Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Po mieście w zimie to nawet jakaś budżetówka będzie ok.Poważnie :wink: .Ja będę testował w tym roku WR D4.Kup z tych 2 co uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szukam zimówek 16" 205/55 prawdopodobnie kupię Nokian WR D4, na oponafelga.pl 280zł sztuka. Kupował ktoś opony z oponafelga.pl? Większość opon kupowałem na oponeo ale tam mają drożej...

Oponafelga.pl czyli Gerex to dobry i solidny serwis

Wysłane z mojego Galaxy S7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mieście w zimie to nawet jakaś budżetówka będzie ok.Poważnie :wink: .Ja będę testował w tym roku WR D4.Kup z tych 2 co uważasz.

U mnie podobnie. Z racji tego, że u nas zima to raczej woda niż śnieg do Nokianów przekonało mnie to, że jak podaje producent są pierwszymi oponami , które otrzymały ocenę "A" jeśli chodzi o hamowanie na mokrej nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mieście w zimie to nawet jakaś budżetówka będzie ok.Poważnie :wink: .Ja będę testował w tym roku WR D4.Kup z tych 2 co uważasz.

U mnie podobnie. Z racji tego, że u nas zima to raczej woda niż śnieg do Nokianów przekonało mnie to, że jak podaje producent są pierwszymi oponami , które otrzymały ocenę "A" jeśli chodzi o hamowanie na mokrej nawierzchni.

Dunplop Winter sport 3d uzytkowalem na b7 i byly rewelacyjne zarowno na sniegu jak i blocie posniegowym. Tak patrzę na ten bieznik w Nokian WR D4 i mam wątpliwości czy bedzie dobrze odprowadzac wode zgodnie z tym co pisze producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No producent podaje to A jako jedyna zimówka na rynku :) .Zobaczymy bo wcześniej miałem słabsze samochody i zimówki budżetówki :decayed: .Jeśli masz doświadczenie dobre z Dunlop to ja bym chyba nie kombinował :) .A patrząc tylko po etykietach to zimówka wychodzi Nokian a letnia Dunlop :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zostały mi po innym samochodzie opony zimowe 185na 65 r15 ,czy jak je założe bd ok czy raczej sprzedać i założyć 195.Bardziej rozchodzi mi się o to czy nie będzie za nisko na tej oponie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1,8 trochę wąskawe te gumki.

Ja na twoim miejscu próbowałbym je sprzedać w dobrej cenie i kupić świeżutkie tegoroczne 195/65/15

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zimówek 16" 205/55 prawdopodobnie kupię Nokian WR D4, na oponafelga.pl 280zł sztuka. Kupował ktoś opony z oponafelga.pl? Większość opon kupowałem na oponeo ale tam mają drożej...

Oponafelga.pl czyli Gerex to dobry i solidny serwis

Wysłane z mojego Galaxy S7 przy użyciu Tapatalka

Też od nich brałem kilka razy opony i zawsze bez problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i już się pogubiłem. Jakie mam do swojego auta kupić opony zimowe. Mam A4 AVANT 2.o ALT i na lato miałem 185/65/R15 na alusach co mam założyć na te alusy na zimę czy odpuścić sobie zakładanie opon zimowych na alusy i kupić stalowe felgi?

Edytowane przez Sekwens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i już się pogubiłem. Jakie mam do swojego auta kupić opony zimowe. Mam A4 AVANT 2.o ALT i na lato miałem 186/65/R15 na alusach co mam założyć na te alusy na zimę czy odpuścić sobie zakładanie opon zimowych na alusy i kupić stalowe felgi?

Standardowe są 195/65 R15 i takie załòż

Wysłane z mojego Galaxy S7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś takiego kupię Premiorri ViaMaggiore 195/65R15 91T cena za sztukę 135zł brutto

Niby na Ukrainie,niby przy udziale Angoli.Ale ja bym na sobie z tym nie eksperymentował.Dołóż tak 100+ za komplet i kupisz coś ze sprawdzonych znanych budżetówek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponeo.pl zrobiło zestawienia z opinią użytkowników oraz z przodujących magazynów motoryzacyjnych. Polecam lekturę

tapatak napisał z hjułałej p8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko te opinie są trochę jak z tymi testami opon. :) Tam nawet jakiś wynalazek i to zimowy z dalekiego wschodu,gdzie zimę widzą na obrazkach i w telewizji dostaje od użytkowników 5+ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.oponeo.pl/artykul/najlepsze-opony-zimowe-205-55-r16-wedlug-kierowcow

Po części masz rację. Ale jeśli kilkadziesiąt, bądź kilkaset osób ocenia daną oponę wystawiając punkty w skali 1-6, a następnie redaktor lub administrator danych, wyciąga z ocen średnią to jest już obiektywna ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się nad Nokian WR D4 lub A4

Myślałem nad 17" i 215 lub 225 / 45 lub 50, ewentualnie nad 16". Mam duże pole manewru z racji tego, że muszę kupić felgi więc mogę dobrać wszystko jak chce.

Co polecacie do mojej a4-reczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...