Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może sprawdzić czy w Audi A6 C5 jeździły przełączniki 8E0 919 237 5PR czyli te z metalowym bębenkiem, na allegro sa dwa takie przełączniki ale nie mogę ustalić ich numerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja miałem istniejąca instalacje w b6 z 2003 roku i podpiąłem włącznik. po podpięciu i kodowaniu viakenem wyświetliło mi 01578 wyłaczenie lampki ostrzegawczej poduszki pasażera k145 -

skoro instalacja była to może instalacja diody jest gdzieś na górze? gdzie szukać przewodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne że jest, podłącz diodę do odpowiednich pinów w lampce i już. Jest tu na pewno opisane jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem schowek z B7 gdzie był już wyłącznik poduszki pasażera o nr 5P0 919 237 B oraz gotowa wiązka schowka o nr 8E0 971 679 N (wg ETKI nr ten zamienia się na 8E0 971 679 L)

Tak wygląda całość

p1050241ci.jpg

W moim B6 5/2003 wtyczka do schowka ma już obsadzone 7 pinów jak na zdjęciu poniżej

p1050240d.jpg

Na A4-freunde.com w manualu jest opisane, że mając obsadzone już piny 3,5,6 w brązowej wtyczce, wystarczy poszukać niebieskiej wtyczki za radiem/nawigacją, która jest przyklejona taśmą do ramki montażowej

attachment.php?attachmentid=108252&d=1310381025

Natomiast nie mając tej wtyczki, wystarczy zakupić wiązkę o nr 8E1 970 012 AC , którą to rzekomo Audi dodaje do zestawów doposażenia w wyłącznik poduszki pasażera.

Ktoś może to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o niebieską wtyczkę to potwierdzam, znajduję się w opisanym miejscu przynajmniej w mojej B7:naughty:

No właśnie w B7 jest, w B6 nie wiadomo. Ja jej dzisiaj nie miałem czasu szukać, ale po prostu czytam też A4-freunde.com a tam manual trochę inaczej traktuje ten temat

Deaktivierung Beifahrer-Airbag nachrüsten - A4-Freunde.COMmunity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 lampka poduszki jest w lampce sufitowej a nie w przełącznikach. Zapewne nie musisz ich dokładać bo już tam czekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 lampka poduszki jest w lampce sufitowej a nie w przełącznikach. Zapewne nie musisz ich dokładać bo już tam czekają.

Ale od 07/2002 nastąpiła zmiana i lampka Airbag Off była na konsoli środkowej w B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeję. Będę niedługo montował wyłącznik poduchy w B6 2004r i jak pamiętam, bo ledy wsadzałem w lampkę podsufitki to były w niej dwie wolne wtyczki. Schodziły one do słupka A - pomarańczową wtyczka bodajże, ale od tej wtyczki już dalej przewody nie szły, tzn. przewody tylko od tych wolnych wtyczek z lampki skończyły się tam.

Jedna wtyczka to by pasowala ze moze przygotowane to bylo na led, a druga moze na czujnik ruchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeję. Będę niedługo montował wyłącznik poduchy w B6 2004r i jak pamiętam, bo ledy wsadzałem w lampkę podsufitki to były w niej dwie wolne wtyczki. Schodziły one do słupka A - pomarańczową wtyczka bodajże, ale od tej wtyczki już dalej przewody nie szły, tzn. przewody tylko od tych wolnych wtyczek z lampki skończyły się tam.

Jedna wtyczka to by pasowala ze moze przygotowane to bylo na led, a druga moze na czujnik ruchu...

Właściwie nie sformułowałeś pytania. Boisz się że nie będzie działało? Jeśli masz wątpliwości co do wtyczek to zrób najlepiej ich zdjęcia, albo opisz kolory przewodów które kończą się na kostce. Niby w 2004 roku to już przenieśli lampkę AIRBAG koło ESP, tak mi się przynajmniej wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to takie info, ze po roku 02 przewody nadal sa do podsufitki do lampki airbag, chociaz jak napisales zostala ona przeniesione kolo esp.

Narazie szukam wylacznika do B6 po 02r, a z ta lampka to nie wiem, moze samego leda wsadze kolo sterownika poduch, bo nie chce mi sie pol auta rozbierac, a i ta lampka jest baaardzo zbedna, no ale byc musi zeby bledu nie wywalalo. Kuzynka jezdzi duzo z malym dzieckiem i na razie ma vagiem poduche wylaczona, ale lepszy mysle bylby wylacznik, bo sama bezprobelmowo bedzie mogla poduche wlaczyc.

Co do przewodow to we wtyczce za schowkiem sa piny 3, 5 ,6 w ktore wpina sie wylacznik;)

Generalnie pytan nie mam, bo jakos wielce skomplikowane t onie jest, aby te diody, bo ktos robil na diodzie led ze sklepu i chyba 3szt montowal zeby bledu nie wyswietlalo. Ale to w praniu zobacze jak bedzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem.

Ja robiłem przeprowdzke do garazu z klamotami i przypomniałem sobie ,ze mam ten panel pod AIR BAG w podsufitce załozyć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkurze temacik

Czy kazdy sterownik airbaga da sie zakodowac na 0011602 ?

ja mam u siebie kodowanie 0010602 a sterownik 8E0 959 655 B i nie przyjmuje kodowania 0011602

uzywam kabelka Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji

oprogr vcds-lite 1.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkurze temacik

Czy kazdy sterownik airbaga da sie zakodowac na 0011602 ?

ja mam u siebie kodowanie 0010602 a sterownik 8E0 959 655 B i nie przyjmuje kodowania 0011602

uzywam kabelka Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji

oprogr vcds-lite 1.0

Użyj innego kabelka (np. od 704.1 wzwyż).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabelek mam ktory obsluguje vag-com do wersji 409-1

takie wywala mi bledy

Address 15: Airbags Labels: 8E0-959-655-84.LBL

Controller: 8E0 959 655 B

Component: Airbag 8.4EP 2000

Coding: 0010602

Shop #: WSC 63351

3 Faults Found:

01044 - Control Module Incorrectly Coded

000 - -

01228 - Airbag Cut-Off Switch for Passenger Side (E224)

000 - -

01228 - Airbag Cut-Off Switch for Passenger Side (E224)

000 - -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabelek mam ktory obsluguje vag-com do wersji 409-1

takie wywala mi bledy

Address 15: Airbags Labels: 8E0-959-655-84.LBL

Controller: 8E0 959 655 B

Component: Airbag 8.4EP 2000

Coding: 0010602

Shop #: WSC 63351

3 Faults Found:

01044 - Control Module Incorrectly Coded

000 - -

01228 - Airbag Cut-Off Switch for Passenger Side (E224)

000 - -

01228 - Airbag Cut-Off Switch for Passenger Side (E224)

000 - -

Macjar - już Ci napisałem co trzeba zrobić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...