Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pomocy. Wymieniam silniczki pod fotelem na Te z pamiecia. Problem mam z silbiczkiem oparcia. Jak sie do niego dobrac. Nie widze wejscia. I kolejny to ten na samym przodzie. Jakis taki mniejszy jest. Sruby mu odkrecilem a siedzi dalej . Jakies rady?

Zdejmujesz plastikowe plecki i tam bedzie silniczek. Dodatkowo musisz dolozyc 2 kabelki. Silniczek s przodu zeby wyjac podlaczasz zasilanie i ruszasz gora dol i sam wyskoczy. Tylko se jak masz duzy a w fotelu jest maly to Ci nie bedzie pasowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Chlopaki pomocy. Do wszystkich czytajacych watek na forum!!! Kupilem taki zestawik z silniczkami do przelozenia. 3 dude plus oparcie. Wiem ze co do niektorych a4 zestaw wchodzi elegancko. Niestety u mnie na fotelach recaro silniczek na przodzie jest plaski I ma bolec. Wiec jesli komuś trafi się zestaw z takim silniczkiem, a będzie potrzebowal okragly to mam na zamianę . Nie wiem skąd ta różnica czy to b6/b7 czy sline/recaro. I mala podpowiedz. Jesli chodzi a silniczek oparcia to ciezki temat z demontażem. Ja odkrecilem sam motor ze szpikulcem i przelozylem do ori czarnego plastiku na fotelu. Fotel mialem w domu i nie mialem jak zasilania podać. Wiec ściągnąłem srebrną obudowę na motorkach ze szpikulcem i ręcznie wykrecilem. Silniczek wyskoczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 rodzaje zestawów silniczków w fotelach i trzeba wpierw sprawdzić co się ma u siebie w fotelu:

1. 3 duże silniczki + 1 mały oparcia

2. 2 duże silniczki + 1 mały oparcia + 1 mały podudzia

Pamięć Ci będzie działać normalnie bez tego jednego silniczka. Jak coś pisz PW postaram się pomóc znaleźć taki pojedynczy silniczek.

Demontaż silniczka oparcia to nie jest ciężki temat :wink: normalnie się go demontuje jak pozostałe, 2 śrubki. Tylko trzeba go poruszyć prądem 12v kostka czerwona, 2 grube kable, czerwony +, brązowy -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem u siebie, kupiłem 2 małe i dwa duże a u siebie miałem 3 duże i jeden mały, mi wszystkie silniczki wyszły elegancko. Co do silniczków to po numerach takie same występowały w A8 D3, Touareg, Cayene, na allegro jest tego troche :wink:

ps. MiGsu jak coś to mam jeden mały i jeden duży na zbyciu pod pamięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i może ja się pochwale. Po kilku podejściach w końcu projekt zakończony powodzenie. fajny modzik naprawde cieszy. I to opadające lusterko . -miki- dzieki za info. Kolega sprzedający szybciutko ogarnął temacik i zamówił prawidłowy wiec niebawem w pełnej okazalosci fotelik będzie się ustawial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą potrzebne jakieś graty do modów - został mi panel z przyciskami memo do tapicerki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie mam pdc to can low i high musze od zegarów ciągnąć czy znajde gdzieś bliżej w okolicach fotela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem ale dla mnie ciagniecie z zegarów bylo rozwiązaniem akurat. Mam v-fiz zamontowany wiec kostkę ori do zegarow akurat mam pod kierownica . Później tylko wsunąłem kabelki pod podłogę ladnie. Nie widział bym siebie pod podłogom lutujacego cany . Kostkę od zegarów można od spodu wypiąć z zegarów i ich nie demontowac

Edytowane przez MiGsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie mam pdc to can low i high musze od zegarów ciągnąć czy znajde gdzieś bliżej w okolicach fotela?

z modułu komfortu wes can

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem ale dla mnie ciagniecie z zegarów bylo rozwiązaniem akurat. Mam v-fiz zamontowany wiec kostkę ori do zegarow akurat mam pod kierownica . Później tylko wsunąłem kabelki pod podłogę ladnie. Nie widział bym siebie pod podłogom lutujacego cany . Kostkę od zegarów można od spodu wypiąć z zegarów i ich nie demontowac

mówisz o niebieskiej kostce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niebieska. Piny 17, 18. Ona jest z lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie mogę się dogadać ze swoim kluczykiem :facepalm:

wciskam memo i dodaje 1 oraz otwieranie na pilocie.

zmienie pozycje bo cos tam niby i zamykam auto.

po chwili otwieram i nic.

jednak jak zamkne auto i schowam się w środku żeby zmienić położenie i otwieram z kluczyka następnie to Panawie jest SHOW :banan: i działa tak jak powinno.

czy może ja jednak zle przypisuje kluczyk i zapisuje pozycje w nim tylko przy zamknieciu, czy może tak to ma działac.

drugi kluczyk mi chyba padł bo nie chce się zakodować jutro go podłącze to sprawdze.

czy może jak zamknę auto drugim kluczykiem a następnie otworze pierwszym to wtedy pierwotnie siedzenia mają tylko wracac do pozycji?

liczyłem ze to ja manualnie przypisuje kluczyk i nawet jak używam jednego a zmienie pozycjje fotela w miedzy czasie to nacisniecie otwierania na pilocie spowoduje powrót do zapisanej pozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie skomentuje tego Andrzeju... Jeśli można to podeślij jakiś cytat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj mojego posta w tym wątku opisywałem jak się dokładnie przypisuje kluczyk do pamięci fotela bo w DIY jest blad

Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wciskamy przycisk panelu pamięci np. nr "2" i przycisk otwierania na pilocie. To spowoduje przypisanie do kluczyka pozycji pamięci nr. 2."

Abyśmy mieli jasność: wciskamy np. 2, przytrzymujemy i do tego dokładamy naciśnięcie otwierania na pilocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...