Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Test Exeo vs. A4 - czyli czy daleko Spadło jabłko od jA4błoni


mm.max

Rekomendowane odpowiedzi

nagwekcy.jpg

Tekst w wersji pdf dostępny pod adresem Seat Exeo vs Audi A4 test - rapidshare

Seat Exeo ST ostatnie dziecko hiszpańskiej fabryki. Urodziło się ono można by powiedzieć z zamrożonej przez lata próbówki, dlatego też w opinii osób związanych z motoryzacją wzbudza różnorakie emocje.... jakie ?? Cóż....

Niektórzy twierdzą iż jest to odgrzewany kotlet, inni uważają iż Seat nie dorówna nigdy Audi i to tylko podobieństwa, są też tacy którzy uważają, iż ten samochód nie powinien aspirować do klasy wyższej....

Po drugiej stronie barykady stoją miłośnicy marki Seat oraz osoby posiadające wiedzę na temat zastosowanej w Exeo technologii, pochodzącej w prostej linii od Audi.

Prawda często leży po środku, dlatego dzięki uprzejmości Iberia Motor Company S.A. pod koniec roku miałem przyjemność przetestować przez kilka dni Seata Exeo w wersji kombi.

Jako były użytkownik kilku modeli Seata Leona oraz jako obecny użytkownik Audi A4 mogę dość obiektywnie ocenić jak daleko Seatowi do pierwowzoru.

Do przetestowania dostałem białego Hiszpana kombi w wersji Sport z silniczkiem 2.0TSI o mocy 200KM.

exeonamyjni.jpg

Zewnętrznie samochód robi wrażenie, przenikliwie biały kolor, obniżone zawieszenie w wersji sport, aluminiowe felgi 18” (jako opcja), przyciemnione fabrycznie szyby boczne tylne oraz parę dodatków stylizujących samochód na eleganckie kombi z ostrym hiszpańskim pazurem. Do pełni szczęscia można dodać niemal kompletne wyposażenie dodatkowe w testowanym modelu.

Wygląd zewnętrzny Seata Exeo ST budzić będzie największe dyskusje.

Linia nadwozia jest dość konserwatywna z nutą lekkości i zwinności, jaka była domeną średniego modelu Audi. Najbardziej pociągająca powinna być linia boczna, która nie budzi żadnych zastrzeżeń, gdyż elementy nadwozia żywcem pochodzą z Audi A4 B7 (8E).

exeobokwaciwywikszy.jpg

a4bok.jpg

Za to przód i tył Exeo ST budzi kontrowersje. Tu dostrzegamy zabiegi projektantów Seata dopasowujących wizerunek Exeo do obecnie produkowanej gamy modelowej Seata. Osobiście tył auta podoba mi się znacznie bardziej niż przód, który według mnie nie pasuje do gabarytów i charakteru samochodu.

exeoprzdwykadrowany.jpg

a4przd.jpg

Tylna część nadwozia Exeo ST z szybą opadającą nisko w charakterystyczny trójkąt prezentuje się całkiem przyzwoicie .....o ile mamy szyby przyciemnione. W wersji

z szybami białymi (nie barwionymi), tył nie wygląda już tak atrakcyjnie. Tył wtedy bardziej przypomina mi napuchniętą ibizę niż kombi aspirujące do klasy nieco wyższej niż kompakt.

exeoty.jpg

a4ty.jpg

Za to jedno jest pewne – jeżeli Seat planuje przyzwoitą sprzedaż tego modelu musi wypuścić wersję FR ze zmienionymi zderzakami oraz innymi elementami nadającymi bardziej drapieżny charakter temu kombiakowi.

Urok Exeo zdecydowanie psują lusterka zewnętrzne, których kształt w zupełności nie pasuje do stylu i gabarytów tego samochodu.... ale cóż począć skoro wzorzec, czyli Audi A4 w modelu B8 zapożycza lusterka z MANa lub Scanii (których w de faco V.A.G. posiada udziały).

