Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

za rok bedzie inna opona lepsza i dostanie nowsze zastosowanie itd.

te testy nie robią na mnie zadnego wrażenie i nigdy sie nimi nie sugerowałem

opinia ludzi a nie testy które można szybko przypłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I tak każdy kupuje co uważa. Ja wcześniej miałem w dwóch innych autach oponę SAVA ESKIMO3 i też sobie chwaliłem. W tym teście zajęła 9 miejsce a tylko dla tego że jest słaba przy aquaplaningu i traci przyczepność przy 74km/h a UG7+ przy 81km/h :polew: Niezła różnica :polew: a na śniegu jest ponoć lepsza od Goodyear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Powoli zaczynam szukać opon do eski i tak czytam i czytam i sam nie wiem co wybrać :) Interesują mnie nowe w rozmiarze 225/45r17.Chciałbym wydać max.300-350 za sztuke.Czy Nokiany dadzą rade w mocnym quattro? :) Czy dołożyć i kupić coś z górnej półki typu Goodyear,Pirelli .. Stare mam Micheliny,tego roku już raczej ich nie założe ale dawały rade.Dzięki i pozdr.

Czyli zostajesz przy seryjnej feldze? :) No to nie jestem sam w takim razie :) Tylko myślałem raczej o rozmiarze 235 żeby ciut felge chociaż ochronić. Najprawdopodobniej będe brał Nokiany, z indeksem V, bo można się czasem zapomnieć na szybszej drodze. W poprzednim aucie miałem Nokiany (Prelude 2,2) i bardzo sobie chwaliłem, więc zostaje przy tym co sprawdzone.

O coś takiego na przykład

http://moto.allegro.pl/item778411992_235_45r17_235_45_17_nokian_wr_zima_nowe_promocja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za rok to UG7+ bedzie smieciem

Ciekawa opinia , po czym wnioskujesz :mysli:

ja nie podważam skutecznosci tej opony

tylko która opona utrzyma sie kilka lat na pierwszym miejscu ??

spadnie pewnie na 6 czy 8 pozycje

Nokian był opona roku ale w nastepnych latach sukcesywnie spadał

taka kolej rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie nic nie trwa wiecznie z czasem wymyślą coś lepszego skuteczniejszego ale to nie znaczy że automatycznie inne nagle tracą skuteczność nadal są dobre tylko porostu nie najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy indeks nosnosci 91 na zimowke do a4 3.0 tdi Q bedzie wystarczajacy?

a jakie opony masz zalecane ? 91 odpowiada 615kg tyle ze to sie tyczy wartosci dynamicznych.

no wlasnie nie wiem jakie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś jakieś doświadczenia z Sava Eskimo S3?

Przejeździłem na nich już 3 zimy w focusie 1.6 i bardzo chwale. W miarę ciche i mało się starły jak na tyle km ile przeleciały. Teraz do a4 przyczajam się na nokiany wr2, są trochę droższe ale chcę sprawdzić czy rzeczywiście takie godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś jakieś doświadczenia z Sava Eskimo S3?

Przejeździłem na nich już 3 zimy w focusie 1.6 i bardzo chwale. W miarę ciche i mało się starły jak na tyle km ile przeleciały. Teraz do a4 przyczajam się na nokiany wr2, są trochę droższe ale chcę sprawdzić czy rzeczywiście takie godne polecenia.

ma ktoś jakieś doświadczenia z Sava Eskimo S3?

Miałem wsześniej w fiacie punto, później w BMW i sobie chwaliłem. Teraz zamówiłem 4szt do A4. :naughty:

no właśnie w nowym teście "AŚ" zajęły dosyć odległe miejsce,

ale po zliczeniu sumy wszystkich punktów,okazało sie,że mają ich wiecej od 1,2,3,4 i 5 miejsca,

na śniegu i na suchym były chyba najlepsze.

dobra cena,chyba się na nie zdecyduję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś jakieś doświadczenia z Sava Eskimo S3?

Przejeździłem na nich już 3 zimy w focusie 1.6 i bardzo chwale. W miarę ciche i mało się starły jak na tyle km ile przeleciały. Teraz do a4 przyczajam się na nokiany wr2, są trochę droższe ale chcę sprawdzić czy rzeczywiście takie godne polecenia.

ma ktoś jakieś doświadczenia z Sava Eskimo S3?

Miałem wsześniej w fiacie punto, później w BMW i sobie chwaliłem. Teraz zamówiłem 4szt do A4. :naughty:

no właśnie w nowym teście "AŚ" zajęły dosyć odległe miejsce,

ale po zliczeniu sumy wszystkich punktów,okazało sie,że mają ich wiecej od 1,2,3,4 i 5 miejsca,

na śniegu i na suchym były chyba najlepsze.

dobra cena,chyba się na nie zdecyduję

Ja już mam :naughty: :naughty:

Naprawdę dobra opona według mnie. W teście ''AŚ" tylko się boją wysokiej wody przy dużych prędkościach.

O. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu mi chyba kolega troche w glowie zamieszał na poczatku miala byc sava eskimo s3 ale po obejrzeniu tej opony w biedronce... przez przypadek :P stwierdzilem ze chyna nie tego szukam a roznica w cenie miedzy wyzszymi modelami naprawde nie jest straszna wiec postanowilem poszukac cos z wyzszej polki ostatecznie wahałem sie miedzy goodyear ug 7+ a nokian wrg2 a teraz czytam te testy i widze vredestein snowtrac 3 i tu zaskoczenie tak wysokimi ocenami wiem ze vredestein nalezy do marek uhp a cena opony naprawde nie jest wyzsza niz te ktore rozwazalem wczesniej Prosze o szybka odpowiedz co byscie zrobili na moim miejscu bo jest super oferta na ug 7+ i nie chce zeby wszystko wykupili zanim sie zdecyduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja UG7+ mogę polecić z czystym sumieniem :good: Kupiłem w zeszłym roku więc przejeździłem na nich jedną zimę ok. 15 tys.km i spisywały się świetnie, na śniegu i błocie rewelacja, na suchej trasie super ciche, zobaczymy jak będzie tej zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://opony.pl/opony_pl/opinionsShow.aspx?oid=124392&idb=1557

Co o tych myślicie ? Beda lepsze/gorsze od UG7+ ? Mam ok 1000zl na wydanie na kapcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...