Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Sprecyzuj co dokładnie z montażem foteli, bo za cholerę nie wiem o co chodzi? Czy masz w elektryce, czy manualne, itp. jak również o pamięć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, beny2303 napisał:

Sprecyzuj co dokładnie z montażem foteli, bo za cholerę nie wiem o co chodzi? Czy masz w elektryce, czy manualne, itp. jak również o pamięć??

Mam tylko grzanie fotele reszta manual, lusterka składane z podgrzaniem, bez fotochromu. Chce zamontować fotele w pełnej elek. + Memo i jak się da opuszczanie prawego na wstecznym ?

Edytowane przez mikrus36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopię temat bo próbuję ogarnąć podobny problem w ubogim bliźniaku (Passat) - czy w tym module da się "wyuczyć" lusterko, żeby nie zjeżdżało do samego dołu po wbiciu wstecznego? Bo moje pamięta tylko pozycję normalną, natomiast po wbiciu wstecznego ląduje tak nisko, że widzę klamkę drzwi pasażera, a nie tył samochodu, co jest bez sensu... :P

Edytowane przez was002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykasowales wszystkie bledy z modulu pamieci i modulow drzwi/comfortu? 

Jesli tak to w momencie jak lusterko opusci die po wbiciu wstecznego spróbuj wyregulować pozycję na taką ktora Ci odpowiada, powinien ją zapamiętać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna mam ten sam problem i do tej pory go nie rozwiązałem. 

Próbowałem kiedyś na różne sposoby i nie zapamiętuje mi położenia lusterka tylko zjeżdża do samego dołu. 

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zjeżdżało po odłączeniu kostki lusterka od modułu drzwi. Po skasowaniu błędów wszystko wróciło do normy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuję się do montażu foteli w full elektryce w mojej b7, teraz mam tylko lędźwie elektryczne i mam pytanie o bezpiecznik 45. Teraz jest zwykły topikowy 10A, wiem że mam założyć 30A, pytanie tylko czy fabrycznie on jest też topikowy "zwykły" czy termiczny taki jak od elektrycznych szyb?
Może mi ktoś kto ma fabrycznie fotele elektryczne powiedzieć jaki tam jest bezpiecznik?

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie zamontowane fotele z pamiecia ?

Orientuje się ktoś jaki może być to kolor skóry? Czarny to wiem?

muszę trochę poćwiczyć na nich renowacje IMG_20200229_213929_4.jpgIMG_20200229_213922_6.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem którego rozwiązania nie mogę znaleźć, mianowicie po dołożeniu memo działa pamięć lusterek, fotel kierowcy mozna przestawiać ręcznie, niestety nie reaguje na przyciski na panelu memo.

Sterownik się komunikuje, brak błędów, w diagnostyce widzi wszystkie przyciski ale nic się nie dzieje, skończyły mi się pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile pamiętam ja robiłem kasowanie ustawień w kanale 0 adaptacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wstefaniak napisał:

Witam

Mam problem którego rozwiązania nie mogę znaleźć, mianowicie po dołożeniu memo działa pamięć lusterek, fotel kierowcy mozna przestawiać ręcznie, niestety nie reaguje na przyciski na panelu memo.

Sterownik się komunikuje, brak błędów, w diagnostyce widzi wszystkie przyciski ale nic się nie dzieje, skończyły mi się pomysły.

Jak chcesz zapamiętać ustawienia pod jakimś numerem słyszysz takie "cyknięcie" z modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma żadnego cyknięcia, robiłem factory reset na kanale 0 w adaptacji, zapamiętuje ustawienia lusterek ale fotel ani drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wstefaniak napisał:

Niestety nie ma żadnego cyknięcia, robiłem factory reset na kanale 0 w adaptacji, zapamiętuje ustawienia lusterek ale fotel ani drgnie.

a z ciekawości nie masz foteli z anglika? jest tak że silniki w fotelach po stronie kierowcy mają sygnał zwrotny do sterownika o pozycji, te po stronie pasażera już nie. Jeśli przekładałeś fotele i trafiłeś na anglika to nie zadziała. (zerknij na jakikolwiek silnik w fotelu czy ma 4 piny wystające z silniczka czy tylko 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki problem po montażu. Niestety to było dawno i nie pamiętam co dokładnie zrobiłem żeby zaczęło działać. Sprawdź jeszcze kanały BS tego modułu, może tam da się przyuczyć pozycje krańcowe fotela bo w tym może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki mam 4pin, wymontowane z fotela z europy, tracę nadzieję że to zacznie działać, żadnych błędów w sterowniku nie ma, nawet próbowałem odłączyć aku na kilka minut le nic to nie zmieniło.

Bobikos jakbyś sobie przypomniał to napisz proszę. Jeździłem fotelem do skrajnych pozycji,  nic to nie zmieniło, też o tym myślałem bo tak jest z szybami.

Edytowane przez Wstefaniak
nie chciałem pisać posta pod postem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kabel który idzie od panelu do modułu MK, on jest odpowiedzialny za wyłączanie pamięci, jak jest nie połączony to tak jakby pamieć była cały czas wyłączona. Możesz sprawdzić w blokach pomiarowych czy przycisk off reaguje. Przy okazji sprawdź czy wszystkie przyciski prawidłowo reagują w blokach pomiarowych

Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W blokach pomiarowych wszystkie przyciski na panelu reagują prawidłowo, na tutorialu i schemacie nie ma połączenia między modułem komfortu a pamięcią pod fotelem oprócz dwóch can.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połączenie jest między modułem drzwi a modułem pod fotelem. pewnie o ten przewód chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o ten mi kabelek chodzilo. Moze poprostu modul jest walniety. Podmien od kogos na probe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podrzuci ktoś na szybko, które piny we wtyczce 10-pin panelu przycisków pamięci odpowiadają za podświetlenie tego panelu?:co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...