Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

a tu niedawno czytałem na forum ze UG7 najlepsze i według tej niemieckiej frmy tysz najlepsze

i na forum czytałem że continetal strasznie chałasuje

sam już zgłupiałem :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

założyłem UG7+ i do cichych też nie należą(nie przeszkadza bo mam stereo :D), na mokrym spoko, poczekam na śnieg :polew:

i się wypowiem jak z jazdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem UG7+ i do cichych też nie należą(nie przeszkadza bo mam stereo :D), na mokrym spoko, poczekam na śnieg :polew:

i się wypowiem jak z jazdą

Cicho - głośno. Pojęcie względne. Jak przesiadamy się z letnich na zimowe to na początku zawsze jest głośno.

BTW żona od miesiąca jeździ na UG7, głównie sucha nawierzchnia, i ogólnie :th: W tej cenie dobra opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w piątek założyłem UG7 i muszę powiedzieć, że wcale nie są głośniejsze od letnich (przód Dunlop SP Sport, z tyły jakiś Kleber).

Na mokrym sprawuję się dobrze, a na śniegu zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem felgi alusy z oponami VIKING i nie wiem co to za buty.

Może ktoś na nich jeździł.

Natomiast w poprzednim autku miałem Conti i były super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew opiniom wybralem Frigo 2 i powiem tyle, sa napewno sporo lepsze od Frigo. Jezdzilem ojcowym autem na Frigo 1 i na wodzie byly conajmniej slabe. Frigo 2 radza sobie duuzo lepiej. Nie mam porownania z lepszymi/drozszymi oponami ale poki co auto prowadzi sie dosc pewnie na wodzie. A poki co taka pogoda raczy mnie w mojej miejscowosci. Zobaczymy jak bedzie na blocie posniegowym bo na sniegu mam nadzieje, ze bedzie tak jak Frigo 1 czyli lux :) Uwazam, ze Frigo 2 to niezle opony za niewielka kase :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem letnie Goodyear HG, dzisiaj zalozylem zimowe UG7+. Wrazenia na PLUS. Na suchym sa cichsze niz HG. Jestem bardzo zadowolony, bo troche sie naszukalem oponek. Czekam na bardziej zimowe warunki zeby pokazaly na co je stac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ma okazję kupić Good Yeary UG7+ w rozmiarze 195/65 R15 w dobrej cenie(250zł za oponę wraz z wymianą i wyważaniem) i właśnie się zastanawiam czym różni się wersja UG7 od UG7+ . Może ktoś wie?? bo szukam i nie mogę znaleźć takiej informacji. Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem z wyborem rozmiaru zimowek ...Mam opony uniwersalne o rozmiarze 205/65/15 z czego 2 sa prawie nowe i chce narazie kupic 2 zimowki i nbie wem czy kupowac 195 czy 205 ? Jak myslicie ?

straszne mieszanki chcesz robić. zimówki 205 do twojego auta :no: a te uniwersale to już w ogolę... to już lepiej kup 4 jakieś gorsze (albo używane) zimówki ale 195

Brynia to zależy gdzie, po czym i jak (to w zasadzie wiadome :evil: ) jeździsz... częściej po śniegu - "klasyczne częściej po suchych, mokrych nawierzchniach - asymetryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)ale pytanie dalsze UG7 Performance z tego co widzę na zdjęciach te ostatnie są asymetryczne- myślicie że będą lepsze od ,, klasycznych". Nie ukrywam, że bieżnik ładniejszy w asymetryku :), ale czy jest lepszy?

Z tego co wiem to w nazwie nie ma "7-ki" przy oponach PERFORMANCE więc jest to chyba zupełnie inna opona. Patrząc na opinie i oceny ze strony www.opony.com.pl jej właściwości wydają się lepsze niż w przypadku UG7+ jednak cena jest troszkę wyższa ;) Jak masz dużo kasy to kupuj PERFORMANCE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie: Czy ktoś z Was jeździ/jeździł na oponach Pirelli W190 SNOWSPORT [88] T? Ja jeżdżę na takich w rozmiarze 185/65/15 i są one jak dla mnie strasznie głośne!!! Miał ktoś z Was podobny problem ze swoimi (takimi?) Nie trzeba jechać z wielką prędkością, żeby usłyszeć ten dokuczliwy szum, niby da się przyzwyczaić ale na początku mi to przeszkadza :disgust: Jeśli ktoś nie wie jakie dokładnie (nazwa) ma to podaję link -> http://www.opony.us/index.php?products=product&prod_id=6893

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie: Czy ktoś z Was jeździ/jeździł na oponach Pirelli W190 SNOWSPORT [88] T? Ja jeżdżę na takich w rozmiarze 185/65/15 i są one jak dla mnie strasznie głośne!!! Miał ktoś z Was podobny problem ze swoimi (takimi?) Nie trzeba jechać z wielką prędkością, żeby usłyszeć ten dokuczliwy szum, niby da się przyzwyczaić ale na początku mi to przeszkadza :disgust: Jeśli ktoś nie wie jakie dokładnie (nazwa) ma to podaję link -> http://www.opony.us/index.php?products=product&prod_id=6893

Nie jesteś sam, gdyż użytkownicy tej opony przyznali średnio tylko 3,1/6,0 pkt. w kategorii poziomu hałasu w opiniach na stronie www.opony.com.pl . Przed zakupem radzę poczytać o danej oponie różne opinie. Po przeczytaniu dziesiątek postów na forach wybraliśmy z ojcem UG7+ a gdy już zostały założone na naszą Audicę to pierwsze co mogę o nich powiedzieć to to, że są cichsze od letnich Dunlopów i co dziwne mam wrażenie, że ciszej pokonują nierówności poprzeczne jak i dziury ;) Polecam Good Yeary :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...