Reasumując Exeo ST na drodze nie będzie się wyróżniał awangardową stylistką obecną w niektórych modelach Seata, może się natomiast podobać - choć pewne detale zewnętrznego designu drażnią.

No i jak to się ma do pierwowzoru – linia boczna, drzwi, szyby, relingi dachowe w całości pochodzą z Audi A4 B7, klapa bagażnika wraz z szybą, maska, zderzaki przód, tył, lampy przód tył, lusterka - to nowy projekt pod potrzeby Exeo ST

Czy Audi A4 jest/był samochodem rodzinnym ?

Cóż jest on na pewno bardziej rodzinny niż Audi A3, dlatego też Seat Exeo ST jest zapewne bardziej rodzinny niż Seat Leon. Ale czy można uznać iż jest to w pełni rodzinny (czytaj: pojemny) samochód i jak to definować ?

Ani Audi A4 ani Exeo ST nie można porównywać do gigantów przestrzeni jakimi są Audi A6 Avant, Superb Combi lub też pojazdy w stylu Alhambry/Sharana. Wnętrze Exeo ST nie zachwyca wielkością, jednak bez problemu i komfortowo mogą w nim podróżować 4 osoby dorosłe z obszerniejszym niż w kompakcie bagażem. Piąta osoba musiałaby być na dużej diecie i niezbyt rosłego wzrostu aby wytrzymać kikaset km na środku tylnej kanapy.

W przypadku standardu rodziny "2+2” 2 osoby dorosłe plus jeden lub dwa foteliki - Exeo ST wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Bagażnik jest dość pojemny, podwójna podłoga bagażnika umożliwia zgromadzenie drobiazgów poniżej głównej przestrzeni ładunkowej, natomiast siatka oddzielająca przedział bagażowy daje możliwość zapakowania bagażnika pod sam sufit bez niebezpieczeństwa przesunięcia bagażu w stronę podróżujących. Schowek w lewym boczku bagażnika oraz masywne i eleganckie uchwyty do mocowania siatki bagażowej dopełniają wrażenia iż bagażnik jest zaprojektowany jest wzorowo.

Jak się to ma do pierwowzoru: przestrzeń w środku samochodu, miejsce w schowkach, odległości między fotelami a tylną kanapą, kształt i rozmiar bagażnika w pełni odpowiadają wymiarom Audi A4 B7. Miłym dodatkiem od Seata są dodatkowe schowki pod przednimi fotelami (znane z Leona 1P). Minusem jest brak plastikowej, ale za to bardzo praktycznej osłony oparć przednich foteli przez co kierowca i pasażer w Audi są oddzieleni od ewentualnych kolan rosłych pasażerów lub też od kopniaków niesfornych dzieciaków.

Jeżeli mowa o jakości to całe wyposażenie wnętrza należy uznać za lepsze niż dobre. Trudno zarzucić coś ergonomii wnętrza oraz jakości materiałów, deska rozdzielcza pochodzi żywcem z Audi A4 Cabrio.

Jakoś plastików przełączników jest naprawdę dużo wyższej jakości niż w innych modelach Seata no i dominują elementy znane z Audi w tym np. panel klimatyzacji żywcem pochodzi z Audi A4, podobnie jak tunel środkowy, boczki drzwi, przełączniki, lusterko wewnętrzne. Kształt foteli w wersji Spot wzorowany jest na fotelach z Audi A4 w wersji S-line, podobnie jak kierownica 3 ramienna wielofunkcyjna. Radio seryjne nie powala jakością, jednak w testowanym samochodzie zainstalowano do ipoda oraz wejście aux przez co poszerzył się zakres źródeł dźwięku.

