Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

pojawialo sie pytanie o rozmiar mianowicie czy na zime lepsze sa opony wezsze. tak, jesli w lecie mamy 205/55/16 no to pasowaloby zaopatrzyc sie w obrecze 15 calowe i oponki 195/65/15. po pierwsze opona zimowa 16 calowa i wieksza jest koszmarnie droga, po drugie 195/65/15 to zalecany rozmiar ogumienia przez producenta, a po trzecie szkoda alu na zime.

co do marki opon to na ten sezon zakupilem po znajomosci ;) fulda kirstal gravito 195/65/15.

klega z pracy zamowil ug7 w jednym ze sklepow internetowych. umowlismy sie ze porownamy gravito i ug7. niestety jedna oponka wadliwa. zlozyl reklamacje i czeka na decyzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam taki problem otóż powoli zbliża się termin wymiany opon na zimówki no i kompletnie nie wiem na jakie opony a właściwie na jaki rozmiar wymienić... obecnie jeżdżę na 235/40/18 ... słyszałem opinię, że powinienem wrzucić auto na 205/55/16 tylko znowu felga 16 jak dla mnie trochę za mała jest ... zastanawiam się nad 17" albo na te felgi kupić w takim samym rozmiarze opony zimowe ewentualnie 225/45/18... odrazu uprzedzę, że autem z racji niskiego prześwitu ( ospojlerowanie) nie bedę jeździł po jakiś zaspach, śniegu itp ... proszę o jakąś sensowną poradę, może ktoś miał podobny problem :)

z góry wielkie THX!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem otóż powoli zbliża się termin wymiany opon na zimówki no i kompletnie nie wiem na jakie opony a właściwie na jaki rozmiar wymienić... obecnie jeżdżę na 235/40/18 ... słyszałem opinię, że powinienem wrzucić auto na 205/55/16 tylko znowu felga 16 jak dla mnie trochę za mała jest ... zastanawiam się nad 17" albo na te felgi kupić w takim samym rozmiarze opony zimowe ewentualnie 225/45/18... odrazu uprzedzę, że autem z racji niskiego prześwitu ( ospojlerowanie) nie bedę jeździł po jakiś zaspach, śniegu itp ... proszę o jakąś sensowną poradę, może ktoś miał podobny problem :)

z góry wielkie THX!

Nie wiem jak tam powinna wygladac u ciebie sprawa ale ja u siebie mam narazie!! na lato 205/55/16" i takie tez zakladam na zime , na wiosne juz bedzie 18" :) ale to inna bajka. Co do ciebie to mysle ze 17" to min. opcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam. Kilka dni temu kupiłem takie właśnie opony na www.opony.com za 209zł.sztuka. A dlaczego. Przez 3 ostatnie lata jeździłem na takich z 2001r. /kupiłem używane od kolegi/ w rozmiarze 205/55/16, mają jeszcze około 5mm bieżnika i mogłem jeździć dalej, gdybym nie wpadł ostatniej zimy w wielką wyrwę w asfalcie. Teraz kupiłem 195/65/15 i felgi stalowe i mam z głowy ciągłe wyważanie. Opony bardzo dobrze zachowują się na mokrym, w śniegu i brei. Gdy inni stali, ja dalej jechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam powinna wygladac u ciebie sprawa ale ja u siebie mam narazie!! na lato 205/55/16" i takie tez zakladam na zime , na wiosne juz bedzie 18" :) ale to inna bajka. Co do ciebie to mysle ze 17" to min. opcja :)

u mnie wybór już nieaktualny bo od 1,5 tyg jeżdze na zimówkach 235/40/18 Dunlop SP Winter Sport M3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Poprosze o wsparcie w wyborze opon,mianowicie mam zamiar kupic oponki od tegoż jegomoscia :) - oto jego oferta

http://aukcja.onet.pl/show_user_auctions.php?uid=1631928&gr_id=18787

Interesuja mnie okazy w cenie 225zl /szt

Jakies sugestie ktore brac? :) Dodam tylko ze poruszam sie glownie w miescie ,silnie osniezonym raczej tylko do momentu pobudki drogowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawe co znaczy "prawie nowe". opona moze miec 7mm bieznika ale kiedy lezy kilka lat w jakims skaldzie traci swoje wlasciwosci. guma twardnieje i pojawiaja sie male pekniecia.

zapytaj o rok produkcji opony no i o gwarancje.

a tego co allegrowicz ma w ofercie to po mojemu dunlop 3d jak dla ciebie na jazde po miescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, ze interesuje mnie najbardziej czy mial ktos kontakt z ta Sava. Wyglada z opisow na calkiem niezla. A i jeszcze jedno jaka jest srednia cena uzywek(ew. nowych) zwyklych stalowych felg 15' do Audi? To maja by 5x112 i jakie ET?

Ja miałem kontakt z Sava S3 Eskimo - 195/65/15 z indeksem H. Jeździłęm na nich niestety tylko jeden sezon BMW 525 (sprzedałem to auto) - wspaniałą opona. Napęd miałem na tył - jak ostro przeginałem to dochodziło do poślizgów - ale kontrolowanych w pełni (wystarczyło tylko gazu popuścić i delikatnie skontrować i poślizg się kończył). Nie miałem z tą oponą problemów ani na śniegu, ani na lodzie (chociaż ostatnia zima krótka była). Gdybym teraz nie dostał opon razem z autem to na pewno bym je kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawe co znaczy "prawie nowe". opona moze miec 7mm bieznika ale kiedy lezy kilka lat w jakims skaldzie traci swoje wlasciwosci. guma twardnieje i pojawiaja sie male pekniecia.

ale dunlopki 3D dopiero w tamtym roku weszły na rynek wiec starsze nie mogą być :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male pytanko?

czy kupowaliscie lub czy polecacie kupowanie opon przez internet?

mam na mysli takie sklepy jak:

www.opony.com

www.oponytanio.pl

jezeli tak to na co zwracac uwage jakby co ?

To znane serwisy, sklepy internetowe, bierz za pobraniem i będzie wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

male pytanko?

czy kupowaliscie lub czy polecacie kupowanie opon przez internet?

mam na mysli takie sklepy jak:

www.opony.com

www.oponytanio.pl

jezeli tak to na co zwracac uwage jakby co ?

To znane serwisy, sklepy internetowe, bierz za pobraniem i będzie wszystko w porządku.

ok super dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo zadzwoń sobie do nich i uzgodnisz wszystkie warunki. Miłej jazdy :)

Dokładnie!!! Na opony.com powiedzą Ci nawet, kiedy można spodziewać się kolejnej promocji :naughty: - dzięki temu kupiłem UG7 30 zeta taniej na sztuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...