Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tarcze i klocki hamulcowe ?


szmekot

Jakie klocki wybrać na przód.  

411 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy klocki polecasz ?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W najbliższym czasie będę musiał wymienić tylne klocki i tarcze w A4 B5 Avant.Myślę nad zestawem tarcz i klocków Master Sport ze względu na dość rozsądną cenę ok 160-170zł. Macie jakieś doświadczenia z takim zestawem na tyle?

Proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczałki, kup lepiej coś markowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i nie polecam.Szybko zmieniłem na Ferodo i zdecydowanie lepiej.Piszczaly jak wrota w zamczysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało że mogą piszczeć.

Biorę jeszcze pod uwagę taki zestaw: Tarcze rotinger i klocki steinhof polskie produkty,podobno całkiem dobre i nie najdroższe.Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawiałem nad tymi zestawami,jednak po lekturze na forum padło na.Ferodo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę wymienić całe hamulce w samochodzie... z przodu już biją i świecą klocki, tył też już raczej biedny...

Co byście polecali na przód? W poprzednich autach miałem tarcze brembo + klocki ferodo... podążać tym tropem?

A co najważniejsze... co na tył? Bo mam Q:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wal wszystko Ferodo, Wandej ma dobre ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na tył lepiej zarzucić cały zestaw Ferodo czy klocek Ferodo, tarcza Otto Zimmerman ?

Właśnie przyszedłem od Wandeja i powiedział że nie ma dobrych cen na OZ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze OZ ogólnie mam w kiepskich cenach.

Polecam Ferodo bo kompletów już ze 100 sprzedałem i każdy jest zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dla Ciebie :polew::polew::polew:

:decayed:

Cabanmat w moim mniemaniu oz są drogie. Ja na ferodo się nie zawiodłem nigdy(na oz też nie żeby nie było) i polecam Ferodo bo są sporo tańsze. Zresztą na tyle to większość wytrzyma:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako że nie długo przymierzam się do wymiany hamulców przód i tył ( tacze i klocki wożone od 1,5 m-ca), szczerze mówiąc chiałem to zlecić ASO ale tutaj ceny powalają zawołali za robote 250e a tzw Pan Czesio woła 150e i to za wymianę bez uzycia czujnika, pytałem o to to zszokowany był co ja wymyślam:facepalm::facepalm::facepalm: więc samemu zrobię to dobrze i dokładnie musze tylko jeszcze zamówić czujnik do pomiaru bicia tarcz i zestaw do wciskania tłoczków (tył) Teraz potrzebuję informacji na temat jakim kluczem odkręcić oba sworznie prowadzące z zacisku hamulcowego?

Potrzebny jest rodzaj i rozmiar klucza, momentny Nm są mi znane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przod potrzebny ci bedzie wkretak plaski taki wiekszy, ampol 7mm, nasadka z grzechotka albo plaski klucz 17mm, i torx t25-30 nie pamietam do odkrecenia tarczy od piasty jesli masz przykrecona

to tyle, jak sie wie co zrobic to na spoko w godzine da sie

na tyl, ampol 8mm CHYBA, 13stka, 15stka plaska

co do zestau do wkrecania klockow - kazdy bedzie dobry, te najtansze tez daja rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzeczową i szybką odpowiedź:hi: czyli sworzni nie ruszać tylko cały zacisk odkręcić rozumiem , tarcze są przykrecone właśnie na torx , ok czyli wszystko co chciałem wiedzieć , tarcze kupiłem zimemann a klocki trw (tarcz wierconych nie brałem bo felgi wyglądały okropnie zawsze siwe:doh:) wiem że to może nie szczyt marzeń , ale dla rozsądnego człowieka , przy rozsądnej jexdzie powinny wystarczyc, tym bardziej że auto użytkowane 90% autostrada Holandia-Niemcy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrec wpierw sworznie bo w łapach ciężko ci to będzie zrobić z całym zaciskiem zdemontowanym, tak samo tloczek możesz wcisnąć od gory zapierając wkretak o np. Stare klocki wciskając go przez okienko zacisku od gory i odchylajac go, wszystko zrób na założonym jeszcze zacisku, sprężynę zacisku tez zdejmij a potem tez wkretakiem zaprzyj się o jarzmo i oddziel od niego zacisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie a co myślicie o takim zestawie na przód A4 1,9 TDI 110km quattro

TARCZE+KLOCKI FERODO VW PASSAT 97> ,AUDI A4, A6 (4383561925) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wszelki wypadek Marcinie sprawdź po vinie albo rozważ zimmermann + ferodo - będzie ciut lepiej to hulało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie a co myślicie o takim zestawie na przód A4 1,9 TDI 110km quattro

TARCZE+KLOCKI FERODO VW PASSAT 97> ,AUDI A4, A6 (4383561925) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Troszkę oszukana ta aukcja. tak jak Dzik piszę. jeśli masz auto z 1998 r masz inne klocki. FDB1167 bodajże bez czujnika i nie pasują. Powyżej 1998 są te które są w aukcji:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...