Jestem przekonany iż lepszym rozwiązaniem byłby sprawdzony w A4 zestaw nawigacyjny RNS-E, który w dużo lepszym stopniu poradzi sobie z odpowiednio miłym nagłośnieniem wnętrza Exeo. Brak w wyposażeniu opcjonalnym zestawów audio z wyższej półki (tj. BOSE czy Bang & Olufsen).

exeorodek.jpg

WnętrzeSeat Exeo

a4rodek.jpg

Wnętrze Audi A4 sedan/avant

a4kokpit.jpg

Wnętrze Audi A4 cabrio

Jak się ma to do pierwowzoru: miękkie materiały deski rozdzielczej pochodzą żywcem z Audi A4 cabrio, przełaczniki i inne plastiki wysokiej jakości również wyjęte z Audi A4, podobnie panel sterowania klimatyzacją, lusterko środkowe, zegary. Materiały niższej jakości dostrzegamy na kierownicy – popularna obecnie eko-skóra, materiał pokryciowy siedzeń – dość niskiej jakości w porównaniu z Audi, podsufitka oraz pokrycia słupków mimo, iż różni się od materiału z Audi to jego jakość jest nadal bardzo dobra.

Największą zaletą i smaczkiem Exeo powinna być zastosowana w nim technologia, w pełni pochodząca z Audi A4 B7. Zawieszenie, silniki, skrzynie biegów, hamulce, pakiet bezpieczeństwa pochodzą w pełni z Audi A4 nie ma tu mowy o kompromisach jakościowych. Zastosowanie znanych z Audi rozwiązań może wielu osobom wydawać jako odgrzewanie kotleta, jednakże przeniesione zostały do Exeo najlepsze udoskonalane od lat elementy pochodzące z Audi. Duży wybór opcji dodatkowych wyposażenia umożliwia wybór takich elementów wyposażenia znanych z modeli niektórych modeli Seata oraz A4 takich jak: skrętne reflektory bi-xenonowe, czujniki parkowania przód + tył, lusterko fotochromatyczne wraz z czujnikiem zmierzchu i czujnikiem deszczu, zestaw nawigacji satelitarnej RNS-E - z możliwością obsługi urządzeń zewnętrznych (TV, DVD, kamera cofania), otwierane okno dachowe wraz z bateriami słonecznymi zasilającymi przewietrzanie wnętrza na postoju, fotele przednie z elektryczną regulacją oraz pamięciami ustawień, wspomaganie kierownicy servotronic, 2 strefowa klimatyzacja z czujnikiem jakości powietrza, system od 6 do 9 poduszek powietrznych (w zależności od dostępności wersji), zestaw głośnomówiący Bluetooth z obsługą głosową telefonu oraz wiele innych dodatków. Gama silników również odpowiada stosowanym w różnych modelach grupy VAG choć silniki benzynowe 1,6 i 1,8T 150KM – „trącają trochę myszka”, za to oba silniki 2 litrowe zarówno benzynowe jak i dieslowskie są stosowane w najnowszych produktach Audi i VW.

Jak się to ma do pierwowzoru: technologia w pełni przejęta z modelu Audi A4 B7, silniki dieslowskie po modernizacji układu zasilania poprzez zastapienie pompowtrysków układem common rail. Podstawowe silniki 1.6 i 1.8T stare konstrukcyjne, jednak na pewno niezawodne – stanowią dobrą alternatywę w przypadku najtańszych modeli Exeo zwłaszcza iż dla amatorów LPG są to jedyne silniki które poddawać można temu zabiegowi. Bo osiągami - szczególnie 1,6 - napewno nie powala.

Osobiście testowałem Exeo ST Sport z silnikiem benzynowym o mocy 200 KM. Samochód był wyposażony kompletnie o czym świadczy lista wyposażenia podstawowego i długa lista dodatkowego w tym m.in: bi-xenonowe reflektory skrętne, czujniki parkowania przód/tył, zawieszenie sport, fotele z elektryczną regulacją wraz z pamięcią ustawień, podgrzewane fotele przednie, czujnik deszczu, czujnik zmierzchu z funkcją coming home, fotochromatyczne lusterko wsteczne, zestaw głośnomówiący bluetooth z obsługą głosową, kolorowy wyświetlacz komputera pokładowego (FIS), przyciemniane szyby boczne tylne, wśród wyposażenia standardowego wymienić należy m.in pełną elektryka szyb, lusterek, ESP, 6 poduszek powietrznych, tempomat, wspomaganie servotronic, wielofunkcyjną kierownicę oraz szereg drobiazgów umilających jazdę.

