Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , podpowiedzcie ktore oponki wybrac do b7 3.0 tdi : Nokian WR G2 205/55R16 91 H , Dunlop SP WINTER SPORT 3D 205/55R16 91 H czy moze Goodyear Ultra Grip 7+ 205/55R16 91 H ? Ceny wszystkich stoja podobnie wiec nie gra to roli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja wzialem UG7. jak sie beda sprawdzac to po zimie powiem.

Z tego co rozmawialem to sa trzy opony warte kupna obecnie:

1) UG7 podobno najlepsza ale glosna i szybko sie sciera ale najlepsiejsza

2) WRG2 = S942 troche tansze ale tez polecane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie kupilem Toyo s942 i po zimie bede mogl powiedziec jak sie sprawowaly. A tak zapytam kiedy macie zamiar zmienic kola bo teraz ma byc juz chlodno a letnie mam bardzo zjechane i sie zastanawiam kiedy zmienic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto z Niemiec z kołami zimowymi firmy AVON ICE -TOURING 195x65 R 15 91 T. W chwili zakupu miały 6 miesięcy od daty produkcji.Przejeździłem na nich 2 sezony zimowe. Dość dobre na śniegu i błocie pośniegowym.Zawierają bardzo wysoki udział silici w swoim składzie.Na śniegu jest ok. Ale nie radzę nikomu używać tych opon na czystym asfalcie w temp.powyżej 8 stopni celsjusza.Auto zachowuje się jak na lodowisku powyżej 100 km/h. Trudno na nich wtedy utrzymać tor jazdy. Pojechałem sprawdzić (na wszelki wypadek) geometrię pojazdu.Jest ok. powiedziano mi ,że wręcz wzorcowa. Czy to tylko moje spostrzeżenia? Może ktoś miał z tymi oponami jakieś doświadczenia.Osobiście nie polecam!

Ja kupiłem swoją A4 na zimówkach HANKOK to powyżej 100km/h czułem się jak kamikadze na drodze. Nikomu tego nie polecam. Myślałem że kupiłem auto szrota ale jak założyłem latnie to normalnie kozak :naughty:

Oczywiście zimówki zmieniły właściciela.

A co do opon to teraz mam zamiar kupić UG7+ według testów ADAC najlepiej się spisują i nie kosztują majątku. Na allegro 215zł/szt 195/65/15 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto z Niemiec z kołami zimowymi firmy AVON ICE -TOURING 195x65 R 15 91 T. W chwili zakupu miały 6 miesięcy od daty produkcji.Przejeździłem na nich 2 sezony zimowe. Dość dobre na śniegu i błocie pośniegowym.Zawierają bardzo wysoki udział silici w swoim składzie.Na śniegu jest ok. Ale nie radzę nikomu używać tych opon na czystym asfalcie w temp.powyżej 8 stopni celsjusza.Auto zachowuje się jak na lodowisku powyżej 100 km/h. Trudno na nich wtedy utrzymać tor jazdy. Pojechałem sprawdzić (na wszelki wypadek) geometrię pojazdu.Jest ok. powiedziano mi ,że wręcz wzorcowa. Czy to tylko moje spostrzeżenia? Może ktoś miał z tymi oponami jakieś doświadczenia.Osobiście nie polecam!

Ja kupiłem swoją A4 na zimówkach HANKOK to powyżej 100km/h czułem się jak kamikadze na drodze. Nikomu tego nie polecam. Myślałem że kupiłem auto szrota ale jak założyłem latnie to normalnie kozak :naughty:

Oczywiście zimówki zmieniły właściciela.

