Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Turbina BRD


mxzibi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakupiłem do swojej audi 140 PS 2.0 turbinę z BRD 170 PS- będzie wirus na 190 PS.

Dzisiaj ją wymieniłem i wszystko śmiga jak należy tylko no właśnie

w zakresie obrotów 2000- 2100 czy 2200 lekko gwiżdże .

Przeczytałem kilkanaście postów i nie wiem czy tak możne być czy z turbawką jest coś nie tak.

Przed włożeniem BRD sprawdzałem ją i miała taki mały luz na wirniku ale poprzeczny ( na boki ) , wzdłużnego nie wyczułem .

Moja nie gwizdała ale po wyjęciu , też ma taki luz jak ta z BRD .

Zapytałem się kilku ludzi i powiedzieli ,że tak ma być bo jak pójdzie olej to się wykasuje ten luz .

Mam pytanie czy tym gwizdaniem mam się martwić czy poczekać jak pojadę do tunera na wirusa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śwista, gwiżdże czy jeszcze piszczy to wszystko często się zdarza i nie jest regułą, że ma się zaraz turbo wysrać. Moje BRD też gwiżdże ale tutaj ważniejsze jest czy puszcza olej. Jak nie puszcza i pompuje równo w takim zakresie jak chcesz to nie ma co się spinać na zapas.

Ostatnia hybryda mi świstała i po 3 miesiącach od tego momentu padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kolesiem u którego będę robił moda , ze na zapas się nie martwic bo jak podjadę do niego to sprawdzi mi jak ładuje i czy nie puszcza oleju i dodał ze możne to być świst powietrza czy coś takiego :gwizdanie:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbiny BRD nie są ciche. Miałem używane i nowe -jak ma się wywalony kat. to na jałowych słychać wyraźny gwizd pracującego na wolnych obrotach turba. Później syczy ono sobie dość wyraźnie, postękuje, pojękuje, ale pięknie ładuje, nie puszcza oliwy i nie zacinają się w nim żaluzje jak w Garrettach. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja tez jakos dziwne dziweki wydaje....

Bede w Tune-up na dniach to zostanie sprawdzona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbiny BRD nie są ciche. Miałem używane i nowe -jak ma się wywalony kat. to na jałowych słychać wyraźny gwizd pracującego na wolnych obrotach turba. Później syczy ono sobie dość wyraźnie, postękuje, pojękuje, ale pięknie ładuje, nie puszcza oliwy i nie zacinają się w nim żaluzje jak w Garrettach. :evil:

U mnie jest dokładnie tak jak Jaro4444 pisze czyli turbo pracuje dość głośno słychac ją nawet na wolnych obrotach. Przejechałem już tak prawie 40tyś km i nie mam z nią żadnych problemów. Turbo idealnie równo doładowuje i nie puszcza praktycznie wcale oleju. Ostatni wymieniałem olej 9 tyś km temu i poziom ciagle jest na max a nic nie dolewałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te turbinki tak mają jak koledzy wyżej piszą. Ja w końcu po roku od zakupu od jaro4444 zamontowałem ją do siebie

i tez ładnie gwizda.

A tak w ogóle jeżdzę już 3 tydzień bez programu i wszytstko ładnie pracuje jak na Garrecie.

Zauważyłem tylko ze ta turbina chce się kręcić wyzej niż Garret bo wskazówka już na czerwonym polu a ona chce jeszcze pompować :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle jeżdzę już 3 tydzień bez programu i wszytstko ładnie pracuje jak na Garrecie.

Miro_x a nie masz wrażenia ,że ma troszkę większą turbo dziurę ?

Wymieniłem u siebie na BRD i w sobotę jadę dopiero do tunera ale jak jeżdżę teraz bez programu to mam wrażenie ,że czuję trochę turbo dziurę - możne jestem przewrażliwiony :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle jeżdzę już 3 tydzień bez programu i wszytstko ładnie pracuje jak na Garrecie.

Miro_x a nie masz wrażenia ,że ma troszkę większą turbo dziurę ?

Wymieniłem u siebie na BRD i w sobotę jadę dopiero do tunera ale jak jeżdżę teraz bez programu to mam wrażenie ,że czuję trochę turbo dziurę - możne jestem przewrażliwiony :decayed:

Jak trafiłeś na kiepskie turbo tak tak będzie nawet po programie. Na dobrej turbinie dół jest taki sam jak na ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie u mnie nie mam takich odczuć. Moze minimalnie ale jednak jest to większe turbo.

Moja stara juz była bardzo zabrudzona wiec po wymianie odczułem raczej przyrost mocy niż jej brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to już sam nie wiem czy jest większa dziura na tej BRD ale faktycznie teraz się przejechałem i pompuje zdrowo na czerwonym polu bo miałem już 5 tyś a jeszcze miała ochotę dalej pocisnąć.

W sobotę rano jadę do tunera to będę wszystko wiedział o turbo .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie nie- już więcej tak nie zrobię ale jak sam napisałeś ze na czerwonym idzie to ja tez musiałem sprawdzić jak jest u mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie jak tak miałem na drugim biegu 5 tys i jak bym go przetrzymał to było by ponad 5 tyś :tongue4:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat :)

Mam zamiar wymienic w swoim turbo na BRD i mam dylemt - kupic uzywane w dobrym stanie czy lepiej po regeneracji.

Wiem ze uzywana moze byc juz wygwizdana :) - gwarancji nie ma a na taka po regeneracji to chociaz gwarancja jest.

Duzo jezdze i wolalbym jakas pewniejsza

Co sadzicie o tej firmie http://allegro.pl/item1060739683_turbosprezarka_audi_a4_b7_2_0_tdi_170km_brd_bva.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat :)

Mam zamiar wymienic w swoim turbo na BRD i mam dylemt - kupic uzywane w dobrym stanie czy lepiej po regeneracji.

Wiem ze uzywana moze byc juz wygwizdana :) - gwarancji nie ma a na taka po regeneracji to chociaz gwarancja jest.

Duzo jezdze i wolalbym jakas pewniejsza

Co sadzicie o tej firmie http://allegro.pl/item1060739683_turbosprezarka_audi_a4_b7_2_0_tdi_170km_brd_bva.html

przekonasz sie dopiero jak wsadzisz :wink4: turbo BRD to dzisiaj bardzo deficytowy towar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...