Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Barcik podasz przykładową aukcje alegro bo szukam ten kabel około 25 metrów nie wiem który zakupić? na coś trzeba zwracać uwage ?

Na tej aukcji kupisz PRZEWÓD FLRY-B 0.50 czerwony / 2785 (2703384697) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej., gościu posiada również inne przekroje i kolory:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik D jest 4-kanałowy - więc jeśli podłączasz tylko tył, to będzie śmigać prawidłowo.

Do przodu musisz przeciągnąć 5 przewodów:

- CAN low (kabel znajdziesz gdzieś przy MK)

- CAN high (kabel znajdziesz gdzieś przy MK)

- zasilanie stałe z bezpiecznika nr 17 (będzie obstawiony, mostkujesz się)

- zasilanie po stacyjce z bezpiecznika nr 5 (będzie obstawiony, mostkujesz się)

- K-Line (pin 15 w złaczu gniazdku diagnostycznym - będzie zajęte, mostkujesz się)

Oprócz tego jest jeszcze masa ale tą weźmiesz sobie gdzieś ze słupka D (punkt "śrubowy").

Chciałbym się spytać o moduł i schemat podłączenia PDC tylko na tył. Jeśli mam podłączyć w B6 moduł z B7 końcówka D to mam zrobić jak powyżej. Ale jeśli kupie moduł z końcówk 8Z0 ....A. to rozumiem, że jest inne podłączenie ?

1 - (+12V) (15) zasilanie modułu - czarno/żółty (sw/ge)

2 - Głośnik - biało/brązowy (ws/br)

3 -

4 -

5 - (AHK) HAK - szaro/czerwony (gr/ro)

6 - (RF)- wsteczny bieg, sygnał +12V aktywuje moduł- niebiesko/czerwony (bl/ro)

7 -

8 - (MASSE) Masa - brązowy (br)

9 -

10- Zasilanie Głośnika - biało/czerwony (ws/ro)

11- połączenie z zegarami - sygnał prędkości (niebieska kostka 32-pin, pin 3, będzie tu niebiesko/biały kabel = mostek)

12- (DIAG.)Diagnostyka (K-line) - szaro/zielony (gr/gn)

13-

14-

15-

16-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik D jest 4-kanałowy - więc jeśli podłączasz tylko tył, to będzie śmigać prawidłowo.

Do przodu musisz przeciągnąć 5 przewodów:

- CAN low (kabel znajdziesz gdzieś przy MK)

- CAN high (kabel znajdziesz gdzieś przy MK)

- zasilanie stałe z bezpiecznika nr 17 (będzie obstawiony, mostkujesz się)

- zasilanie po stacyjce z bezpiecznika nr 5 (będzie obstawiony, mostkujesz się)

- K-Line (pin 15 w złaczu gniazdku diagnostycznym - będzie zajęte, mostkujesz się)

Oprócz tego jest jeszcze masa ale tą weźmiesz sobie gdzieś ze słupka D (punkt "śrubowy").

Chciałbym się spytać o moduł i schemat podłączenia PDC tylko na tył. Jeśli mam podłączyć w B6 moduł z B7 końcówka D to mam zrobić jak powyżej. Ale jeśli kupie moduł z końcówk 8Z0 ....A. to rozumiem, że jest inne podłączenie ?

1 - (+12V) (15) zasilanie modułu - czarno/żółty (sw/ge)

2 - Głośnik - biało/brązowy (ws/br)

3 -

4 -

5 - (AHK) HAK - szaro/czerwony (gr/ro)

6 - (RF)- wsteczny bieg, sygnał +12V aktywuje moduł- niebiesko/czerwony (bl/ro)

7 -

8 - (MASSE) Masa - brązowy (br)

9 -

10- Zasilanie Głośnika - biało/czerwony (ws/ro)

11- połączenie z zegarami - sygnał prędkości (niebieska kostka 32-pin, pin 3, będzie tu niebiesko/biały kabel = mostek)

12- (DIAG.)Diagnostyka (K-line) - szaro/zielony (gr/gn)

13-

14-

15-

16-

Montując moduł z B7 potrzebne wykorzystujesz następujące piny:

1 - Zasilanie po zapłonie (czarno/niebieski)

2 - Głośnik (żółto/czerwony)

3 - Zasilanie stałe (czerwono/fioletowy)

4 - x

5 - x

6 - x

7 - CAN Low (pomarańczowo/brązowy)

8 - Masa (brązowy)

9 - x

10 - Głośnik (brązowo/czerwony)

11 - x

12 - Złącze diagnostyczne (zielono/niebieski)

13 - x

14 - CAN High (pomarańczowo/zielony)

15 - x

16 - x

Montując moduł z B6 trzeba dodać jeszcze 3 rzeczy:

- sygnał prędkości

- odcięcie przeciwmgielnego w module haka

- połączenie z czujnikiem biegu wstecznego

1 - Zasilanie po zapłonie (czarno/niebieski)