Jakie wrażenia z jady cóż..... na co dzień poruszam się Audi A4 B7 Avant 2.0TDI, poprzedni z moich samochodów to również Audi A4 B6 Avant 1.9TDI wiec jestem jak najbardziej uprawniony do wydania werdyktu dotyczącego różnić w obu samochodach.

Prowadzenie, zawieszenie, precyzja układu kierowniczego oraz praca skrzyni biegów niczym nie odbiega od oryginału czyli od modelu A4. Nowością dla mnie był silnik benzynowy o mocy 200KM. Mimo, iż z tym silnikiem miałem już doczynienia wcześniej, to tak naprawdę mogłem poznać jego walory dopiero podczas tego kilkuset km testu.

exeowlesie.jpg

Mogę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem elastyczności tego silnika. Nie występuje w nim efekt turbo dziury. Użyteczny zakres obrotów zaczyna się poniżej 2000 obrotów i kończy się dopiero na czerwonym polu przy czym bardzo miłe wrażenia z jazdy odczuwalne są w przedziale 4500 a 5500 obrotów. Zastosowana wraz z tym silnikiem skrzynia biegów nie zmusza kierowcę do częstego maglowania biegami. Odczucia z jazdy tym benzynowcem bardziej przypominają jazdę dieslem przy czym odgłosy dobiegające spod maski są troszkę mniej klekoczące.

Skrzynia biegów ma wyjątkowo długie ostatnie biegi i wydaje mi się, że z jej przełożeniami można osiągnąć teoretyczne 270 km/h. Osiągi samochodu wydają się być zadawalające lub wręcz wykraczające ponad przeciętną. Plusem jest fakt, iż ten dość nowoczesny silnik wyposażony w bezpośredni wtrysk benzyny i turbinę może być bazą do indywidualnych modyfikacji przez użytkowników oczekujących jeszcze większych emocji.

exeoruch.jpg

Niedoścignionym pragnieniem fanów marki byłoby, aby w Exeo pojawiły się znane lubiane i cenione silniki V6 spod znaku 4 kółek... Ale czy to jest w zasięgu inżynierów z Martorell?

Bardzo dobrze spisuje się elektrohydrauliczne wspomaganie kierownicy sprzedawane pod nazwą Servotronic (wyposażenie standardowe wersji 2.0 TSI 200KM i 170KM TDi CR). Przy manewrach i spokojnej jeździe wspomaganie jest bardzo duże, natomiast podczas ostrzejszego traktowania pojazdu siła wspomagania maleje dając kierowcy pełną kontrolę nad kołami pojazdu.

O spokój serca kierowcy dbają naprawdę wzorowe hamulce - tarcze przednie o wymiarach 320 mm i tylne o wymiarach 288mm, dają potężny zapas skutecznej powierzchni ciernej podczas dynamicznej jazdy tym samochodem. Precyzja układu hamulcowego zaskakuje na plus w stosunku do identycznego układu hamulcowego z Audi A4.

Ciekawym parametrem dla mnie było spalanie tego wcale nie lekkiego samochodu. Warunki w jakich odbywałem jazdy testowe nie dawały mi szansy na jednoznaczne określenie ile ten samochód pali. Średnie spalanie w opcji trasa/miasto oscylowało na poziomie 9,6-11,0 l/100km przy czym na jego nie owijając w bawełnę była to jazda testowa, a więc sprawdzanie elastyczności, możliwości samochodu. Na zwiększony apetyt wpłynęła również pogoda i w pełni zaśnieżone dogi gdzie przebijając się przez mniejsze i większe zaspy na oponach 225/40R18 non stop musiałem walczyć o trakcję.

