Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

"Pin 11: sygnał prędkości (na lewym słupku A masz białą kostkę 10-pin, podłączasz się do pinu 3 - z drugiej strony wtyczki powinien być doprowadzony kabelek biało/niebieski)

Pin 12: linia diagnostyczna K (na lewym słupku A masz białą kostkę 10-pin, podłaczasz się do pinu 6 - z drugiej strony wtyczki powinien być doprowadzony kabelek zielono/niebieski)"

Czy to ta sama kostka do której podłącza się tempomat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pin 11: sygnał prędkości (na lewym słupku A masz białą kostkę 10-pin, podłączasz się do pinu 3 - z drugiej strony wtyczki powinien być doprowadzony kabelek biało/niebieski)

Pin 12: linia diagnostyczna K (na lewym słupku A masz białą kostkę 10-pin, podłaczasz się do pinu 6 - z drugiej strony wtyczki powinien być doprowadzony kabelek zielono/niebieski)"

Czy to ta sama kostka do której podłącza się tempomat?

No nie bardzo - to jest schemat dla B6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam PDC przód&tył w A4 B6 zupełnie od zera, mam skompletowane wszystko oprócz sterownika PDC . Czytając temat wychodzi na to, że korzystniej kupić sterownik z B7 (8E0 919 283 E), odpadają połączenia z sygnałem prędkości, modułem haka i czymś tam jeszcze. Dobrze rozumiem?

Druga sprawa, której chyba nikt nie poruszał to umiejscowienie tego sterownika i sposób jego zamocowania bo na zdjęciu widać boczne uchwyty, ale czy tam przychodzą śruby czy tez jest jakieś gotowe miejsce, do którego sterownik się wtyka na zasadzie plug&play

lElaMlD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam PDC przód&tył w A4 B6 zupełnie od zera, mam skompletowane wszystko oprócz sterownika PDC . Czytając temat wychodzi na to, że korzystniej kupić sterownik z B7 (8E0 919 283 E), odpadają połączenia z sygnałem prędkości, modułem haka i czymś tam jeszcze. Dobrze rozumiem?

Yes.

---------- Post dopisany at 22:52 ---------- Poprzedni post napisany at 22:50 ----------

Z

Druga sprawa, której chyba nikt nie poruszał to umiejscowienie tego sterownika i sposób jego zamocowania bo na zdjęciu widać boczne uchwyty, ale czy tam przychodzą śruby czy tez jest jakieś gotowe miejsce, do którego sterownik się wtyka na zasadzie plug&play

http://i.imgur.com/lElaMlD.jpg

Sterownik jest przykręcony do karoserii. Potrzebujesz bodajże 2x 811 807 577 C i 2x N 104 128 04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek.

Znalazłem też rys w ELSIE

NATiTxq.png

Co do tego sterownika z A4 B7 w B6- skąd system będzie brał info o wbiciu wstecznego czy też czujnika prędkości skoro tego nie podłączamy - sterownik PDC z B7 bierze te informacje z magistrali CAN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bartek.

Znalazłem też rys w elsie

http://i.imgur.com/natitxq.png

co do tego sterownika z a4 b7 w b6- skąd system będzie brał info o wbiciu wstecznego czy też czujnika prędkości skoro tego nie podłączamy - sterownik pdc z b7 bierze te informacje z magistrali can?

can.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... taka sytuacja

Address 76: Park Assist Labels: 8E0-919-283-8EC.lbl

Part No SW: 8E0 919 283 C HW: 8E0 919 283 C

Component: Parkhilfe 8-Kan H06 0020

Revision: 00H06000 Serial number: 00067802130435

Coding: 0010014

Shop #: WSC 131071 1023 2097151

VCID: 3064129E9C79459C

2 Faults Found

01549 - Supply Voltage for Parking-Aid Sensor

009 - Open or Short to Ground

Freeze Frame:

Fault Status: 01101001

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 21

Mileage: 0 km

Time Indication: 0

Date: 2000.01.01

Time: 00:00:00

01549 - Supply Voltage for Parking-Aid Sensor

002 - Lower Limit Exceeded

Freeze Frame:

Fault Status: 01100010

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 21

Mileage: 0 km

Time Indication: 0

Date: 2000.01.01

Time: 00:00:00

Dodam że podczas wrzucenia wstecznego ciągły dzwięk miganie przycisku pdc

I najlepsze w aso nie mogli sie podłączyć swoim kompem do modułu parktronicu w innym warsztacie też nie mogli sie podłączyć jakimś specjalistycznym kompem a zwykły VCDS take błędy wyrzuca

Co według was jest przyczyną podpowiadają mi że moduł PDC do wymiany 8E0 919 283 C drogie to nie jest ale też nie chciałbym wymieniać sprawnych części.

