.

Dodam, że moje stare radio nie włączyło się w samochodzie miodzia, więc pewnie to wina kabli.

Sprawdź czy jest podłączona linia diagnostyczna K.

W adaptacjach zegarów na kanale 62 oczytaj wartość, dodaj do niej 1 i zapisz sumę jako nowe kodowanie (np. jeśli masz 22 to nowe kodowanie to 23).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z 'wyprzedaży' kupiłem od kolegi miodzio RNS-e, jemu zostawiając swoje audi concert III.

Wtyczka pasowała, antena radiowa też. Próbowaliśmy połączyć się z navi vcds'em, niestety się nie udało.

Navi działa i nie wyłącza się po 30 minutach, dobrze byłoby jednak wszystko zakodować jak należy. Może wiecie, czy i jakie kabelki należy zamienić, żeby vcds się połączył z navi?

Ja niestety słaby jestem z czytania schematów.

Dodam, że moje stare radio nie włączyło się w samochodzie miodzia, więc pewnie to wina kabli.

przekładasz kabelek z kostki C7 do B5 i połączysz sie vagiem:wink:

rnse.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś powszechnie znany problem by RNS ledowego zrobić z opcją TV-Free?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś powszechnie znany problem by RNS ledowego zrobić z opcją TV-Free?

Nie mamy softu dla RNS-E LED który to ogarnia - w tej chwili jedyna możliwość to adapter na kabelek sygnału prędkości (do dostania np. w naviservice). Ewentualnie możesz podpytać mikasziego - ponoć RNS-y ma dość dobrze rozpracowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś powszechnie znany problem by RNS ledowego zrobić z opcją TV-Free?

Nie mamy softu dla RNS-E LED który to ogarnia - w tej chwili jedyna możliwość to adapter na kabelek sygnału prędkości (do dostania np. w naviservice). Ewentualnie możesz podpytać mikasziego - ponoć RNS-y ma dość dobrze rozpracowane.

Siema :hi:

Niestety ledowego rns-e jeszcze nie znam tak dobrze jak tego starego , ale z mojej dotychczasowej wiedzy jeszcze nie ma hacka do ledowych rns-e . Niby chłopaki z audiforum próbowali coś tam zdziałać ale nic z tego nie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś powszechnie znany problem by RNS ledowego zrobić z opcją TV-Free?

Nie mamy softu dla RNS-E LED który to ogarnia - w tej chwili jedyna możliwość to adapter na kabelek sygnału prędkości (do dostania np. w naviservice). Ewentualnie możesz podpytać mikasziego - ponoć RNS-y ma dość dobrze rozpracowane.

Siema :hi:

Niestety ledowego rns-e jeszcze nie znam tak dobrze jak tego starego , ale z mojej dotychczasowej wiedzy jeszcze nie ma hacka do ledowych rns-e . Niby chłopaki z audiforum próbowali coś tam zdziałać ale nic z tego nie wyszło

jedynie zapewne może mieć Kobra coś takiego:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś powszechnie znany problem by RNS ledowego zrobić z opcją TV-Free?

Nie mamy softu dla RNS-E LED który to ogarnia - w tej chwili jedyna możliwość to adapter na kabelek sygnału prędkości (do dostania np. w naviservice). Ewentualnie możesz podpytać mikasziego - ponoć RNS-y ma dość dobrze rozpracowane.

Siema :hi:

Niestety ledowego rns-e jeszcze nie znam tak dobrze jak tego starego , ale z mojej dotychczasowej wiedzy jeszcze nie ma hacka do ledowych rns-e . Niby chłopaki z audiforum próbowali coś tam zdziałać ale nic z tego nie wyszło

jedynie zapewne może mieć Kobra coś takiego:wink:

Już pytałem - też jeszcze nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wtyczki wyglądają tak:

dsc00862zo.jpg

dsc00872ps.jpg

jak widać brak wtyczki B :D

czy poza tym pinem, który trzeba wyjąć z C i przełożyć do B jeszcze jakieś inne piny z b będą mi potrzebne? Jeśli tak to gdzie je znajdę?

zegary zakodowałem dobrze - dziś w drodze do pracy odpaliłem navi i wyświetla na FISie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wtyczki wyglądają tak:

http://imageshack.us/scaled/thumb/580/dsc00862zo.jpg

http://imageshack.us/scaled/thumb/818/dsc00872ps.jpg

jak widać brak wtyczki B :D

czy poza tym pinem, który trzeba wyjąć z C i przełożyć do B jeszcze jakieś inne piny z b będą mi potrzebne? Jeśli tak to gdzie je znajdę?

zegary zakodowałem dobrze - dziś w drodze do pracy odpaliłem navi i wyświetla na FISie wskazówki

Nie - wtyk B jest od zmieniacza. Potrzebujesz jej jedynie do podłączenia linii K (pin 5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc w kodowaniu RNS-E.

