Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że podmieniłeś całą wiązkę fotela łącznie z tą od przycisków.


No i sprawdziłbym jakie są błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wszystko zmienione jest . Silniczki 4 pinowe wraz z wiazka na kable .

Na starej wiazce wszystko chodzi a na wiazce pod pamiec tylko ledzwia i grzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli działa tylko to czym nie steruje moduł.

Sprawdź błędy, o ile połączysz się z modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kiepsko, bo błędy mogłyby dać jakąś wskazówkę.

Pomimo tego sterowanie fotelem i tak powinno działać, wystarczy że moduł dostanie zasilanie.

I to bym sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie jest pod odpowiednie kable bo inaczej nie ruszylyby ledzwie

A jakbys to sprawdzil ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro lędźwia działają to problem z zasilaniem modułu może być tylko we wtyczce wpinanej do niego.

Druga rzecz jaka mi przychodzi do tego to problem w połączeniu między modułem, a przyciskami za pomocą tej wtyczki:

Artccc_191972772.jpg


Powinny być w niej dwa kable tego samego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka od przesuwu przod tyl . Co masz na mysli z ta wtyczka ?


Pin numer 1 i 3 zajety przez kable bialo zolte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się przewody biało-żółte, one są zmostkowane i idą do pinu nr.14 wtykyczka 32pin.

Opieram się tylko na schemacie i wygląda na to że gdy te przewody nie będą podpięte do pinu 14 w module, nie będzie działać żadna regulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ogólnie dziwna sprawa.

Fotel podpinasz do samochodu czy używasz prostownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli fotel gdy miał założoną pamięć, nigdy nie był sprawdzany inaczej tylko prostownikiem?

Nie wiem jaki posiadasz prostownik, ale miałem już doczynienia z prostownikami kiepskiej jakości, na których elektronika nie działała prawidłowo.

Mój fotel z pamięcią gdy go kupiłem też nie chciał działać, myślałem że moduł był walnięty, winny był prostownik.

Spróbuj sprawdzić działanie foteka podłączając go pod akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel dawca nie był sprawdzany wogule. Mój błąd

Prostownik ma już swoje lata ale dalej służy. Spróbuję tak jak piszesz i podłącze go pod akumulator

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! mam problem z elektryka foteli. Zakupilem fotele od angola, w moim c6 nie bylo ich elektryki. Nie mialem zasilania, podciagnalem nowe kable (dwa, plus i minus), zamontowalem wszystko i jest problem. Od strony kierowcy wszystko dziala a pasazera tylko ledzwia. Gora dol, przod tyl nie rusza. Podejrzewam, ze jest w nich mozliwosc podlaczenia pamieci (dwie szerokie wtyczki), ale za bardzo mnie ono nie interesuje. Zostaly mi 3 kabelki z czerwonej wtyczki ktore sa podlaczeniem CAN. Teraz pytanie- czy te trzy kabelki CAN wymagaja podlaczenia zeby ruszyc fotel? Czy moze niezbedne jest podlaczenie pamieci (szerokich wtyczek wielopinowych) do ich ruszenia? Moze ktos sie orientuje co i do czego trzeba podlaczyc aby one ruszyly bez kombinowania z pamiecia? Wiadomo, ze najlepiej przelozyc z innego fotela bez pamieci, ale moze da rade inaczej...

Edytowane przez a4tech33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez modułu fotel nie będzie działał, musisz dołożyć moduł, albo zmienić wiązkę na taką bez pamięci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cos to mam caly komplet pamięci wraz z panelem modulem silniczkami oraz same silniczki fotela.

Wojtek ale masz komplet z A4 Cabrio czy nie bo tylko Cabrio ma moduły 8H0959760A i ja takie właśnie potrzebuję najlepiej dwa. A może i silniczek jeden bo mi przeskakuje na zębatce dźwiganie fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - POMOCY. Od 2 godzin walczę z wyjęciem kostki 20 pin z słupka A. Ma ktoś jakiś złoty środek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem ten gumowy mieszek i odpiąłem wtyczkę (między drzwiami a słupkiem). Nie mogę wyjąć kostki czarnej z słupka - od wewnątrz samochodu. Wyjąłem tą czarną piankę i teraz zostaje wyjąć gniazdo i właśnie tego gniazda nie mogę wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...