Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wczoraj pierwszy test. W centrumie sniegu troche napadalo wiec i oponki mozna bylo potestowac (ms plus 77, 195/65/15, 91 T).

A wiec tak ruszanie na oblodzonej kosce brukowej wyslizganej przez tiry zero problemu z hamowaniem rowniez na blocie posniegowym z 70 do zera ku mojemu zaskoczeniu nawet abs sie nie zalaczyl. Przy predkosci ok 90 km/h slychac bloto obijajace sie o nadkola a auto jak po sznurku zero sciagania w ktoras strone, samochod pewnie sie prowadzi. Efekt plywania jaki mial miejsce przy wyzszych temp. znikl. Zostaje czekac az nawli ze 20 cm sniegu i zobaczymy jak sobie radzi w bialym puchu. Poki co, jestem mega zadowolony z wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co przemawia za felgą 16' w odniesieniu do felgi 15' w okresie zimowym ?

A4 B7 bardzo kiepsko wygląda na 15" felgach - jeżeli w ogóle zmieszczą się na hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd to w tym przypadku chyba na ostatnim miejscu :). Wiem, wygląda paskudnie, ale:

15-ka to zdecydowanie mniejszy koszt, i felga i opona w niższej cenie niż 16-ka. Poza tym wyższy profil, więc trochę większy komfort jazdy. Jeśli kolega jeździ spokojnie to to niewielkie pływanie opony nie ma znaczenia.

Fabryczne heble mieszczą się w 15-ki, nie ma za dużo zapasu ale na bank nic nie będzie obcierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd to w tym przypadku chyba na ostatnim miejscu :). Wiem, wygląda paskudnie, ale:

15-ka to zdecydowanie mniejszy koszt, i felga i opona w niższej cenie niż 16-ka. Poza tym wyższy profil, więc trochę większy komfort jazdy. Jeśli kolega jeździ spokojnie to to niewielkie pływanie opony nie ma znaczenia.

Fabryczne heble mieszczą się w 15-ki, nie ma za dużo zapasu ale na bank nic nie będzie obcierać.

Równie dobrze mógł sobie kupić golfa i zapodać 14".... Audi w modelu B7 przewiduje jako podstawowy rozmiar 16" i ja bym też taki kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, na wlepce jest i 15-ka, więc taką też producent dopuszcza.

A poza tym pytał o felgi a nie jaki samochód lepiej kupić :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, na wlepce jest i 15-ka, więc taką też producent dopuszcza.

A poza tym pytał o felgi a nie jaki samochód lepiej kupić :facepalm:

To chyba w 1.9 dopuszczają 15" bo u mnie jest min. 16"

ydeseran.jpg

Jak ktoś się szczypie o 100zł na oponach to mógł sobie tańsze auto kupić, widzę że ciężko kupujesz pewne rzeczy :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godyear ultra grip 8 225/45/17 h

Na suchym i w deszczu ok- zobaczymy jak spadnie śnieg....

Wysłane z hajźla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, na wlepce jest i 15-ka, więc taką też producent dopuszcza.

A poza tym pytał o felgi a nie jaki samochód lepiej kupić :facepalm:

To chyba w 1.9 dopuszczają 15" bo u mnie jest min. 16"

http://img.tapatalk.com/d/13/12/06/ydeseran.jpg

Jak ktoś się szczypie o 100zł na oponach to mógł sobie tańsze auto kupić, widzę że ciężko kupujesz pewne rzeczy :facepalm:

Za późno na zdjęcie wlepy u mnie, ale tu: A4 Avant 1.9TDI ť B7 ť A4 ť Dane techniczne ť Audi Klub Polska piszą nawet ze 15-ka to seryjny rozmiar opon, ja mam 16-ki.

A z kasą mi nie wyjeżdżaj, za Twoje nie kupiłem auta. Kolega pytał to wyraziłem swoja opinię.

On pytał, nie Ty. Może są tacy co i stówkę chcą zaoszczędzić. Ciebie to nie dotyczy, więc daruj sobie te docinki pod moim adresem proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godyear ultra grip 8 225/45/17 h

Na suchym i w deszczu ok- zobaczymy jak spadnie śnieg....

Wysłane z hajźla

a u nas śnieg już spadł :kox: droga nr 221

2013_12_08_10_53_06.jpg

pięć sezonów jeździłam na Kleber-ach a teraz mam Nokian-y dzisiaj wypróbowane w śniegu sprawują się dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do swojej ciężkiej V6 muszę kupować opony z indeksem 94? Czytam po różnych forach i w większości ludzie piszą, że spokojnie wystarczą 91.

wystarczy 91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od dwóch sezonów Hankook Icept RS 195/65/15. Polecam. Dobra relacja jakości do ceny. W miarę ciche i naprawdę nigdy nie było problemu wygrzebać się ze śniegu:)

A jak się zachowują na deszczu jak jest 0-10 stopni? Mam okazyjnie do odkupienia do wozidła żony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o waszą opinie: Kleber Krisalp HP2 mogę je nabyć za 215zł z montażem - wymiary 195 60 15'.

Bieżnik wygląda zachęcająco.

Czytałem już trochę o tych oponach i opinie są podzielone. Większość negatywnych opinii jest z przed kilku lat gdzie może firma nie udoskonaliła technologii, albo piszą ją kierowcy zwalniający do 25km/h gdy zobaczą śnieg na poboczu ;)

Teraz podobno mieszanka jest inna. Słyszałem też, że Kleber ma technologię MICHELIN bo należy do jej grupy.

Jeżeli ktoś z was miał styczność lub na takich śmiga (nie starszych niż 3 sezony) to proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś z was miał styczność lub na takich śmiga (nie starszych niż 3 sezony) to proszę o opinię.

Moje maja więcej niż 3 sezony, według mnie bardzo dobra zimówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku skusiłem się nówki firestone winterhawk 3, czyli tegoroczny model. W testach wypadały świetnie, szczególnie na suchym i mokrym co przy mojej miejskiej jeździe jest dość ważne. Cena opon jak dla mnie rewelacyjna w porównaniu do jakości bo płaciłem coś koło 760 za 4 nówki. Póki co mogę powiedzieć że opony są bardzo ciche, na suchym i mokrym faktycznie dobrze się spisują. Na śniegu też sobie radzą ale póki co dużo go nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...