Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno pytanie, jak wyciągnąć tylne czujniki ze zderzaka?? Dwa środkowe blokuje taka"belka" i za nic na świecie nie mogę jej wyciągnąć

IMG_20220820_195315.jpg

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Pomimo tego, że tylna wiązka ma każdy z czujników osobno do sterownika podpięte, masz przy każdym czujniku 3 piny, masę sygnałowy i zasilanie. 

Gdy system stwierdzi błąd deaktywuje funkcję pdc ale zasilanie powinno dochodzić do czujników. 

A wiesz może które piny w której wtyczce przy module podają napięcie? Bo może bym jeszcze sprawdził czy napięcie dochodzi do modułu - bo pewnie nie jest to tylko jeden przewód tylko kilka

Pin 1 i 3 w kostce 16pin??

 

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ale na pierwszyczvstronach w tym temacie tutaj masz schematy i jest opisane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak że napięcie do modułu dochodzi na wszystkich przewodach co dołożyłem, a na wiązkach przy czujnikach po pomiarze pinu 1+3 napięcia nie ma. Na bezpieczniki nr 5 (dołożonym) prąd jest tak jak i na pozostałych bezpiecznikach do których się podłączałem.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem moduł i wygląda na oko ok, ale czy te białe ślady na spodniej części płytki mogą być oryginalne, czy prostu ktoś już tu był??

1661070495307698950010729375485.jpg

16610705160985053929526419904121.jpg

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby ktoś tym samym białym pisakiem na płytce oznaczył, co na obudowie tam gdzie się wpina kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak znaczą swoje części sprzedawcy części używanych, żebyś nie zwrócił im innej części niż zakupionej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, będzie chyba trzeba kupić inny moduł i spróbować czy zadziała. Znalazłem z literką C myślę że będzie Ok.

Zastanawia mnie jeszcze brak podświetlenia przycisku pdc. We wtyczce wychodzi "+" w pionie:

 

IMG_20220821_110917.jpg

A "-" tu:

IMG_20220821_110946.jpg

 

Numer przycisku pdc to:

 

16610732285457899187439719133640.jpg

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Muskel1 napisał:

Masę powinieneś mieć na pinie 3 i 6. 

 

No i przycisk świeci ?

Choć mnie to trochę zmartwiło, bo sprawdzałem podłączenie wiązki 3 razy wg rozpiski od @kaju wszystko podłączyłem ok. Może on coś źle podłączył przez pomyłkę i pdc nie działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuje małej (bądź wielkiej) pomocy.

Kwestia dotyczy braku słyszalnego dźwięku z buzera przednich głośników.

Wszystko działało jak należy, przycisk PDC nie sygnalizował żadnych problemów więc nie zwróciłem na to uwagi że nie słuchać dźwięku.

 W sterowniku błędu brak. Czujniki poprawnie wskazują odległość. Przy teście elementów w ciszy słychać że buzer wydaje z siebie jakiś dźwięk ale jest to ledwo słyszalny pisk. Założyłem drugi buzer i sytuacja się powtarza.

 Mam brak pomysłu co do powodu takie sytuacji. VCDS wskazuje że wszystko jest OK - a jednak coś nie działa.

 Miał ktoś podobny przypadek? Jakieś sugestie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Airawata napisał:

Witam,

Potrzebuje małej (bądź wielkiej) pomocy.

Kwestia dotyczy braku słyszalnego dźwięku z buzera przednich głośników.

Wszystko działało jak należy, przycisk PDC nie sygnalizował żadnych problemów więc nie zwróciłem na to uwagi że nie słuchać dźwięku.

 W sterowniku błędu brak. Czujniki poprawnie wskazują odległość. Przy teście elementów w ciszy słychać że buzer wydaje z siebie jakiś dźwięk ale jest to ledwo słyszalny pisk. Założyłem drugi buzer i sytuacja się powtarza.

 Mam brak pomysłu co do powodu takie sytuacji. VCDS wskazuje że wszystko jest OK - a jednak coś nie działa.

 Miał ktoś podobny przypadek? Jakieś sugestie?

 

Vcds'em można regulować głośność buczenia głośniczka - jest to gdzieś opisane w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lukasz_mk2 napisał:

Vcds'em można regulować głośność buczenia głośniczka - jest to gdzieś opisane w tym temacie.

Regulowałem i nic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Airawata napisał:

Regulowałem i nic.

 

a próbowałeś resetować moduł PDC - robi się to jak dobrze pamiętam w adaptacjach - też gdzieś w temacie o tym chłopaki pisali 

Można by jeszcze sprawdzić napięcie jakie dochodzi do głośniczka, ale trzeba by to zrobić "wbijając" się w przewody przed nim - nie odłączając głośniczka, aby nie wyskoczył błąd w module PDC, który spowoduje zatrzymanie działania PDC - inna sprawa, że nie wiem jakie powinno być ono prawidłowe, bo jego wysokość zależy chyba od głośności ustawionej VCDS'em - ewentualnie porównać je z napięciem przy drugim głośniczku. Jak napięcia będą różne to znaczy, że raczej pada moduł.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resetu modułu nie robiłem. Musiał umknąć mi ten temat. Napięcia postaram się pomierzyć. Z przodu nie problem mało rozbierania. Gorzej z tyłem. To pewnie dopiero w weekend. Dzięki za sugestie. Będę działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Airawata napisał:

Resetu modułu nie robiłem. Musiał umknąć mi ten temat. Napięcia postaram się pomierzyć. Z przodu nie problem mało rozbierania. Gorzej z tyłem. To pewnie dopiero w weekend. Dzięki za sugestie. Będę działać. 

jak już rozbierzesz boczek to możesz przy okazji również zmierzyć napięcie na przewodach które dochodzą do głośniczka zaraz przy module PDC - może gdzieś po drodze się przewód przetarł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Lukasz_mk2 napisał:

jak już rozbierzesz boczek to możesz przy okazji również zmierzyć napięcie na przewodach które dochodzą do głośniczka zaraz przy module PDC - może gdzieś po drodze się przewód przetarł

Tak myślałem żeby zrobić. Zastanawia mnie tylko czy przedni buzer i tylny będą miały takie samo napięcie. Wszak o ile dobrze pamiętam to wydają inne dźwięki mimo takiego samego głośniczka. Poczytałem o resecie modułu ale nic nie znalazłem takiej informacji że coś takiego jest możliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...