Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moje 6-letnie Dunlopy Wintersport 3D są tak twarde, że mimo 7mm bieżnika jeżdżę na nich poza sezonem zimowym. Nie bez powodu Niemcy pozbywają się swojego szrotu, a Polacy kupują używane zimówki, które wg mnie na śnieg już się niestety nie nadają. Niemiec dobrze wie co dobre.

Nie pomyślałeś, że może właśnie dlatego zrobiły się takie twarde?
Moje 6-letnieNiemiec dobrze wie co dobre.

oj tam gowno wie

niemiec patrzy na testy a na testach conti w pierwszej piatce wiec co to za testy a niemiec jest tak glupi ze jak mu napisza ze ma co roku wymieniac gumy to to robi te gumy sa sprzedawane z aut powyadkowych albo zwrotow leasingowych bo klient chce auto zawsze z nowymi opnawmi i wcale nie znaczy ze opona 2 letnia bedzie zla podstawa to dobre lezakowanie

I tu, wyjątkowo się z tobą zgodzę - Niemcy niemal ślepo ufają wynikom testów. I w sumie mają do tego podstawy, bo np. ADACowe testy są bardzo wiarygodne. A i duża część używanych opon na naszym rynku jest z samochodów po wypadkowych. Co jest głównym powodem, dlaczego jestem bardzo przeciwny kupowaniu używanych na odległość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 6-letnie Dunlopy Wintersport 3D są tak twarde, że mimo 7mm bieżnika jeżdżę na nich poza sezonem zimowym. Nie bez powodu Niemcy pozbywają się swojego szrotu, a Polacy kupują używane zimówki, które wg mnie na śnieg już się niestety nie nadają. Niemiec dobrze wie co dobre.

Nie pomyślałeś, że może właśnie dlatego zrobiły się takie twarde?

Nie rozumiem? Właśnie dlaczego?

Swoje doświadczenie opieram na 5 czy 6 kompletach zimówek, które miałem w swoich autach zawsze jako nowe i zawsze po 3-4 latach pozbywałem się ich. Zawsze twardniały. Dokładałem 50% kwoty i miałem nowy komplet. To mój sposób na pozbywanie się starych i dołożenie ciut forsy do nowych. Czasami stare "wycieram" na torze lub pustych placach kiedy ćwiczę różne manewry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą zimę zakupiłem nowe 4szt, Dębicy Frigo 2 195/65/15. Też jestem zdania iż nowa, świeża guma jest zdecydowanie lepsza niżeli kilkuletnie w dobrym stanie używki zwłaszcza jeśli ktoś robi dość duże przebiegi roczne powyżej 15.000km. W poprzednim aucie (Ford Mondeo Mk1) miałem nowe bieżnikowane i były o niebo lepsze od używany GoogYear-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko o firmie Dębica:

Od 1995 r. spółka pozyskała inwestora strategicznego, amerykański koncern The Goodyear Tyre & Rubber Company, który obecnie posiada 66,052% akcji Spółki.Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w 60 krajach na 6 kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

Tanio nie zawsze oznacza kiepską jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzednią zimę przejździłem na dębicach frigo 2, kupiłem nowe, cena dobra, powiem tak, do szybkiej jazdy to tak średnio, ale do użytku z głową całkiem pozytywnie mnie zaskoczyły, nie wiele odbiegają od conti a różnica w cenie znaczna, dają sobie rade w głębokim śniegu, na lodzie średnio ale wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem kolego Brysio do poćwiczenia. Ja nie powiedziałem, że opony Dunlop są produkowane w Polsce a ty nie zrozumiałeś co napisałem (The Goodyear Tyre & Rubber Company, który obecnie posiada 66,052% akcji Spółki.Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava) nie sądzę aby była tylko jedna linia produkcyjna opon Dumlop więc nie przeczę że mogą być produkowane w Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst zapożyczony ze strony producenta:

http://www.debica.com.pl/o_firmie

O powstaniu marki Dunlop:

http://www.oponeo.pl/artykul/historia-opon-dunlop

nic tam o debicy nie ma ! wiec nie wiem co oni tam sobie wypisuja moze produkowali gume do majtek ze znaczkiem dunlopa [br]Dopisany: 24 Wrzesień 2011, 20:50_________________________________________________

Czytanie ze zrozumieniem kolego Brysio do poćwiczenia. Ja nie powiedziałem, że opony Dunlop są produkowane w Polsce a ty nie zrozumiałeś co napisałem (The Goodyear Tyre & Rubber Company, który obecnie posiada 66,052% akcji Spółki.Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava) nie sądzę aby była tylko jedna linia produkcyjna opon Dumlop więc nie przeczę że mogą być produkowane w Japonii.

ano to do koncernu sobie moga nalezec bo sie chyba sam zakrecilem :)) ale co to wnosi do jakosci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ma do jakości???

Załóżmy, że jesteś dużym i liczącym się na rynku producentem opon. Postanawiasz wykupić większościowe udziały w niewielkiej w skali światowej firmy oponiarskiej załóżmy w Czechach. Czy po wykupieniu udziałów pozwolisz na to aby firma którą wykupiłeś produkowała szmelc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębica Frigo 2 to ponoć technologia Good Year Ultra Grip 5, czyli model sprzed paru laty. Stare, nie znaczy że złe. Są tanie, ale nowe Dębice będą IMO lepsze niż moje obecne 6-letnie Dunlopy Wintersport 3D z 7mm bieżnikiem, które są w idealnym stanie, ale guma twarda jak w oponie letniej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam opon zimowych glownie do miasta, opinii na necie jest masa, nie wiadomo co jest prawda :wink4:

Zostaly mi do wyboru :

1. frigo 2, ale podobno sprawuja sie najlepiej na samym snigu

2. dayton dw 510, podobno do miasta na bloto sa lepsze

Czytalem setki opinii, ale najczesciej jedna wyklucza druga..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie :

potrzebna opona glownie do miasta (75% tras), w teren nie jezdze wogole, czyli opona do blota glownie

- debica frigo 2

- dayton dw 510

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To doradźcie jakąś zimówkę stoję przed wyborem:

Barum Polaris 3 87€

Fulda KRISTALL CONTROL HP 100€

Yokohama W.drive 101€

Toyo SNOWPROX S 953 102€

Toyo Snowprox s953 107€

Pirelli W 210 Sottozero S2 110€

Dunlop sp winter sport 3d 112€

Goodyear ultra grip 8 116€

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie u mnie w pracy nowe opony zimowe BRIDGESTONE Blizzak LM-32 195/65 R15. Ja dałem jako pracownik 168zł/szt na allegro około 240zł. Jak je założę to napiszę jak się sprawują rok temu miałem Blizzaaki LM-25 i jeździły wyśmienicie. Na oponach nie powinno się oszczędzać ponieważ zależy od nich nasze życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...