Bardzo interesującym i przydatnym gadżetem był tzw. ekonomizer – tj. wyświetlany na komputerze podpowiadacz obecnie załączonego biegu wraz z zaleceniem do przełączania na bieg wyższy lub niższy w celu optymalizacji spalania. Gadżet ten nie był znany w modelach Audi A4 B7 natomiast występuje w nowym A4 B8. Gdyby aura oraz warunki drogowe na to pozwalały, z przyjemnością pokonałbym jeszcze parę setek km, aby sprawdzić prawdziwą ekonomikę spalania. Wydaje mi się że realną do utrzymania wartością średnią przy spalaniu 50% miasto 50% trasa jest spalanie na poziomie 8-8,5l/100km. Dla porównania mój diesel w tych warunkach również zużywał więcej od ok. 1-2 l/100km.

exeoekonomizer.jpg

Komfort jazdy był odpowiedni dla samochodu tych gabarytów i tej kasy. Dzięki niezależnemu zawieszeniu przedniemu oraz tylnemu dopracowywanemu przez lata w dziale konstrukcyjnym w Ingolstadt kierowca i pasażerowie nie odczuwają, aż tak bardzo niedoskonałości naszych dróg. Zawieszenie w wersji sport jest obniżone i utwardzone, dodatkowo Exeo było wyposażone w 18” felgi aluminiowe z oponami o wymiarze 225/40. Wszystkie te dodatki sprawiły, iż mimo twardszych nastawów kierowca dostrzega, że zawieszenie zostało zaprojektowane w idealny niemal sposób łącząc możliwość ostrzejszej, sportowej jazdy po zakrętach z odpowiednio wysokim poziomem komfortu w przypadku spokojnej jazdy na długich dystansach. Fotele w Exeo w wersji Sport doskonale "trzymają" na zakrętach. Szeroki zakres regulacji łącznie z wybrzuszeniem lędźwiowym oraz wysokie oparcie umożliwia dobranie, każdemu niemal kierowcy, optymalnej pozycji do ujeżdżania tego kombiaka.

exeofotele.jpg

Fotel Seat Exeo

a4fotele.jpg

Fotel Audi A4

Czas na podsumowania .... a więc ile Seata jest w Seacie?

Czy reanimacja A4 miała sens?

A wiec na czym oszczędził i co zmienił Seat konwertując A4 do wersji Exeo ST? ... odpowiedź jest prosta: inny design przodu i tyłu, w tym: inne zderzaki, lampy, maska, klapa bagażnika, ekologiczna skóra na wykończeniu kierownicy i dźwigni zmiany biegów, tapicerka siedzeń niższej jakości, wykończenie klapy bagażnika pokryte plastikiem seat-owym (a nie przyzwoitym materiałem wykładzinowym „made for Audi”), nadkola ze zwykłego plastiku (brak stosowanego w Audi materiału wygłuszającego), brak w komorze silnika materiałowych elementów wygłuszających ścianę grodziową znanych z Audi, mało elegancka tzw. „mastyka” na zgrzewach poszczególnych elementów nadwozia no i o 6 mm krótszy rozstaw osi.... poza tym reszta to Audi, Audi, Audi... kupujemy zawieszenie kupujemy od A4, zmieniamy klocki hamulcowe, zmieniamy od Audi A4, padł wyświetlacz klimatyzacji, uszkodziło się coś we wnętrzu bierzemy od Audi.... po małym „tuningu” (fotele, kierownica, dźwignia zmiany biegów) wnętrza mamy 100% Audi.

A więc czy ta reanimacja miała sens ? Według mnie miała - gdyż Seat nie miał w swojej ofercie modelu pośredniego między Leonem, a Alhambrą przy zachowaniu jakości i stylu odpowiedniego dla Audi Group. Według mnie: ani Altea ani Toledo III swoim wzornictwem oraz jakością wnętrza nie porywały rzeszy klientów pragnących samochodu przyzwoitego, większego od Leona, a nie będącego ciężarówką czy busem.

