Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

To jeden problem bedzie jutro rozwiązany, a czemu nie działa przód to jak sprawdzić? Gdzie szukać? W ogóle to nie mam podświetlonego przycisku na konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby był jakiś jakiś błąd to nie działałoby w ogóle... Może działa a nie wiesz, że działa?? :decayed:

Bartolomiu jutro zobaczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk nie działa, nie ma też dzwięku więc wydaje mi się że nie działa :decayed:

z jaka literka masz sterownik , moze komus padł i podmienił tylko na taki obsługujący tyl:eusathink:

---------- Post dopisany at 12:15 ---------- Poprzedni post napisany at 12:14 ----------

własnie doczytałem i jest jak myslałem , masz sterownik obsługujacy tylko tył pdc:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8Z0 919 283 A tylko tył??

8Z0 919 283 A – sterownik PDC (4 kanałowy) 8E0 z końcówka A to 8 kanałowy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podmienił sterownik na 4 kanałowy - instalacja jest na aucie. Zakodowałem brzęczyk i wszystko działa - wystarczy kupić 8-kanałowy driver i 7X2 będzie banglać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek już opanował ten temat. Pozostaje mi kupić 8-kanałowy sterownik. Dzięki wielkie, miło było poznać. :hi:

---------- Post dopisany 07-01-2014 at 18:53 ---------- Poprzedni post napisany 06-01-2014 at 20:03 ----------

Witam, dokopałem się do tego sterownika. Zamieszczam zdjęcie, przy sterowniku nie ma żadnej wolnej wiązki żeby podłączyć przód. Do sterownika idą trzy wtyczki. Chyba że błędnie to rozumiem i wystarczy te trzy wiązki podłączyć pod sterownik 8 kanałowy i wtedy uaktywni się też przód. . . . Jak to jest?

sterownik_PDC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł 4 kanałowy ma takie same gniazda wtyczek jak 8 kanałowy. Brakuje w nich pinów po prostu.

Załatwisz nowy moduł, to wszystko powpinasz tak jak jest teraz powpinane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

nie wiem czy było ale mam pytanie

jeżeli mam PDC pojedynczy czyli tył i kupie powiedzmy sterownik PDC podwójny czyli na tył i przód i wsadzę go zamiast tego pojedynczego to będzie działał układ PDC tył ????? bez wiązki przód ??? czyli na oryginalnej instalce tył

wiem ze troszkę zagmatwane ale nie wiem jak to ugryźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie błąd i nie będzie działać, musi być wiązka przód w takim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o podpowiedź odnośnie instalacji czujników PDC tył a4 b6, nie wiem jak podłączyć 3 kable wychodzące ze sterownika PDC z kostki 16 pinowej

słaby jestem w schematach

-pin1 zasilanie po stacyjce? -niby bezp 5, dalej nie trzeba ciągnąć kabla?

-pin3 zasilanie stałe?- niby bezp nr 17 ale tam go nie ma! A jak go dołożę to co dalej?

-pin6 czujnik biegu wstecznego? czy wystarczy wpiąć w wiązkę światła wstecznego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o podpowiedź odnośnie instalacji czujników PDC tył a4 b6, nie wiem jak podłączyć 3 kable wychodzące ze sterownika PDC z kostki 16 pinowej

słaby jestem w schematach

-pin1 zasilanie po stacyjce? -niby bezp 5, dalej nie trzeba ciągnąć kabla?

-pin3 zasilanie stałe?- niby bezp nr 17 ale tam go nie ma! A jak go dołożę to co dalej?

-pin6 czujnik biegu wstecznego? czy wystarczy wpiąć w wiązkę światła wstecznego?

Pozdrawiam

1. Pin 1

- bezpiecznik nr 5 jest już w instalacji a zatem kabelek który ciągniesz z pinu 1 kostki 16-pinowej PDC mostkujesz z kabelkiem czarno/niebieskim przy tym bezpieczniku

2. Pin 3

- tego bezpiecznika nie ma... Trzeba obsadzić jego piny (demontujesz skrzyneczkę bezpieczników, odbezpieczasz różową blokade i wtedy można wsadzić nowe piny). Pod jeden z tych pinów podłączasz kabelek z pinu 3 w 16-pinowej kostce PDC a drugi mostkujesz do zasilania najbliższego bezpiecznika (zwykle czerwony lub czarny kabelek - najlepiej wyciągnij dany bezpiecznik i zmierz na którym z jego pinów jest 12V bez zapłonu).

3. Tak - mostkujesz się przewodem zasilającym światła biegu wstecznego (niebiesko/czerwony kabelek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem lepszego tematu więc zapytam tutaj.

Zamontowane czujniki tył (moduł D z B7 i czujniki też). Na pokładzie też Concert II. Czy jest możliwość zaprogramowania radia tak by się wyciszało się po wrzuceniu wstecznego?

Jeśli nie to czy głośność pikania ustawia się w kanale 1 w adaptacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy :)

Nie dawno zakupiłem audi a4 b6, jest w nim zamontowany Parktronic. lecz ono nie działa. Po wrzuceniu wstecznego lub włączenia na przycisku zapala się kontrolka i przez chwile wydaje ciągły dźwięk. Nasłuchiwałem czujniki i 2 z przodu nie cykają :D czy należy je wymienić czy po prostu coś będzie nie tak z nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągły dzwięk sygnalizuje jakąs usterke w układzie i jest on wyłączany, skoro nie słyszysz aby czujki cykały to znaczy że są uszkodzone najprościej jak pisał domin podpiąc vaga i ci wskarze które są wadliwe, jak nie masz to wystarczy pozamieniac miejscami z tymi co cykają i sprawdzic czy po zmianie cykają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie za bardzo nie mam dostępu do vaga. Ok, przez weekend zdejmę zderzak i sprawdzę czy to na pewno te 2 czujniki lecą w kulki :decayed: . A czy wymiana tych czujników musi być na oryginalne takie jak opisane w pierwszym poście czy są dostępne jakieś zamienniki?

I jeszcze jedna prośba czy ktoś mógłby mi podrzucić jakąś instrukcję jak zdjąć zderzak przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...