Jump to content
IGNORED

jakie spalanie przy 17

damian169a
 Share

Recommended Posts

podskoczy

Ale zapomniałeś napisać najistotniejszą rzecz, z jakiego rozmiaru chcesz przejść

znajomy założył 17''(wcześniej 15'') i jak to stwierdził spalanie większe o jakieś 2-3L/100km. ile w tym prawdy nie wiem ale myśle że jest to możliwe ;] pozdrawiam ;]

Ja zmieniłem z seryjnych 16/55/205 na 17/45/225 i spalanie wzrosło o ok. 1 litr :evil: ale warto :afro::a4fan:

ja zmienilem z 15 na 17stki i wiekszej roznicy niewidze 6,6 to umnie standard :mysli:

Guest spedyt

ja zmienilem z 15 na 17stki i wiekszej roznicy niewidze 6,6 to umnie standard :mysli:

W dieselku różnica będzie niewielka a kolega pytał o benzynkę i jeszcze na dodatek 1,8 ;)

zmiana z 15 na 17 w diselku jakiego wzrostu spalania można sie spodziewać?

zmiana z 15 na 17 w diselku jakiego wzrostu spalania można sie spodziewać?

1) ogrzebałeś 3 letniego kotleta :kox:

2) odpowiedź o zmianę spalania w AFN z 15 na 17 masz dwa posty nad swoim... :gwizdanie:

3) u mnie pali tyle samo w zimę na 16" co latem na 17", czyli różnica gdzieś 0,5 l wychodzi na oko przy takich samych warunkach pogodowych...

:kox: ciekawe ile by spalił na 15 w lato ?

Ja jeżdzę a 15" w lato moim AFNem i około 6,5 średnio troche miasta troche trasy, ale czasami przyciskam

wiec realny wzrost spalania oloło 1 litra na 100 km

niech się wypowiedza inni :notworthy:

Witam. Mi po zmianie na 17 spalanie wzrosło o litr może z małym hakiem. W trasie poniżej 6 nie potrafię zejść, co w zimie na 15" 195/60 nie było problemem. Fakt że mam słaby silnik i bardzo ciężkie koło. Ale za to wygląd i reakcja na skręcanie oraz trzymanie drogi rewalka :)

wiec realny wzrost spalania oloło 1 litra na 100 km

niech się wypowiedza inni :notworthy:

Szczerze powiedziawsze nie spodziewałem sie wzrostu spalania przez większe koła. A zastanawiałem sie nawet nad kupieniem 16" :przebiegly: Ale ok koniec OT niech sie ini wypowiadaja jak to u nich wygląda.

A tak dla pełnego rozeznania u mnie przy tych największych mrozach w zime 90% miasta spalił na 15" 9,5l ale zanim dojechalem do celu to nie łapał temp. a średnie w zime to 7,7l.

Mi komp pokazywał średnio: na 195/65/15 spalanie 5,5 :) a teraz 225/50/17 pokazuje 5,7 :cool1: więc albo komp mnie w konia robi albo :mysli:

Mi komp pokazywał średnio: na 195/65/15 spalanie 5,5 :) a teraz 225/50/17 pokazuje 5,7 :cool1: więc albo komp mnie w konia robi albo :mysli:

To co komp pokazuje niestety odbiega od rzeczywistości. Zalej po korek, przejedź kilkaset km i zalej spowrotem pod korek i zobaczysz ile spalił na ile km. Wtedy masz rzeczywiste spalanie bo to z kompa można schowac miedzy bajki :gwizdanie:

moj afn na 205/55/16 w lato srednei spalanei wyszlo mi 6.5 a mam podkreconego

:) zima na 15 nawet dochodzilo do 8 :)

Zmiana z 205/55/16 na 225/40/18 wzrost na pewno 1 l moze nawet wiecej. Ale warto felgi RS4 rekompensują wszystko:)

Ja miałem fabrycznie w swoim A4 B6 1.9tdi quattro avant rozmiar 205/55R16 na alu 16/7' et42, zmieniłem na 225/45R17 na alu 17/7.5' et35 i bylem niezadowolony (wyższe zużycie paliwa, narowiste prowadzenie), wymieniłem opony rozmiar na 205/50R17 (węższe, droższe) z felgami S4 17/7' et38 i bardzo polecam, jest super i polecam wszystkim, którzy cenią sobie komfort i precyzję prowadzenia na koleinach, oraz ekonomię eksploatacji.