Moja konfiguracja to:

A4 B6 2004 rok, RNS-E 2010 LED z A3, brak BOSE, Bluetooth w wersji Q, brak zmieniarki, brak tunera TV, brak multifunkcji

Aktualnie wygląda to następująco:

Address 37: Navigation Labels: None

Part No SW: 8E0 035 193 B HW: 8E0 035 193 B

Component: RNS-E PU EU H03 0300

Coding: 0318751

Czyli:

0 - OK

3 - Audi A4 (8E) - OK

1 - Front Treble Speaker Monitoring inactive inactive - OK zgodnie z info z forum mimo, że nadwozie zamknięte ..

8 - Sound Characteristic - ??? brak takiej wartości w rozpisce ..

7 - Base Plate diagnostic capable with Comfort Control - OK

5 - Analog Input (AUX) installed - ?? nie mam AUX ..

1 - TV-Tuner/CD-Changer/Multi-Function Steering Wheel not installed - OK

Czy w przypadku mojej konfiguracji nie powinno być 0310711?

Czyli:

0 - stała

3 - Audi A4 (8E)

1 - Front Treble Speaker Monitoring inactive inactive

0/1 - Sound Characteristic linear czy Audi A4 (8E) dla B6 z 2004?

7 - BT Q - Base Plate diagnostic capable with Comfort Control

1 - Tuner not installed - brak radia satelitarnego, aux

1 - TV-Tuner/CD-Changer/Multi-Function Steering Wheel not installed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc w kodowaniu RNS-E.

Moja konfiguracja to:

A4 B6 2004 rok, RNS-E 2010 LED z A3, brak BOSE, Bluetooth w wersji Q, brak zmieniarki, brak tunera TV, brak multifunkcji

Aktualnie wygląda to następująco:

Address 37: Navigation Labels: None

Part No SW: 8E0 035 193 B HW: 8E0 035 193 B

Component: RNS-E PU EU H03 0300

Coding: 0318751

Czyli:

0 - OK

3 - Audi A4 (8E) - OK

1 - Front Treble Speaker Monitoring inactive inactive - OK zgodnie z info z forum mimo, że nadwozie zamknięte ..

8 - Sound Characteristic - ??? brak takiej wartości w rozpisce ..

7 - Base Plate diagnostic capable with Comfort Control - OK

5 - Analog Input (AUX) installed - ?? nie mam AUX ..

1 - TV-Tuner/CD-Changer/Multi-Function Steering Wheel not installed - OK

Czy w przypadku mojej konfiguracji nie powinno być 0310711?

Czyli:

0 - stała

3 - Audi A4 (8E)

1 - Front Treble Speaker Monitoring inactive inactive

0/1 - Sound Characteristic linear czy Audi A4 (8E) dla B6 z 2004?

7 - BT Q - Base Plate diagnostic capable with Comfort Control

1 - Tuner not installed - brak radia satelitarnego, aux

1 - TV-Tuner/CD-Changer/Multi-Function Steering Wheel not installed

0301711.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0301711.

Dziękuję bardzo, ustawione - wydaje się, że lepiej teraz gra niż na poprzednim kodowaniu :)

Mam jeszcze pytanie odnośnie wzmacniacza. Jeżeli chciałbym wymienić głośniki i puścić sygnał przez dodatkowy wzmacniacz, to jakie kodowanie dla Sound Characteristic powinienem ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0301711.

Dziękuję bardzo, ustawione - wydaje się, że lepiej teraz gra niż na poprzednim kodowaniu :)

Mam jeszcze pytanie odnośnie wzmacniacza. Jeżeli chciałbym wymienić głośniki i puścić sygnał przez dodatkowy wzmacniacz, to jakie kodowanie dla Sound Characteristic powinienem ustawić?

Bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie, czy ta płytka elektryczna spod przycisków z diodkami podświetlenia w przednim panelu z rnse-e z 2009 audi a3 będzie pasowała do rns-e a4 z 2005?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy kierownica z MF z b6 będzie obsługiwać RNS-E bez żadnych problemów, ewentualnie co i jak trzeba kodować :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy kierownica z MF z b6 będzie obsługiwać RNS-E bez żadnych problemów, ewentualnie co i jak trzeba kodować :hi:

tak będzie śmigać:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy kierownica z MF z b6 będzie obsługiwać RNS-E bez żadnych problemów, ewentualnie co i jak trzeba kodować :hi:

tak będzie śmigać:wink:

bez żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy kierownica z MF z b6 będzie obsługiwać RNS-E bez żadnych problemów, ewentualnie co i jak trzeba kodować :hi:

tak będzie śmigać:wink:

bez żadnych problemów

bez:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy kierownica z MF z b6 będzie obsługiwać RNS-E bez żadnych problemów, ewentualnie co i jak trzeba kodować :hi:
Musisz tylko przekodować vagiem ze zwykłej na multi:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...