Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam zimówki wintersport i z czystym sumieniem mogę polecic.

Super ciche i przyczepne.

Mam 205/55/R16 na audi i 195(185?)/65/R14 na skodzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja smigam na Continental ContiWinterContact TS790 w rozmiarze 195/65 R15 i dopuki mialy powyzej 6mm bierznika byly super ale teraz jak maja ok 5mm to trzeba brac wieksza poprawke na warunki atmosferyczne - ale w sumie kazda opona z 5mm bierznikiem bedzie do d... :wink:

dopóki, bieżnik[br]Dopisany: 29 Wrzesień 2009, 12:53_________________________________________________

Wystarczy spojrzec na opone i juz wiadomo, czy 7 czy nie :)

Ultra Grip 5, rok chyba 2004 albo 2003, używane po jednym sezonie byly gratis w komplecie z alumami ktore kupilem. Bierznik starczy jeszcze na 1-2 sezony.

bieżnik, wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może co niektórzy bedą sie smiać, ale ja i zimówki i letnie mam opony firmy KUMHO Tires. Letnie to Kumho Ecsta HM Assim KH31 205/55 R16, zimówki Kumho KW17 I'Zen 195/65 R15, obydwa modele asymetryczne. I naprawde mogę je polecić z czystym sumieniem, poprzednie sezony miałem Continentale Contisportcontact na lato, a na zime Marshall'e. Nie były złe, ale Conti drogie były, a te Kumho wymiatają, te letnie w deszczu są super. Fakt, że koreańskie ale Hankook też koreańczyki a są dobre, i ciut tańsze od innych marek. A że niedaleko mnie znajduje sie firma która je sprowadza, więc jakby ktoś był zainteresowany to proszę o kontakt. Zdecydowanie polecam, naprawde warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłacznie 4 takie same zwłaszcza jak Nokian :decayed:

ja kupiłem jakieś 3 tygodnie temu nowe 4 wrg2 w rozmiarze 205/55/16 za mniej niz 1200zł :naughty:

przód jest wazny i bardzo wazny tył bo jak zobaczysz na zakrecie swój tyłek to moze byc za pozno :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolega wyzej 4 takie same opony to najlepszy wybor, ja kupilem jakies kilka tygodni temu oponki TOYO SnoPro S942 195/65 opinie mialy nawet niezle jakie sa naprawde zobaczymy. Za komplet zaplacilem troche ponad 600zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec ja rowniez dorzuce swoje trzy grosze... :)

Chodzi oczywiscie o zimowki na standardowe felgi Audi 195/65/R15.

Po przeczytaniu calosci (bagatela 12 stron) caly czas polecane sa nastepujace oponki:

1. Goodyear UG7+

2. Dunlop WS M3/3D

Pytanie nr 1:

Jako ze ich ceny sa praktycznie takie same (sklepy internetowe ew allegro), chcialem zapytac ktore byscie bardziej polecali w bezposrednim starciu poniewaz jest to moj pierwszy tego typu zakup i nie chce dac plamy :). Zalezy mi na jakosci i trwalosci oponek (ale zeby nie byly tez mega glosne)

Pytanie nr 2:

Czy wspolczynnik nosnosci rowny 91 wystarczy w zupelnosci do B5, czy tez szukac 95?

Pytanie nr 3:

Znajomy namawia mnie do zakupu uzywanych opon poniewaz komplet mozna juz nabyc za 300-400 zl. Warto brac uzywki czy jest to za duze ryzyko na zimowych oponach?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy namawia mnie do zakupu uzywanych opon poniewaz komplet mozna juz nabyc za 300-400 zl. Warto brac uzywki czy jest to za duze ryzyko na zimowych oponach?

Jesli sie znasz choc troche na oponach lub masz kogos takiego to mozna poszukac czegos uzywanego czasami mozna kupic naprawde fajne gumy po jednym sezonie za nie duza kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie ze jesli masz mozliwosc to kup nowe opony 15-stki nie sa az takie drogie, a to jesto twoje bezpieczenstwo, bo opona to jedyny punkt z ktorym auto styka sie z podlozem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Goodyear UG7+

2. Dunlop WS M3/3D

Ja wybrałbym UG7+

W poprzednim aucie miałem UG6, z których byłem bardzo zadowolony więc w zeszłym roku kupując opony wybrałem UG7+ i nie żałuje. Mieszkam dość wysoko ( w zeszłym roku miałem ponad półmetrowe zaspy koło domu), dodatkowo mam stromy nieasfaltowy dojazd do posesji. Nie podjechałem tylko raz, ale na podjeździe to sam lód był :( Sąsiad znacznie częściej na dole musiał parkować :>

Podsumowując, jeżdżąc po śniegu prawie 5 miesięcy w roku, szczerze polecam UG7+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej zawsze miałęm zimówki Michelin Alpin.

W zeszłym roku zapodałęm sobie Pirelki Snow Sport i wcale nie narzekam. Na śniegu trochę gorsze od Michelina, ale za to lepiej się trzymią lodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no wlasnie dziwne jest to ze ze opinie o tych oponkach sa bardzo podzielone...

Goodyeary sa podobno bardzo dobre, ale z niektorych opinii i testow ze te Nokiany bija je na glowe. Pod wzgledem jakosci i trwalosci.

Moze rzeczywiscie nie warto sugerowac sie nazwa tylko wybrac firme Nokian?

Ok, nie bylo pytania. Po kilku konsultacjach biore Goodyeary ;)

Tymbardziej ze cena na Allegro i Ceneo jest naprawde przyzwoita :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...