A co do opon to teraz mam zamiar kupić UG7+ według testów ADAC najlepiej się spisują i nie kosztują majątku. Na allegro 215zł/szt 195/65/15 :naughty:

jest jedna aukcja za 208zl i ida jak swieze buleczki :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie polecacie opony zimowe do mojej a4 ?

aktualnie mam założone na alufelgach 16 ale podobno na zime powinno się założyć mniejsze, czyli 15. Chce jednak nowe zimówki założyć na obecne felgi. Poradzcie mi czy jest to możliwe i sensowne i jakie oponki najlepiej kupić. Co do jeżdzenia zimą to najczęściej będzie to miasto + kilka wypadów na narty w góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłby ktoś zerknąc na te oponki mam zamiar je kupic co sadzicie czytałem pochlebne opinie o tym typie ze są ciche dobrze się trzymają itp i co sądzicie o cenie

z góry dziękuję za pomoc

http://moto.allegro.pl/item761689667_kola_zimowe15_passat_audi_5x112_opony_continental.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak się przyjrzeć ogłoszeniu to gość liczy 200zł/szt a są to używane opony.Więc 800 zeta za komplet.A w tej cenie to znajdziesz nóweczki :)A jak dołożysz ok 100 to można kupic opony z górnych pułek jak Goodyeary czy Nokiany.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Powoli zaczynam szukać opon do eski i tak czytam i czytam i sam nie wiem co wybrać :) Interesują mnie nowe w rozmiarze 225/45r17.Chciałbym wydać max.300-350 za sztuke.Czy Nokiany dadzą rade w mocnym quattro? :) Czy dołożyć i kupić coś z górnej półki typu Goodyear,Pirelli .. Stare mam Micheliny,tego roku już raczej ich nie założe ale dawały rade.Dzięki i pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co wiecie o Michelinach Alpin A3? :mysli: Bo opinie o nich są bardzo podobne do goodyear UG7, jak nie ciut lepsze, ale może ktoś używał? Pytam ponieważ kupuję tylko 2 sztuki i opony które mam - w tamtym roku kupione nowe 2 oponki, mają podobny bieżnik do tych michelinów więc może lepiej kupić coś w tym stylu niż goodyear UG7 w podobnej cenie? :mysli: A może olać bieżnik i kupić Vki (choinki) od goodyeara? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem dlaczego uważacie ze Nokanian to dolna półka :gwizdanie:

naprawde bdb opona

jak mam tylko mozliowość to proponuje tą opone nokian wrg2 takim autom jak subaru forester,legacy,otuback,wrx,gt i klient sobie bardzo chwali tą oponke

kosztuje nie wielkie pieniądze a zdaje egzamin na nasz klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem dlaczego uważacie ze Nokanian to dolna półka :gwizdanie:

naprawde bdb opona

jak mam tylko mozliowość to proponuje tą opone nokian wrg2 takim autom jak subaru forester,legacy,otuback,wrx,gt i klient sobie bardzo chwali tą oponke

kosztuje nie wielkie pieniądze a zdaje egzamin na nasz klimat

W dzisiejszym auto-swiat jest test opon zimowych. No i te nokiany wrg2 zajeły 10 miejsce na 13 opon. Wiec nie wiem co to za rewelacja.

Wygarał oczywiście UG7+ a cena na allegro za 15" 210zł i są tansze od wrg2, więc nie wiem co za sens przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem dlaczego uważacie ze Nokanian to dolna półka :gwizdanie:

naprawde bdb opona

jak mam tylko mozliowość to proponuje tą opone nokian wrg2 takim autom jak subaru forester,legacy,otuback,wrx,gt i klient sobie bardzo chwali tą oponke

kosztuje nie wielkie pieniądze a zdaje egzamin na nasz klimat

W dzisiejszym auto-swiat jest test opon zimowych. No i te nokiany wrg2 zajeły 10 miejsce na 13 opon. Wiec nie wiem co to za rewelacja.

Wygarał oczywiście UG7+ a cena na allegro za 15" 210zł i są tansze od wrg2, więc nie wiem co za sens przepłacać.

za rok to UG7+ bedzie smieciem

zobacz notowania tych opon rok wstecz,dwa lata wstecz itd.

co roku opona nie moze byc opona roku

a Nokian wrg2 był opona roku ale mi chodzi o zastosowanie praktyczne a nie kto co komu zapłacił zeby test wygrał

ja osobiscie z mojego skromnego doświadczenia nie znam lepszej opony na zime...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...