Warto również przypomnieć, iż tak krytykowany obecnie, import technologii Audi do Seata miał miejsce nie po raz pierwszy. W końcu odnoszący sukcesy rynkowe model Leon I/Toledo II był niczym innym jak Audi A3 z pięknym i ponadczasowym nadwoziem za to z technologia i wyposażeniem wnętrza (deską rozdzielczą) żywcem przejętą z modelu A3. Leon I po zaimportowaniu technologii żył swoim własnym życiem, ewoluował design, silniki jednak cały czas działo się to na krótkiej smyczy koncernu V.A.G.

Mam nadzieję że Exeo będzie również ewoluowało, a smycz troszkę zelżeje.

Na odpowiednika wersji S4 w modelu Exeo nie ma co liczyć. Bo i po co...? Z jednej strony nikt nie kupi Seata za 250 tys. PLN (a tyle by musiała kosztować technologia tam zastosowana) Z drugiej strony Audi nie strzeli sobie "samobója" sprzedając pełnowartościową S-kę za cenę Seata. Za to miłym prezentem byłoby, aby zespół stylistów zajmujących się stworzeniem Leonów I w wersjach TS/FR i Cupra R przyjrzał się temu modelowi. Seat proponując Exeo ST FR ze stałym napędem 4x4 o mocach powyżej 200KM byłby bardzo mile przyjęty przez rynek szczególnie wiernych miłośników marki. Wisienką na torcie mógłby stać się silnik 3.0TDiV6 lub podrasowany volkswagenowski silnik 2.0BiTDi z co najmniej 200KM/400Nm.... ale w dobie downsizingu oraz norm EURO4,5,6,7,99 prędzej zagości tu silnik 1.2TSi oraz 1.6TDi – co będzie zgrozą....

Na koniec trochę suchych $faktów$

Seat Exeo Sport silnik 2.0TSI 200KM – cena wyjściowa 95 990 PLN

Skoda Superb Ambition 1.8TSI 160KM – cena wyjściowa 102 400 PLN

VW Passat Variant Comfortline 2.0TSI 200KM – cena wyjściowa 109 090 PLN

Audi A4 Avant 2.0TSI 211KM – cena wyjściowa – 135 900 PLN

Powyższe ceny są cenami cennikowymi wyjściowymi. Konkurencja - szczególnie VW robi przy tej okazji bardzo dobre upusty lub pakietyzację drogiego wyposażenia dodatkowego za małe pieniądze - w przypadku Seata lista wyposażenia dodatkowego jest bardzo długa i droga ... a to ogranicza konkurencyjność w stosunku do braci i sióstr z koncernu.

Światełkiem w tunelu dla Exeo/Exeo ST będzie wersja 4x4 oraz zapowiadana zmiana strategii cenowej dla sprzedaży w całej Europie miejmy nadzieję ze również w Polsce.

Tekst+foto: mm.max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak audi a PRAWIE robi wielką różnice . Fajne porównanie i opis :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie powiedział, że to prawie jak Audi...bo to jest Audi... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie powiedział, że to prawie jak Audi...bo to jest Audi... :gwizdanie:

no ale prawie :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prawie, ale wg mnie seat i tak za późno obudził się z tym modelem. Gdzie lata nowości b7 mijają, bo przecież już dawno jest b8, seat jakby chciał kontynuowac produkcje b7emki... mimo wszystko seat zawsze będzie gorszy :decayed: i nigdy nie chcę seata na podwórku :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seat i tak za późno obudził się z tym modelem. Gdzie lata nowości b7 mijają, bo przecież już dawno jest b8, seat jakby chciał kontynuowac produkcje b7emki

Przy ocenie tego "co chce" Seat warto wziąć pod uwagę fakt, iż włascicielem kapitałowym marki SEAT w 99,9% jest grupa Volkswagena. Od roku 2000 Audi wspólnie z Seatem i Lamborghini jako Audi-Gruppe tworzy markę samochodów sportowych w koncernie Volkswagen.

