Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana tylniej wycieraczki z A4 B8 Q5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W zwykłej a4 masz asymetrycznie mocowane pióro, w q5 jest symetryczne mocowanie i nacisk ramienia się lepiej rozkłada

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie,

Jaka wielkość pióra należy kupić do B6 z raminiem od Q5?

Zamowilem zestaw z A1, ale tam pióro jest dłuższe..

Opublikowano

Kupuje się wszystko z Q5.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

A takie pytanie u mnie na ramieniu ori na mocowaniu jest wieloklin, natomiast na nowej wycieraczce jest okrągły pierścień bez wieloklinu (gładki). Nie będzie przez to ramię się ślizgać?

Opublikowano

jak dokrecisz śrobe to powinno trzymać.

Edytowane przez moglaj80

Opublikowano

czyli ori q5 tak ma bo ja kupiłem zamiennik

Opublikowano

W ori ramieniu jak jest nowe to też nie ma wieloklinu. I tak ma być.

Jak dociągniesz nakrętkę to wieloklin ze sworznia odciśnie się w aluminiowym gnieździe. Dzięki temu, że nie masz wstępnie naciętego gniazda masz możliwość precyzyjnego ustawienia ramienia. Później jak już się odciśnie to nie ma możliwości precyzyjnej korekty. Przeskok o jeden ząbek to już znaczna różnica.

Także najpierw założyć ramię, z czuciem dociągnąć nakrętkę, polać szybę wodą, zrobić próbę i zobaczyć w jakiej pozycji zatrzymuje się ramię i ewentualnie skorygować. Jak już jest dobrze ustawione to dokręcić nakrętkę. W gniazdo ramienia warto dać smar montażowy aby w przyszłości jak zajdzie potrzeba łatwiej je było zdemontować.

Opublikowano

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam :hi:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

bez sciagacza poleglem, ale juz zamowiony :D

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=%C5%9Bci%C4%85gacz%20do%20wycieraczek&bmatch=base-relevance-aut-1-1-0613


ze sciagaczem minuta i mozna cieszyc sie modem i lepsza wycieraczka ;)

Opublikowano

ja w 5 minut zrobiłem ściągacz :) i ramię zdjęte

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam panowie dwa pytanka mam :

Jak kupuje używkę ramię to obudowę 8K9 955 205 muszę kupować czy już będzie na starej używanej ??

I druga sprawa czy ramię z TOUAREG 7P to to samo co Q5 ?

Pozdrawiam

Opublikowano

Czy obudowa będzie to zależy od sprzedającego.
Jeżeli numer części jest ten sam to musi być to samo :D

Opublikowano

Witam panowie dwa pytanka mam :

Jak kupuje używkę ramię to obudowę 8K9 955 205 muszę kupować czy już będzie na starej używanej ??

I druga sprawa czy ramię z TOUAREG 7P to to samo co Q5 ?

Pozdrawiam

ta obudowa będzie pasowała bo mam taką na aucie

co do sprawy wycieraczki z VW nie odpowiem

Edytowane przez moglaj80

Opublikowano

Witam panowie dwa pytanka mam :

Jak kupuje używkę ramię to obudowę 8K9 955 205 muszę kupować czy już będzie na starej używanej ??

I druga sprawa czy ramię z TOUAREG 7P to to samo co Q5 ?

Pozdrawiam

Według ETKI jest to samo ramię w VW Touaregu, co w Q5 i A1.

http://nemiga.com/cat_spares/etka/part/8R0955407--1P9/

Edytowane przez Złomiarzu

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Edit:

O wszystko dowiedziałem się sam.

Nr oem wycieraczki tylnej: 8E9 955 711 C

Nowa w ASO Audi Autohaus Lublin-Świdnik to jedyne 671 PLN. Nic tylko brać :D

Edytowane przez pawloo7

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ja męczę się ze zdjęciem tej wycieraczki od wtorku. Dzień w dzień psiukam odrdzewiaczem Wurth Rost Off. Ściągacz do łożysk nie pomaga :| już nie wiem co robić.

Edytowane przez mashet

Opublikowano

Ja lałem wd-40 niemałe ilości tylko ścierka pod spód żeby lakieru nie zalało przy uchylonej klapie tak żeby wycieraczka była w poziomie i równomiernie brało. Ruszałem bokami góra-dół i w końcu puściło. Co do martwienia się o szybę to trzpień mechanizmu wycieraczki jest otoczony tą gumą na jakieś 1,5mm. Zaraz pójdę zrobię zdjęcia i dorzucę jak wygląda.

U mnie trochę się ząbki ścieły podczas ściągania, ale poszło.

4f54759a3ef0.jpg

f2235d2d9295.jpg

Edit 2:

Może ktoś sprawdzić w sprawnym mechanizmie drucikiem na jaką długość wchodzi w rurkę od sprysku?

Edytowane przez pawloo7

Opublikowano

Ja lałem wd-40 niemałe ilości tylko ścierka pod spód żeby lakieru nie zalało przy uchylonej klapie tak żeby wycieraczka była w poziomie i równomiernie brało. Ruszałem bokami góra-dół i w końcu puściło. Co do martwienia się o szybę to trzpień mechanizmu wycieraczki jest otoczony tą gumą na jakieś 1,5mm. Zaraz pójdę zrobię zdjęcia i dorzucę jak wygląda.

U mnie trochę się ząbki ścieły podczas ściągania, ale poszło.

4f54759a3ef0.jpg

f2235d2d9295.jpg

Edit 2:

Może ktoś sprawdzić w sprawnym mechanizmie drucikiem na jaką długość wchodzi w rurkę od sprysku?

U mnie ten trzpień z gumą wychodzi już na dużą długość i boję się, że w końcu pierdzielnie, bo to nie chce puścić.

Opublikowano

W najgorszym wypadku to szlifierką naciąć ramię. Oczywiście jeżeli zmieniasz na taką z Q5.

Opublikowano

W najgorszym wypadku to szlifierką naciąć ramię. Oczywiście jeżeli zmieniasz na taką z Q5.

Wczoraj przyszedł do mnie ściągacz do wycieraczek. Dzisiaj rano spróbowałem i po chwili siłowania się z odpowiednim dokręceniem ściągacza, wycieraczka puściła :) Wieczorem wleci od Q5

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.