2 - Głośnik (żółto/czerwony)

3 - Zasilanie stałe (czerwono/fioletowy)

4 - x

5 - Odcięcie przecimwgielnego w module haka (czerwono/biały)

6 - Czujnik biegu wstecznego (niebiesko/czerwony)

7 - CAN Low (pomarańczowo/brązowy)

8 - Masa (brązowy)

9 - x

10 - Głośnik (brązowo/czerwony)

11 - Sygnał prędkości (biało/niebieski)

12 - Złącze diagnostyczne (zielono/niebieski)

13 - x

14 - CAN High (pomarańczowo/zielony)

15 - x

16 - x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zepsul mi sie jeden czujnik chcialem zapytac czy w b6 sa takie same czujniki jak w b7? Maja ten sam nr 4B0 919 275 B ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak - czujnik w B7 zadziała w B6 ale wygląda inaczej i ma inne oznaczenie (7H0919275D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zepsul mi sie jeden czujnik chcialem zapytac czy w b6 sa takie same czujniki jak w b7? Maja ten sam nr 4B0 919 275 B ?

W b6 jest taki czujnik

2827401504.jpg

<br /><br />

a b7 taki

2809466374.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie może w jaki sposób uruchomić wizualne parkowanie w RNS-E LED?

Czy taki system może działać z modułem 4-kanałowym z B6?

2904211076.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie może w jaki sposób uruchomić wizualne parkowanie w RNS-E LED?

Czy taki system może działać z modułem 4-kanałowym z B6?

http://img209.imageshack.us/img209/706/2904211076.jpg

Z 4-kanałowym raczej nie bo ten system wprowadzono w wersjach z full PDC. Wymaga nowego RNS-E ze zmodyfikowanym oprogramowanie i ponoć do systemu auta wszczepia się jeszcze dodatkowy sterownik (bramkę CAN). Na allegro są dostępne oferty ale ceny póki co zabijają... Ze spokojem - z czasem i to rozpracujemy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaciekawiła mnie ta aukcja => Audi RNS-E graficzny system Parkowania z montażem (2904211076) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej., cena tak jak piszesz, odstrasza :) Natomiast w aukcji jest napisane "Na tej aukcji licytujecie Państwo komplet graficznych czujników tylnych z montażem" :) Stąd moje pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaciekawiła mnie ta aukcja => Audi RNS-E graficzny system Parkowania z montażem (2904211076) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej., cena tak jak piszesz, odstrasza :) Natomiast w aukcji jest napisane "Na tej aukcji licytujecie Państwo komplet graficznych czujników tylnych z montażem" :) Stąd moje pytanie :)

Z tego co się dowiedziałem - wiązka, czujniki i sterownik są inne. Cena na tej aukcji dot. montażu systemu PDC tył - od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaciekawiła mnie ta aukcja => Audi RNS-E graficzny system Parkowania z montażem (2904211076) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej., cena tak jak piszesz, odstrasza :) Natomiast w aukcji jest napisane "Na tej aukcji licytujecie Państwo komplet graficznych czujników tylnych z montażem" :) Stąd moje pytanie :)

Z tego co się dowiedziałem - wiązka, czujniki i sterownik są inne. Cena na tej aukcji dot. montażu systemu PDC tył - od podstaw.

koledzy cierpliwości, kolega kobra7 (taką informacje od niego uzyskałem) jest w trakcie prac nad graficznym systemem parkowania do b7 i chyba b6 też, wesji przód i tył albo sam tył:wink:

---------- Post dopisany 09-01-2013 at 11:47 ---------- Poprzedni post napisany 07-01-2013 at 16:46 ----------

Mam pytanko, czy jest możliwość sprawdzenia czujników PDC poza samochodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy jest możliwość sprawdzenia czujników PDC poza samochodem?

Szczerze przyznaję, że nie wiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie, chcę zamontować pdc na tył w swojej audi. Nie chcę zmieniać zderzaka żeby zamontować ori czujniki, ponieważ musiałbym zainwestować w zderzak i jego malowanie. Szukałem więc jakiegoś rozwiązania i znalazłem takie coś:

czujniki.jpg

są to czujniki od skody. Wystarczy wyciąć otwory w zderzaku i od środka przykleić te czujniki Będzie wyglądało jak ORI. Sprzedawca zapewnia mnie że mogę je podłączyć do modułu od audi iże wszystko zadziała. Ma ktoś wiedzę czy to prawda, że czujniki od skody zgrają się z modułem od audi iże wszystko zadziała jak należy?

Proszę o odpowiedź jak ktoś ma taką wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś gdzie te piny A, B, C ze zdjęcia na pierwszej stronie dostać??? Jakoś nie mogę doczytać tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś gdzie te piny A, B, C ze zdjęcia na pierwszej stronie dostać??? Jakoś nie mogę doczytać tego...

ASO albo napisz do Domin79.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...