Tak więc "chciejstwo" seata jest ograniczone możliwościami rozwoju narzuconymi przez właściciela. Mimo kilku udanych modeli w swojej ostatniej historii Seat odnotował w latach 2005-2009 sporo wpadek chociażby dla przykładu model Toledo III.

Koncepcja samochodu klasy A4 od dawna ewoluowała w Seacie przy czym wypadki ostatnich lat plus kryzys na rynku sprawiły że zamiast tworzyć nowy model oganiczono sie do przeniesienia całej (podkreślam całej) linii produkcyjnej modelu B7 do Hiszpanii. Fakt ... o rok lub dwa za późno i o parę tysięcy euro za drogo. O ile Exeo wśród samochodów nowych nie stanowi super atrakcyjnej oferty to w przypadku 2-3 latków będzie to napewno ciekawa alternatywa dla dużo starszych modeli producenta spod znaku czterech pierścieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to w ramach cięcia kosztów... skoro projekt przednich drzwi kosztuje średnio 4mln euro (bo tak gdzieś pisali) to sobie Hiszpanie skorzystali i racja... bo autko nadal nowoczesne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super artykuł!A myslalem ze tylko wizualnie przod i tyl sa zmienione przez Seat'a....

Dziekuje autorowi za cenne uwagi i informacje.

Pozdrawiam!

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Michaś pojechałeś zawodostwem

to jest ten który mieliście na spocie?

:good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ten który mieliście na spocie?

:good: :good: :good:

To jest TEN Seat który mogliście testować osobiście jako forumowicze A4 klubu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze znajdą się osoby które zechcą kupić seata chodzby tylko przez własny gust i upodobania ,w końcu to audi pod inną postacią :),artykuł rewelacja :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie powiedział, że to prawie jak Audi...bo to jest Audi... :gwizdanie:

które zacznie rdzewieć po kilku latach :decayed:

Auto fajne i na pewno znajdzie wielu nabywców,bo nawet kilkuletnie Aczwórki miażdżą większość konkurentów w swojej klasie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny artykuł! :good:

W sumie B7 seata też nie jest takie złe i jaka różnica w cenie w porównianiu do A4, ale bez opcji 4x4 może stracić wielu klientów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie porównywać Skode czy Seata do Audi to lekka profancja. Może odkąd należy do grupy VW poprawiła sie jakość i są to dobre samochody, to jednak :audi: to :audi: i nic mu nie dorówna.

3/4 elementów w tym samochodzie nie tyle jest sygnowane znaczkiem audi ale ich numery katalogowe zaczynają sie od symbolu 8E0 ;) (sam sprawdzałem) a wiec to są te same elementy to w naszych pudłach dlatego też przy zakupie niektórych części zamiennych warto porównać cenniki Audi do cenników Seata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie porównywać Skode czy Seata do Audi to lekka profancja. Może odkąd należy do grupy VW poprawiła sie jakość i są to dobre samochody, to jednak :audi: to :audi: i nic mu nie dorówna.

3/4 elementów w tym samochodzie nie tyle jest sygnowane znaczkiem audi ale ich numery katalogowe zaczynają sie od symbolu 8E0 ;) (sam sprawdzałem) a wiec to są te same elementy to w naszych pudłach dlatego też przy zakupie niektórych części zamiennych warto porównać cenniki Audi do cenników Seata

temat czesci juz poruszalismy i ceny ksztaltuja sie na tym samym poziomie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykulik :good: ale jeszcze fajniej sie go osobiscie testowalo na spocie :kox:

Jak bedziesz mial cos Maxiu do przetestowania to przyprowadzaj smialo :naughty: polatamy troche :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...