Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Laguna 1.9 dCi 120KM - wasze doświadczenia


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

znajomy zastanawia się nad kupnem auta w dieslu, trafiła się laguna 01rok 1.9 dCi 120KM za śmieszną kasę w dobrym wypasie....

bardzo to się wysrywa? pobieżne opinie znam, ogólnie mówią o turbo i elektryce..... ktoś ma doświadczenie z takim autem lub tym silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik bardzo awaryjny ! Mój sąsiad go mial w scenicu ... do dziś cieszy sie jak głupi , ze udało sie mu go sprzedać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z pracy ma takowe auto :wallbash:, ciagle coś.... zamierza sprzedać :good: przed koncem ubezpieczenia oc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modele do 2002 zwane królową lawet, :kox: kolega ma 2004 1.9 dCi, i nie narzeka, ale ma symboliczny przebieg 80 tyś może wkrótve zacznie czego mu nie życzę :cool1: silnik 2.2 omijaj szerokim łukiem, standard w Lagunie to inormacja o braku ciśnienia w oponach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ciśnieniem to rzeczywiście, ale to można odłączyc.

co do silnika 1.9 to nie wiem, ale znajomy ma 2.2 i śmiga już 2 lata i jest cholernie zadowolony. Tylko olej i filtry oraz paliwo dolewa :kox: Nic mu się nie dzieje z tym autem a na 6 biegu na trasie przy ok 120km/h komp pokazuje spalanie lekko ponad 3 litry :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej laguny kolego w diesel'u :!: :!: jak chcesz ropniaka jakiegoś, to najmniej po 2005r., po lifcie. Tamte auta już jeździły, ale pierwsza generacja to meeega syf. Sam się rozglądałem za taką i dziękuje opatrzności, że nie wziąłem.

Opowiem Ci historię z laguną w tle :naughty:

Kolega sobie takową sprawił, a że chciałem i ja, to ją wziąłem na jazdę próbną z właścicielem. Autko 2002r. 2,2 dci (tzw. królowa lawet) 150KM - ładnie się zbierała, bardzo wygodna, chociaż jak dla mnie to o wiele za miękka.

Wypytałem go o wszystko ,czy nic się nie dzieje, czy nic się nie psuło, odkąd posiadał, itd. - kolega bardzo urażony moim pytaniem, choć opinie o aucie znał dobrze, ale ponoć nic się nie srało do tej pory :wink4:

Wyśmiany zostałem na pytanie, czy mu się choinka z kontrolek nie robi jeszcze, ale jakież było nasze zdziwienie, gdy przekręciłem kluczyk, a tu nie zaświecił się cały panel i deska :shocked:

Po kilku mocniejszych sierpowych sytuacja wróciła do normy, więc kontynuujemy testy.

Kilka depnięć - wrażenie, bardzo fajnie się zbiera i pomimo początkowego wrażenia "że zaraz wylecimy z drogi" trzyma się dobrze. oczywiście w międzyczasie czujniki ciśnienia w oponach się rozdarły (a czemu nie :gwizdanie:)

Na koniec poezja:

wsiadłem do swojej Corolli, jadę za koleżką po przejażdżce i jakieś było moje zdziwienie, kiedy stanęliśmy na światłach (laguna przede mną) i nagle moje radyjko zostało zagłuszone przez ryk jakiegoś silnika :kwasny:

co się okazało za momencik, laguna dostała samozapłonu i ją zwyczajnie szlag trafił wpiz*ziec :naughty::kox: 50m od chaty - chociaż pchanie krótkie :polew:

dziękuje za wysluchanie :laghing2: :laghing2:

Laguna to tylko po lifcie z 2005r., albo 3 generacja. A najlepiej to 2.0T jak chcesz w tej budzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sąsiad, starszy spokojny człokiwek miał lagune 2004 1.9 dC (sprzedawał z radością)

kupił nówke na max wypasie, najpierw zaczeła sypac sie elektryka, magiczna karta, czunjniki cisnień powietrza w oponach, kontrolki w liczniku, wycieraczki, z tym walczył często, potem przy przebiegu (jak dobrze pamietam) 160tys kam padła turbina, wyminił, pojexdzil troche i zozszczelniił sie na spawach IC

Chłop nie wytrzymał ciśnienia, sprzedał i kupił nówke Tiguana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z francuzow w dieslu w podobnej kasie znajdzie sobie peugeota 406 , cale auto jest duzo bardziej udane, a silniki HDI naprawde naleza do scislej czołówki...

niech sobie da spokoj z krolową lawet (czy to za malo ze w roznych czesciach kraju niezaleznie od siebie funkcjonuje te okreslenie :kox: :kox:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuu tylko z daleka od tego samochodu :no:

Jeden znajomy na krótko po kupnie, sprzęgło poszło i dwumas, potem stał u mechanika/elektryka bo problem z karta do odpalania i za hu hu nie szło dojść co jest grane a potem to sprzedał ale w miedzy czasie jeszcze kilka ładnych stówek w nia władował :)

Drugi znajomy kupił bo ładna czarna była i skóry miała a poza tym nic :polew: poleciał na kolor i skóry :naughty:

do dzisiaj nia jeździ jak nie stoi u mechanika, a stoi bardzo często :polew:

Tak więc nie polecam, no chyba, że kolega woli stać obok mechanika gdy ja będzie naprawiał zamiast nia jeździć :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już kolega kupił......

01r, przebieg nie wiadomo jaki bo jest tylko zegarowy

cena śmieszna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak cena śmieszna to może na handel i niech kupi a4? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stać go na zakup audi jak stwierdził (bo nie chce z roku poniżej 99)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pewien że lepiej bedzie zadowolony z 99r , niz z francuskiego auta nawet młodszego :thumbdown: jednym argument jest to że audi nie spada z ceny tak szybko jak francuz .ąle różne są zboczenia :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie no na razie kupił i się cieszy bo dał 11tyś zł za taki wypas że jeszcze nie ogarnął :cool1: (+opłaty trzeba zrobić)

przebieg 168tyś km, skóra powiem że jak nowa :blink:

brak spryskiwacza jednego, brak popielniczki, nie malowana nigdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko wróci obcykam ją, muszę się też przejechać :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stać go na zakup audi jak stwierdził (bo nie chce z roku poniżej 99)

Takie małe OT

Moj kumpel z roboty tez tak myslał jak mu mówiłem zeby sobie a4 99rok kupił to nie bo za 12 tys kupił Alfe 156 ale 2001 i po miesiacu użytkowania jest płacz i lamęt (wymiania kabli + 8 świec bo to Twin Spark) 900zł za czesci i to po zanjomosci.

Ja do B5 kupowałem świece to cos koło 160zł :gwizdanie:

A co do Laguny to początkowe miały tez problemy z systemem ESP nawet był o tym program w Turbo Kamera. ( W DE naprawiali to za free bo Renault sie przyznało a w Polsce umywali rece i tylko szukali haka żeby odmówić bezpłatnej naprawy i kasowali po 4 tys)

Polska :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...