Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

Mam już skompletowany cały zestaw pod tylne PDC a teraz mam pytanie czy wywiercić (jaka średnica) otwory pod oryginalne czujniki. Wiem, że w oryginale jest to ładnie wyprofilowane ale może udałoby się zrobić to w standardowym zderzaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też spróbuję, pytanie tylko czym i jaką średnicą ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie dokonca rozumiem schematu zasilania jednego polaczenia: wtyczka 16 pinowa pin 6 czyli podlaczenie do bezpiecznika s231 to 31 w skrzynce bezpiecznikow tak?

wczesniej jeszcze robimy mostek z T10a, F4 i T17d gdzie to dokaldnie sie wpiac bo nie mam pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin 16/6 mostkujesz ze światłem biegu wstecznego, możesz kabel ciągnąć do 17pinowej czerwonej kostki w słupku A, ale chyba będzie lepiej bezpośrednio zmostkować w lampie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ori jest mostek paru kabli oznaczony jako a87, później to idzie do t17(czerwona 17pinowa kostka), dalej do włącznika wstecznego światła, itd...

w sumie chodzi o to, aby moduł parkotronika dostał sygnał po włączeniu wstecznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem jestem po instalacji do przodu PDC

ale mam problem

nie mogę się połączyć z sterownikiem w celu

sprawdzenie

W adaptacjach (10) sterownika PDC sterujesz głośnością i rodzajem dźwięku bzyczka:

Ch1: poziom głośności głośnika sensorów tylnego zderzaka (zakres od 2 do 7)

Ch2: częstotliwość głośnika sensorów tylnego zderzaka (zakres od 0 do 4)

Ch3: poziom głośności głośnika sensorów przedniego zderzaka (zakres od 2 do 7)

Ch4: częstotliwość głośnika sensorów przedniego zderzaka (zakres od 0 do 4)

macie jakieś pomysły w czym tkwi problem

z każdym innym sterownikiem łącze się normalnie

A czym próbujesz się łączyć? U mnie po VAGiem 3.11 też nie idzie się połączyć z modułem parktonicu, dopiero VCDS dał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chce założyć pdc (tylko z tyłu) w samochodzie który nie był seryjnie wyposażony w nie.

Czy oprócz:

-sterownik PDC (4 kanałowy)

-4 czujników, wiązka czujników tylnego zderzaka

-nit mocujący głośnik

-oprawa styków (czarna, 2-piny)

-głośnika

-kostka 16-pin do sterownika PDC

i oczywiście zderzaka z otworami. Nie potrzeba jakiejś wiązka do podłączenia modułu PDC do elektroniki auta? jak się ona nazywa jaki ma numer? A jeśli niema to zostaje ciągnąć 5/6 przewodów z bagażnika do przodu auta ?

Bardzo proszę o pomoc bo po przeczytaniu tego wątku trochę to przeraża xD

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiazke sygnalow i zasilania potrzeba aby podlaczyc pdc

najlepiej samemu rzezbic bo znalesc to raczej nie ma szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dołożyłem parktronic wszystko działa tylko przy włączeniu parktroników nie ścisza mi się rns-e

zo trzeba dokodować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jak piszczy jeden z czujnikow parkowania to znak ze jest uwalony? Na 3 idzie instalacje sprawdzic czy smiga ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie musze w swoim B7 wiazke pdc przod wymienic i nie potrafie znalezc w dobrych pieniadzach, czy myslicie , ze ta z cabrio bedzie ok?:

Wiązka Instalacja PDC Audi A4 cabrio 8H0 przód (4411592684) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart, właśnie podpinam PDC w moim B5 2000r. Mam całą wiązkę oryginalną wraz z modułem. Wiązkę pociągnąłem tak jak mi powiedział kolega który mi sprzedawała, pod lewy słupek przy kierowcy. Podłączyłem zasilanie, kabelek od wstecznego, masę, kabelek od prędkości, otuliłem kabelek od Haka i nie wiem w której kostce szukać K-line - zielono-czerwony. Nie chce mi się ciągnąć do licznika albo do OBD, może podpowiesz, w której kostce mam szukać.Z opisu który posiadam wynika że do kostki białej 10 pinowej, ale u mnie nie ma 10 pinowej białej kostki. Gdzie tego szukać, czy może to być gdzieś przy kompie?

Dzięki z góry.


Ok. pociagnalem K line z OBD. PDC dziala. msm pytanko. czy mozna wyregulowac czujnosc PDC?

Wysłane z Kambodży za pomocą butelki i drutu

Witka, jeszcze jedno pytanie. Gdzie oryginalnie w A4 B5 sedan jest zamontowany głośniczek od PDC?


Dobra... już sobie poradziłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki jak sprawdzic czujniki parkowania czy sa sprawne kupiłem sobie czujniki instalacje bede robił za jakis czas a czujniki i zderzaki chce juz oddac do malowania ale najpierw musze byc pewny ze wszystkie czujniki działaja ma ktos jakis pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem temat, mam nadzieję, że wystarczająco dokładnie, ale wolę się upewnić.

Kupiłem zestaw PDC tył z A4 B7 (moduł 8E0 919 283B) - z wiązką instalacji na 8 przewodów i teraz tak:

- dwa przewody wchodzą do głośnika (to już mam podpięte),

- masa jest śrubowa, więc przykręcę ją przy sterowniku, koło wzmacniacza anteny w lewym tylnym boczku w avancie,

- zasilanie po stacyjce z bezpiecznika nr 5 (mostek z kabelkiem czarno/niebieskim przy tym bezpieczniku),

- K-Line (mostek z pinem 15 w złączu gniazdku diagnostycznym).

Do osadzenia pozostają:

- zasilanie stałe z bezpiecznika nr 17,

- CAN-L,

- CAN-H,

1. Bezpiecznika nr 17 nie ma, więc muszę do osadzić. Mogę prosić o potrzebne piny, tzn. link do Allegro? Pod który z nowych pinów mam się wpiąć z kostki PDC? I który z tych nowych pinów mam zmostkować z najbliższym bezpiecznikiem (i z którym)?

2. W którym miejscu w instalacji wpiąć się w CAN-L i CAN-H?

Skoro mam moduł z B7, to nie muszę już dodatkowo osadzać pinów do licznika odnośnie prędkości itp.?


Każdy już sobie wyrezał, to już nikt nie pomoże?

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cany się wpinaj przy mce

Ok, dzięki :-) i przy module z b7 nie muszę się już nigdzie więcej wpinać? Z czym najlepiej zmostkować bezpiecznik 17?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...