Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli ludzie, którzy kupują drogie opony są mało rozważni? Myślisz, że kupiłem micheliny i świruje tutaj

kolego madon

prubujesz mi wmowic cos czego nie napisalem.

nigdy nie mowilem ze drogie opony sa zle.

prosze czytac ze zrozumieniem.

poprostu wyrazilem opinie co mysle o drogich oponach.kropka.

co kto mysli co napisalem niech zachowa dla siebie takie komentarze,dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A opierając sie na opini rodziny myślisz że to miarodaje porównanie ?

Ktoś może jeździć starą fiestą na oponach 155, inny kupić chińszczyzne co robią z gumy z odzysku i też będzie chwalił bo przeciez nie powie ze dziadostwo jak dał 150zł za szt. bo wg niego to duzo.

Prawda jest taka że opony ze wschodu to dziadostwo jakich mało. Ja wyhamuje na michelinach czy pirelli a ty na chinszczyźnie jedziesz jeszcze z prędkością 25-30km/m i jest buum, i przodu nie ma.

A co do testów to wiadomo ze mogą być sponsorowane przez producenta, ale są też w miare obiektywne testy niemieckie którym śmiało można się przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinszczyzna to dziadostwo,ale sa podmarki takie jak dayton(bridgestone) mabor(continental) i szereg innych gdzie sa sporo tansze niz ich matki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo można powiedzieć o Dębicy przeciez to też juz jest podmarka, mają bieżnik od GY itp.

Ale większość ludzi wyzywa na nie.

Dla mnie jakościowo są takie jak michelin po 3 latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu i ciągnie sie w nie skończoność.

Kazdy ma takie opony na jakie go stać lub poprostu takie posiadać z różnych zdarzeń losowych. Niemniej jednak przyzwyczaja sie do tych opon i wie na jakie manewry może sobie pozwolić w poszczególnych warunkach.

Z doświadczenia wie z jaką prędkością może jechac na śniegu w deszczu i zachowuje bezpieczną odległośc do hamowania.

Jeśli ktos ma słabe opony jeździ na ogół wolniej i zostawia większe odległści między samochodami.

Natomiast jak ktoś ma mięciutkie opony jak np. michelin to jedzie na śniegu o 15km/h szybciej, zachowuje mniejsze odległości bo jest przyzwyczajony do lepszej skutecznosci hamulców. Automatycznie czuje sie pewniej na drodze, ale niestety przez zwiększoną prędkość ma takie same szanse jak kierowca na budżetowych oponach.

Posiadam zimowe opony UG 6 i mimo, że wszyscy zachwalają na forum ja osobiście nie jestem z nich zadowolony ze względu na kiepskie hamowanie na śliskim. Podejrzewam, że to są jakieś podróby bo jakieś made in slovenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radekk2000

Jeżdzi ktoś na oponkach Vredestein quatrac 3? Szukam opinii na ich temat,a dokładnie jak się spisują na śniegu?.Opona niby wielosezonowa( ale ma napis M+S).Dziwna sprawa 3/4 bieżnika to zimowy a 1/4 bieżnika letni. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vredestein Quatrac

Quatrac3-3.jpg

Wypowiedź mojego kolegi:

"Słabe na sniegu i lodzie. W miare dobre na suchym. Duże zużycie paliwa. Opony całoroczne to kompromis. Potrafia ze wszystkiego po trochu. Ale nic porządnie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do zakupu opon goodyear ug7. Czy możecie mi powiedzieć jakiej produkcji powinny być? made in slovenia? germany?

Może macie na alledrogo jakiegos zaufanego sprzedawce tychże opon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na czasie jest Made IN China :polew: Ja założyłem ug7+ i nawet nie popatrzyłem co to za Made... Zobaczymy jak się spiszą. Mogę porównywać tylko do Pirelli, bo na takich jeździłem trzy sezony. Na Pirelli miałem spalanie tak jak na letnich Kleberach 6 l. Na UG7+ 6,4 l. Ta sama trasa autostradą. Być może, jest to cena za lepszą pszyczepność, może jest bardziej miękka mieszanka gumy. Pirelli wytrzymały ok 60.000 km, zobaczymy jak te wypadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanko wiem ze może troszkę głupie ale jak założyć te opony ,chodzi mi o bieżnik tak jak są na obrazku czy odwrotnie,chodzi mi oczywiście o kierunek jazdy.Wydaje mi sie ze odwrotnie :rolleyes:

http://allegro.pl/205-55r16-vredestein-snowtrac-3-najtaniej-i1327818866.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak ja w b5 jeździłem na kleberach opony spisywały się rewelacyjnie nie było najmniejszych kłopotów z ostrymi podjazdami w górach (częste wypady na deskę) na suchy i mokrym spisywały się bardzo dobrze. B7 kupiłem z oponami pirelli wintersport co zauważyłem że przy wysokości bieżnika 5mm tyle mają są głośne powyżej 5stopni celcjusza. Więcej nie mogę powiedzieć bo będę je dopiero testował tej zimy. Na wiosnę chce kupić nowe w jakieś posezonowej wyprzedaży i tak się przymierzam do Good year ultra grip 7, michellin a4, badź pirelli wintersport. Więc mile widziane będą wasze opinie tak w połowie zimy plusy minusy jazdy w trudnych warunkach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w moim przypadku wolałem kupić nalewane oponki za 130 za 1szt.

niż jakieś chińszczyzny

opony bieżnikowane w Niemczech i nie z jakiś starych opon tylko 3,4 lata

miałem 14'' w tamtym roku w 80 b3 i byłem z nich bardzo zadowolony

dodaje link

http://allegro.pl/195-65r15-195-65-15-respa-okon-zimowe-niemcy-i1351641272.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie które lepsze UG7 czy Vredestein snowtrac 3 , dodam że mieszkam poza miastem a te Vredestein wydaje się na oko mają atrakcyjniejszy bieżnik na śnieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się nad Vredestein snowtrac 3 ale znajomy który pracuje w hurtowni opon mówił że dużo zwrotów mają tych opon. Że niby dużo opon tej firmy ma wady. ale to tylko pogłoski. Ja wybrałem UG 7

oby nie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UG 7+ podobno najbardziej uniwersalne opony, dobrze zachowują się we wszystkich warunkach, są oczywiście opony które są od niej lepsze np. na śniegu, ale za to na mokrym już dużo gorsze. Ja jeżdżę na UG7+ i jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...