Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak usunąć dużą tłustą plamę na siedzeniu ??


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety stało się - wracałem z małej imprezy lekko nawalony ( oczywiście jako pasażer) i w ręku trzymałem placki ziemniaczane ze skwarkami kupione na wynos. Na drugi dzień patrzę , a tu spodnie całe tłuste, a na siedzeniu duża plama . Macie jakieś sposoby nausunięcie tłustej plamy z siedzenie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pranie siedzenia.

samemu kiepsko wychodzi, mozna próbowac, woda z proszkiem , albo pianki, ale slabo sie sprawdza.

jesli ma byc bez sladu to bedziesz musiał zlecić pranie firmie tym sie zajmującej. chyba jedyny skuteczny sposób.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałbym na Twoim miejscu żadnych "domowych" sposobów bo pewnie plama zostanie na zawsze, jedź do punktu gdzie czyszczą tapicerę, a tam się tym zajmą, są chyba jakieś specjalne środki karchera. Jeśli coś we własnym zakresie to Vanish, tylko ostrożnie, bo mimo zapewnień potrafi odbarwić. Spróbuj najpierw na małej powierzchni.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

placki ziemniaczane ze skwareczkami...mniam :naughty:

ja bym sie pokusił o ciepłą wodę i płyn do mycia naczyń, na bank nie odbarwi, a może pomóc

kiedyś usunąłem tak jadną plamę jak mi moja frytki z takiej chamskiej budki nasiąknięte olejem wysypała na zic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pranie całego siedzenia nie pozostawi żadnego śladu, domowym sposobem nawet jak tłuszcz zejdzie, to zostanie delikatny zaciek, widoczny gołym okiem. Tak jak radzą koledzy, jak chcesz aby nie było śladu, jedź do fachowca, niech upierze całe siedzenie, więcej jak 50 zł na pewno nie zapłacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna ekstrakcyjna - czyszczenie plamy i jej najbliższych okolic, następnie przepranie delikatnym środkiem piorącym części siedzenia (do łączenia) lub całości, zależy w jakim miejscu jest plama. Nic nie napisałeś o rodzaju tapicerki więc przyjąłem, że chodzi o standard - ciemna materiałowa.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna ekstrakcyjna

:blink::shocked:

A spodnie ale bluzke jak poplamisz czymś tłustym to najpierw benzyną ja czyścisz?? :blink: jak tak nie mam więcej pytań :naughty:

Ja proponuje spróbowac najpierw vanishem ale nie pierz tylko w miejcu plamy tylko całe siedzenie bo inaczej i tak zostanie plama.

Jesli to nie pomoże to dopiero jechałbym na karchera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , tak się składa ,że zajmuję się czyszczeniem tapicerki meblowej ,samochodowej praniem dywanów ,moja rada jest taka należy udać się do specjalisty taka wizyta nie kosztuje dużo ( według mojego cennika 10 -20 zł za siedzenie cały samochód to koszt ok 100 zł) do tego potrzebny jest odpowiedni ekstraktor i który wypłucze brud , wcześniej jednak należy użyć specjalnego presprayu który rozpuści ten brud , będą to małe koszty a efekt zadawalający , bardzo proszę nie używajcie vanisha , gdyż może nieodwracalnie zniszczyć materiał (oczywiście nie twierdze ze dzieje się tak w każdym przypadku) , reasumując wizyta w zakładzie specjalizującym się w czyszczeniu tapicerki to optymalne wyjście w takiej sytuacji pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki plyn "vinet" mają go na myjniach ( i w niektórych sklepach)

ja nim sam wyprałem wszystkie siedzenia itp. tylko trzeba miec cierpliwośc jak zaczniesz musisz skonczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki środek car star.Trzeba go rozrobić w odpowiednich proporcjach i musisz lac do pojemnika typu płyn do szy itp aby poprostu spryskać równomiernie plame.Pryskasz,robi sie piana, nawilrzasz woda dosyś sporo i szczoteczka jedziesz delikatnie,potem ściągasz odkurzaczem jeśli masz.Plama powinna zejść bez problemu.Nie wiem w jakim stanie masz siedzenie ale jeśli bedzie róznica w czystości na miejscu tej plamy polecam cały fotel przejechać.pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A spodnie ale bluzke jak poplamisz czymś tłustym to najpierw benzyną ja czyścisz?? ....

Zdziwisz się, ale tak, benzyną ekstrakcyjną. Jest to bardzo bezpieczny rozpuszczalnik, nieagresywny w stosunku do większości tworzyw. Jeszcze bardziej zdziwiłbyś się gdybym Ci przybliżył proces produkcji margaryny, a dokładnie sposób wypłukiwania olejów roślinnych z resztek po tłoczeniu :>.

Nikogo na siłę nie namawiam na stosowanie mojego przepisu usuwania plam, są od tego specjalistyczne firmy, ale gdy w zeszłym miesiącu pasażer rozgniótł na siedzeniu (swoim siedzeniem :wink4:) kanapkę z masłem i kiełbasą to plamę usunąłem tak jak to opisałem.

EDIT: Zgubiłem "tego" :wink4:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie spróbowałem ciepła wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyć. Póki siedzenie całe mokre to tłustej plany nie widać. Zobaczymy na efekt jak wyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze, że po wyschnięciu nie ma śladu po plamie. Najprostszy i najtańszy sposób okazał się skuteczny. Mimo wszystko dziś na stacji BP kupiłem tą piankę do czyszczenia tapicerki STP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze, że po wyschnięciu nie ma śladu po plamie. Najprostszy i najtańszy sposób okazał się skuteczny. Mimo wszystko dziś na stacji BP kupiłem tą piankę do czyszczenia tapicerki STP.

:thumbup: a nie mówiłem :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak po całkowitym wyschnięciu mała plamka pozostała . Dziś wyczyściłem siedzenie preparatem STP

http://www.autokosmetyki.pl/stp_tuff_stuff_pianka_do_czyszczenia_wnetrza_samochodu_tapicerki_dywanikow_podsufitek,p530.html

Zobaczymy jak całkiem wyschnie za kilka dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...