Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze mamy jedno ustalone, nie wiem co tam kaju ulepił w tej wiazce ale niby przycisk nie zgłasza błędów więc go po prostu zostaw w spokoju chwilowo.

W module PDC masz 3 kostki 1 - zasilanie, cany, itp. 2 - czujniki przód, 3 - czujniki tył.

patrząc na moduł (kostki skierowane w dół) od strony napisów:

pierwsza kostka od lewej to jest kostka zasilająca, do niej powinieneś podłaczyć 2 przewody z nowej wiązki idącej na przód:

- do PINu 4 przewód idący z przycisku ESP PIN 4

- do PINu 13 przewód idący z przycisku ESP PIN 1

- w samym przycisku ESP powinieneś odpiąć najpierw piny 1, 6 i 4,(te kable zaizolować bo nie będę potrzebne) a następnie PIN 3 przycisku ESP zmostkować z PINem 6 (masa)

następnie środkowa kostka modułu PDC to jest kostka 12 pinowa idąca do przodu auta, powinno być tam 8 przewodów (6 idących do czujników PDC w zderzaku przednim oraz 2 idące do głośniczka PDC z przodu)

- kostka ostatnia po prawej stronie modułu PDC zostaje bez zmian, jest to połączenie wiązki zderzaka tylnego z modułem.

Czy tak masz to zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, ustalmy najpierw jednak ten przycisk bo piszesz tak niejasno że żadna szklana kula tego nie ogarnia.

Czy do instalacji od PDC podłączyłeś oryginalny przycisk PDC czy jednak przycisk ESP? bez tego nie ruszymy dalej. Nie istotne gdzie sobie te przyciski zamontujesz istotne jest co masz fizycznie podłączone bo są wtedy inne PINouty. Masz jakieś zdjęcia tej wiązki przed montażem i z montażu coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pinout przycisku robisz wg schematu który masz wyżej wklejony. musisz posprawdzać wszystkie kable i czy wszystko jest ok, najlepiej multimetrem. bo tak nie dojdziesz czy winny moduł czy kable czy czujniki padniętę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż nie wytrzymałem i poszedłem rozebrac tył. No wszystko się zgadza 

IMG_20210422_210543.jpg

IMG_20210422_210535.jpg

IMG_20210422_210512.jpg

IMG_20210422_210500.jpg

 

Edytowane przez grubcio1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest walnięta wiązka zderzaka przedniego. Nic innego, bo ja każdą wiązkę zanim spakuję to dzwonię miernikiem, używane wiązki potrafią takie cyrki robić, bo są mega narażone na wodę etc, a swoje lata mają, w C6 jest ta sama historia, sprzedaje tych w zderzak od groma. Z przycisku ESP brałeś podświetlenie, do brązowej kostki wpinałeś sygnały sterowania przycisku, więc jeśli świeci i reaguje na naciśnięcie, to masz wszystko w porządku. Moja diagnoza: wiązka zderzaka trup, nie realne żeby 4 czujniki w jednym czasie umarły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czujnik wskazuje poprawnie odległość, ale czas reakcji wynosi około 4 ms, to wskazuje ewidentnie na uszkodzenie czujnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to czas reakcji powinen być mniejszy (1 ms ale to piszę  z pamięci) Tak czy inaczej jeśli czas jest zbyt długi to w efekcie układ trochę świruje i np. zbliżając się do przeszkody będziesz miał na przemian sygnał ciągły po czym znowu przerywany.

Niestety to bolączka oryginalnych używek. Jak kupiłem więcej i wybrałem do malowania pod kolor te poprawnie działające (po wcześniejszym przetestowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę schemat wizaki dla pdc tył? Chodzi o wiązkę w kabinie do kostki 16pin w module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kqba napisał:

Gdzie znajdę schemat wizaki dla pdc tył? Chodzi o wiązkę w kabinie do kostki 16pin w module.

U góry masz cały schemat. Tak ciężko parę postów wyżej przeczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ori uzywkę, czy jakoś sprawdzają się te zamienniki? Znając życie pewnie nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używkami też bywa różnie. Zamienniki, tu bywa naprawdę różnie tanie chinczyki na pewno nie są warte uwagi.

Ja u siebie w b6 od niedawna mam vemo, odległość pokazują całkiem dobrze i powtarzalnie choć nie miałem okazji testować ich zbyt długo, ale jeśli miał bym brać zamiennik to właśnie vemo lub hella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie trzeba skreślać zamienników? Spodziewałem się że nie ogarniają, jak to często bywa z zamiennikami. Ale tu nie mam doświadczenia. Tył mi działa 7 lat. Teraz założyłem przód i muszę je wymienić bo dziwne rzeczy pokazują stare 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem różnie z nimi bywa ale jeśli już brać to z dobrej firmy, najtańsze na pewno nie będą dobre. Ja te z vemo brałem za około 90zl sztuka. Hella to około 120za sztukę jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , jestem świeżo po upgrade zderzaka na s-line z spryskami i z czujnikami pdc , chciałbym się dowiedzieć od kolegów forumowiczów czy ten system ma tak działać tzn. po osiągnięciu powyżej 15 km/h się zezaktywuje , to akurat już wiem , ale  czy odwrotnie czyli jak prędkość spadnie po niżej 15 km/h włącza  się samoczynnie czy muszę go włączać na przycisku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz go włączyć, ewentualnie na nowo aktywuje go bieg wsteczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...