Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Elektryka działa.

Elektryka działa.

Ja używałem wtedy 704.1 więc to nie problem softu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, ja bym patrzył w tym wypadku na K linie jako pierwsza. Ja zle puscilem wiązkę z fotela do podłogi, zła strona i jak zona zmienila ustawienie fotela to po chwili cyrk. Auta nie mogłem otworzyc! Podswietlanie samo się uruchamialo w nocy np. na klimatroniku. Chyba we wszystkich sterownikach mialem bledy. W zegarach 14 . Okazalo się ze wiazka w pewnej pozycji fotela byla docisnieta do podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiazke puscilem w ori kanałach w miare luźno. Wystarczy na krótko zmostkowac k line w gnieździe diagnostyki i fotela?

Edytowane przez -miki-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak cany

połączyłem na krótko pin 15 zielono niebieski kabel w gnieżdzie diagnostycznym z pinem 9 w czerwonej kostce a poóżniej z samym sterownikiem memo i dalej to samo :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak cany

połączyłem na krótko pin 15 zielono niebieski kabel w gnieżdzie diagnostycznym z pinem 9 w czerwonej kostce a poóżniej z samym sterownikiem memo i dalej to samo :kwasny:

No to teraz - zakładając że wszystko jest dobrze podłączone, pozostaje szukać szczęścia z innym sterownikiem memo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam B6 i VCDS oraz VAS nie chce się komunikować pamięcią foteli (oraz PDC, radiem i BT). Za to bez problemu działa kabelek KKL i VAGCOM 3.11. Możesz spróbować połączyć się takim sprzętem. Wiem że mój to B6 a Twój B7 ale spróbować warto. Sterownik jest diagnozowany po linii K więc może zadziała.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 przy pomocy 311.2 nie połączysz się z większością modułów a co dopiero zmiana kodowania. Dla B7 potrzebny jest już HEX CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, lecz należy zadać pytanie z którego roku jest sterownik od pamięci.

Spróbować KKLem nie zaszkodzi, w końcu to tańsze niż kupno nowego sterownika pamięci.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kabel to klon 12.12 z większością sterowników się nim nie połącze, jutro spróbóje jeszcze innym kablem i wtedy zobacze co z tym dalej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze wrócić do tematu silniczków.

Czy do rozszerzenia wiązki ze zwykłej elektryki na taką z pamięcią potrzebuje do każdego z silniczków dołożyć po dwa kable? Jakie do tego piny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiazka fotela pod pamiec jest zupelnie inna, gra nie warta swieczki, bardzo duzo pracy by bylo plus dwie kostki do sterownika pamieci i inaczej rozprowadzone kable do guzikow sterowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiazka fotela pod pamiec jest zupelnie inna, gra nie warta swieczki, bardzo duzo pracy by bylo plus dwie kostki do sterownika pamieci i inaczej rozprowadzone kable do guzikow sterowania

A wiązka fotela jest ta sama dla obu konfiguracji silniczków? (3+1 i 2+1+1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania odnośnie memo bo w całym wątku pojawiają się zbieżne informacje

- czy funkcja tilt realizowana jest w B6/B7 dla obu lusterek czy tylko dla lusterka pasażera (prawego)?

- mając cały układ memo wraz z lusterkami czy po przekroczeniu 30km/h faktycznie rozkładają się lusterka jak ktoś tutaj wspomniał w wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tylko dla pasażera

2. Nie rozkładają się

:hi:

Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tylko dla pasażera

2. Nie rozkładają się

:hi:

Dziękować, w końcu znalazłem czas i dokoncze instalacje u siebie :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zrobiłeś tego moda :whip2:

[emoji14] Teraz robię wszystko zaległe hurtem : PDC P&T, Homelink, Memo,czujn.jakości, fotochrom zewn,airbag off itp.

Panowie szybkie pytanie czy prowadząc kabel przez wtyczkę 20pin w słupku A koniecznie trzeba się połączyć z pin4 który jest przecież obsadzony? Można wykorzystać wolny pin np 9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...