Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową


Szymoonk

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie czy ciężko wymontowac jest kierownicę a4b5 99 rok sedan po drugim lifcie? Mam 4 ramienia a chciałbym ta z 3 to chyba jest s line

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden widzę pisze ze się da drugi nie wiec jak to jest?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie czy ciężko wymontowac jest kierownicę a4b5 99 rok sedan po drugim lifcie? Mam 4 ramienia a chciałbym ta z 3 to chyba jest s line

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Sprawa prosta, odkręcasz poduszkę kierownicy, z tyłu masz 2 śruby na jakiegoś nie dużego torxa, odkręcasz je i delikatnie wyciągasz poduchę, odczepiasz przewód od poduchy albo wypinasz z taśmy i pozostaje już tylko odkręcić kierownicę specjalnym kluczem SPLINE M12

Ja klucz M12 kupiłem w castoramie za jakieś 15 zł

Wypięcie poduszki

ec813064327563fcmed.jpg

Odkręcenie kierownicy

3a4d64cba15937aemed.jpg

Profit z tym, że kiera z B6

c012ce9367558087med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie takie coś się marzy:) wiec musze pierw klucz ogarnąć

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś może jakaś kiere ale ta 3 ramiona ona chyba jest od eski. I żeby pasowała do mojego auta. A4b5 99rok po drugim lifcie. Sedan. No i najlepiej ze sprawna poducha w dobrym stanie i cenowo w miarę. Czekam na jakieś propozycje mogą być na pw

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich mam problem moj mechanik pomagał mi z podmianka kierownicy na S-linowa mam audi A4B5

I twierdzi ze zwijacz musze miec iinny poniweaz nawet kable nie podchodza w S jest wejscie od gory w czworce od dolu.

Ma racje mam szukac nowego zwijacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam pytanie. mam audi a4 b5 1,9 tdi silnik afn i czy da się wymienić kierownice taką jak na pierwszym zdjęciu na taką jak na drugim?

czy trzeba coś przerabiać czy podejdzie bez problemu? chodzi mi czy poduszka jest taka sama czy trzeba też wymienić i przerabiać wtyczki?

kierownica-audi-a4-b5-3641856377.jpg

9e753b4fe832ee2c65bd68655a90ca0a.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, cały temat jest o tym. Zmmieniasz kierownicę,poduszkę,taśmę airbag,obudowę kolumny kierowniczej i redukcje wieloklinu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, cały temat jest o tym. Zmmieniasz kierownicę,poduszkę,taśmę airbag,obudowę kolumny kierowniczej i redukcje wieloklinu.

kuzwa bylo to juz tutaj powtorzone chyba na kazdej stronie :grin:

nie do wiary jakie ludzie to sa lenie :facepalm:

Edytowane przez Radekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym kupil kiere jak by ktos mial S :P w dobrym stanie i dobrej cenie ;D trzy ramienia :P taka jak kolega wstawil wyżej na aucie jak najbardziej. Jak cos na priv prosze foto i cene :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie moge dostac jeszcze redukcje wieloklinu szukałem na Allegro ale nie moge nic znaleść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie moge dostac jeszcze redukcje wieloklinu szukałem na Allegro ale nie moge nic znaleść

Napisz w dziale kupię części, na pewno ktoś się odezwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem przedliftową kierę na 3ramienną poliftową. Wszystko zrobiłem, ładnie polutowałem, tylko mam problem z ruszającą się taśmą. To co przeszkadzało wyłamałem, osadziła się, myślałem że jak dokręcę kierę to będzie w porządku. Jednak nie jest, kiera odstaje jakieś 7-10mm od taśmy, i pytanie czy tak ma być czy mam redukcję dobić dalej, bo jak ją przykręcałem to nie nabijałem jej za głęboko, myślałem że się sama dokręci na miejsce, w tym tkwi błąd? Redukcja ucięta tak jak w 1poście. 

Edytowane przez las3rr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam czy kierownica z a3 04r bedzie pasować do a4b5 99r polift ? ten sam wieloklin ?? a jak kostka poduszki te same czy cos trzba robic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka poduchy w a3 jest inna , wieloklin ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Banan napisał:

Kostka poduchy w a3 jest inna , wieloklin ten sam

Czyli klaksonu bym nie miał? ? Czy da się to jakoś łatwo zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...