Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Zderzak kupiłem z ori wiązką i czujnikami. Dziwne że wszystkie 4 trafione. Ale jeśli tylko to, to dobra wiadomość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miganie i ciągły sygnał to zgłoszenie, że system niesprawny... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wiązka w zderzaku albo ta idąca od modułu do przodu auta, gdzieś coś musiałeś pomieszać lub któryś przewód uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może błędnie piny obsadzone? warto sprawdzić, bo błąd jest raczej gdzieś w tym co dokładałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo sterownik pdc trup ale skoro pokazuje błędy czujników to raczej wiązka wadliwa. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm na przód leci przecież wtyczka T12e a z niej 8 przewodów do przednich czujników i głośniczka... do tego jeszcze 2 przewody od bezpieczników S17 i S5, dwa od przycisku PDC, jeden od Kline i CANy... 

PDC P+T od 2004.png

 

I nie wiem po co wpinać coś do ABS/ESP jak w B7 info masz już po CAN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka od kaju,więc tu raczej wszystko jest ok. Z tyłu kostka plus dwa kable z pinami opisane. Przy pinie nr gniazda w kostce. No kuwa ciężko pomylić. Z przodu kostki plus dwa kable oznaczone aby wpiąć się w kostkę esp. To opis kaju 

IMG_20210312_134309.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega miał już pdc tył więc zasilanie kline i cany już były.

jak piszesz w b7 sygnał prędkości do pdc jest po can, w b6 był jeszcze wprost z absu.

ale to i tak wychodzi że musiał pociągnać 10 kabli do przodu extra. 2x głośnik, 2x przycisk, 6x czujniki pdc, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile rozumiem te piny z kartki z pozycji 1 i 2 to nie rozumiem tych 3 i 4 po co one i gdzie idą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MaTeo85 napisał:

ale to i tak wychodzi że musiał pociągnać 10 kabli do przodu extra. 2x głośnik, 2x przycisk, 6x czujniki pdc, 

Dokładnie i to pasowałoby sprawdzić omomierzem czy się zgadza, głównie te przewody do czujników... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że wykorzystałeś przycisk ESP zamias PDC więc esp sam w sobie miał już podświetlenie i kombinowanie z nim dalej było bez sensu, potrzebne były tylko 2 przewody od esp do sterownika pdc.

oczywiście ori przewody z przycisku esp odłaczyłeś i w ich miejsce wsadziłeś te z wiazki czy je połaczyłes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jak zasilanie podświetlania, brązowy i Szaro-niebieski, może do przycisku PDC? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden pdc zapasowy . Może po prostu spróbuję podmienić go z którymś z przodu i zobaczę czy błąd tego pdc zniknie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustalmy najpierw jedno zamiast przycisku PDC, masz wsadzony guzik ESP i to na nim działasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Po co w module jest środkowe złącze? W tym z końcówką B też było dlatego pytałem o różnicę. Tam wpiąłem kostkę z wiązki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie nie chciałem usuwać wizytownika (dużo ładniej to dla mnie wygląda). Postanowiłem przycisk pdc zamontowac przy zapalniczce, w tym schowku na monety (chyba) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...