PS. bezpieczniki też sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... taka sytuacja

Address 76: Park Assist Labels: 8E0-919-283-8EC.lbl

Part No SW: 8E0 919 283 C HW: 8E0 919 283 C

Component: Parkhilfe 8-Kan H06 0020

Revision: 00H06000 Serial number: 00067802130435

Coding: 0010014

Shop #: WSC 131071 1023 2097151

VCID: 3064129E9C79459C

2 Faults Found

01549 - Supply Voltage for Parking-Aid Sensor

009 - Open or Short to Ground

Freeze Frame:

Fault Status: 01101001

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 21

Mileage: 0 km

Time Indication: 0

Date: 2000.01.01

Time: 00:00:00

01549 - Supply Voltage for Parking-Aid Sensor

002 - Lower Limit Exceeded

Freeze Frame:

Fault Status: 01100010

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 21

Mileage: 0 km

Time Indication: 0

Date: 2000.01.01

Time: 00:00:00

Dodam że podczas wrzucenia wstecznego ciągły dzwięk miganie przycisku pdc

I najlepsze w aso nie mogli sie podłączyć swoim kompem do modułu parktronicu w innym warsztacie też nie mogli sie podłączyć jakimś specjalistycznym kompem a zwykły VCDS take błędy wyrzuca

Co według was jest przyczyną podpowiadają mi że moduł PDC do wymiany 8E0 919 283 C drogie to nie jest ale też nie chciałbym wymieniać sprawnych części.

PS. bezpieczniki też sprawdzone

Jest jeszcze opcja że wiązka gdzieś uwalona. Najprościej będzie jednak podmienić PDC (może pożyczyć od kogoś aby nie kupować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bartku jestem na etapie kompletowanie gratów do tego aby podpiąć przód do już istniejącego ori tyłu. Mam pytanie dotyczące adaptera 8E1 971 065 C rozumiem że jest to wiązka idąca od wiązki przednich czujników do przedniego słupka. Z tą "wiązką - adapterem " są związane moje dwa pytania.

Pierwsze jako że mam cały przód od B7 (taki Facelifting) łącznie z czujnikami i wiązką czujników to czy ta wtyczka na tej wiązce jest taka sama jak w B6 czyli krótko mówiąc czy będzie pasował mi wspomniany adapter jeśli przednia wiązka czujników jest od B7. Innymi słowy czy wiązka 8E0 971 095 C jest taka sama w B6 i w B7

Drugie pytanie to czy ten adapter można zrobić na podobnej zasadzie jak wiązkę na tył czy lepiej kupić go w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bartku jestem na etapie kompletowanie gratów do tego aby podpiąć przód do już istniejącego ori tyłu. Mam pytanie dotyczące adaptera 8E1 971 065 C rozumiem że jest to wiązka idąca od wiązki przednich czujników do przedniego słupka. Z tą "wiązką - adapterem " są związane moje dwa pytania.

Pierwsze jako że mam cały przód od B7 łącznie z czujnikami i wiązką czujników to czy ta wtyczka na tej wiązce jest taka sama jak w B6 czyli krótko mówiąc czy będzie pasował mi wspomniany adapter jeśli przednia wiązka czujników jest od B7.

Drugie pytanie to czy ten adapter można zrobić na podobnej zasadzie jak wiązkę na tył czy lepiej kupić go w ASO?

Jeśli miałeś przód od B7 to wiązka adaptera jest taka sama. Można też przerabiać wiązkę tylną - jak Ci się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednią od B7 już mam na samochodzie (nie połączona z niczym) chodziło tylko o to czy adapter będzie do niej pasował.

A czy ten adapter można samemu poskładać czy lepiej kupić w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednią od B7 już mam na samochodzie (nie połączona z niczym) chodziło tylko o to czy adapter będzie do niej pasował.

A czy ten adapter można samemu poskładać czy lepiej kupić w ASO?

Jest tak tani, że bierz z ASO - adapter B6/B7 jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze swoim paktroniciem. Mam czujniki z przodu i z tyłu. Tył działa, lecz gry włączam wsteczny z tego co wiem powinien być jeden sygnał dźwiękowy i zaświecić się dioda na przycisku paktronica a tak sie nie dzieje. Z przodu paktronic nie działa w ogóle. Podłączałem vaga i nie ma żadnych błędów. Od czego i gdzie zacząć poszukiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz vaga jeszcze raz, zapisz kodowanie i nr sterownika. jak byłby jakiś błąd, to nie działałoby w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ze swoim paktroniciem. Mam czujniki z przodu i z tyłu. Tył działa, lecz gry włączam wsteczny z tego co wiem powinien być jeden sygnał dźwiękowy i zaświecić się dioda na przycisku paktronica a tak sie nie dzieje. Z przodu paktronic nie działa w ogóle. Podłączałem vaga i nie ma żadnych błędów. Od czego i gdzie zacząć poszukiwania?

Sygnał dźwiękowy potwierdzający załączenie PDC można wykodować... Podjedź do mnie jak będziesz we Wrześni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy mógłbym podjechać? :wink:

Jutro od 14:00 jestem w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kolego, to podaj mi na PW Twój adres :jerk:

---------- Post dopisany at 13:16 ---------- Poprzedni post napisany at 13:06 ----------

podłącz vaga jeszcze raz, zapisz kodowanie i nr sterownika. jak byłby jakiś błąd, to nie działałoby w ogóle.

O to Ci kolego chodziło?

parkowanie1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...