Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja tez zrobilem moda w Az serwis z pozostawieniem wału BLb jakie wrazenia:

w koncu nie buja na jałowym na razie rewelacja :)

silnik zrobił sie troche głoniejszy

tylko niestety wibracje przy przyspieszaniu nie zgineły /pompki sprawdzane i czyszczone oringi wymienione/ moze ktos wkoncu znajdzie antidotum na te wibracje

Pozdrowienia dla Ola

Wczorajsze b7 EP??

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tez zrobilem moda w Az serwis z pozostawieniem wału BLb jakie wrazenia:

w koncu nie buja na jałowym na razie rewelacja :)

silnik zrobił sie troche głoniejszy

tylko niestety wibracje przy przyspieszaniu nie zgineły /pompki sprawdzane i czyszczone oringi wymienione/ moze ktos wkoncu znajdzie antidotum na te wibracje

Pozdrowienia dla Ola

ciekawe dlaczego glosniejszy. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle to zdefiniowałem praca na jałowym ok wielka roznica

glosniejszy jest podczas jazdy jakby to okreslic :mysli:"twardsz" głosniej jest powyzej 2100 obrotow jak konczy sie tczkawka

nie wazne, i tak brak uzasadnienia. chyba ze wpada w wibrajce... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko. Jak kupiłem autko to na dzień dobry miałem do wymiany napinacz łańcuszka i sam łańcuch. Niestety nie wiem czy był przy okazji wymieniony ten imbusik, ale nie o tym. Od zakupu(przed i po wymianie) silnikiem bujało na wolnych obrotach.

Zastosowałem się do Waszych porad i kupiłem STP. Od zakupu zrobiłem ok. 15tyś km(jest 154800km) i jakoś już nie buja.

Dosłownie, z każdym 1000 jest coraz lepiej. Czy też tak Ktoś miał, czy to oznacza, że coś się wyrabia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również jestem po SWAPIE mojego BLB (opcja bez wymiany wału).Wszystko zrobiłem jak opisał to szczegółowo jaro4444 (wielki szacun za posiadana wiedzę).Wszystko poszło sprawnie i bez większych problemów w sumie 12godz pracy.Przejechałem już 3 tys km i jest wszystko ok wiem ze teraz mogę spać spokojnie.Szczególne podziękowania dla jaro4444 za pomoc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Ponieważ jestem "szczęśliwym" posiadaczem audi A4 z silnikiem 2.0 BLB przygotowuje się do likwidacji wałków wyrównoważajacych jak opisał jaro4444 z pozostawieniem starego wału.

Niedawno udało mi sie zakupic na allegro tzw. zestaw naprawczy do likwidacji wałków wyrównoważajacych ponoć do mojego silnika BLB. Jednak po przestudiowaniu tego wątku jestem pełen obaw czy to co kupiłem nada sie do naprawy mojego silnika.

- koło na wał 06A105209 B

- smok 038115251F

- napinacz 06A115130B

- uspokajacz oleju 038103623

- pompa oleju 06A115105B na której jest koło łańcuchowe 06A115121

-łańcuch niestety brak na nim jakiegokolwiek nr

Jeżeli ktoś ma taką mozliwość Proszę o sprawdzenie czy te części bedą pasowały do mojego silnika

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Ponieważ jestem "szczęśliwym" posiadaczem audi A4 z silnikiem 2.0 BLB przygotowuje się do likwidacji wałków wyrównoważajacych jak opisał jaro4444 z pozostawieniem starego wału.

Niedawno udało mi sie zakupic na allegro tzw. zestaw naprawczy do likwidacji wałków wyrównoważajacych ponoć do mojego silnika BLB. Jednak po przestudiowaniu tego wątku jestem pełen obaw czy to co kupiłem nada sie do naprawy mojego silnika.

- koło na wał 06A105209 B

- smok 038115251F

- napinacz 06A115130B

- uspokajacz oleju 038103623

- pompa oleju 06A115105B na której jest koło łańcuchowe 06A115121

-łańcuch niestety brak na nim jakiegokolwiek nr

Jeżeli ktoś ma taką mozliwość Proszę o sprawdzenie czy te części bedą pasowały do mojego silnika

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz

Widzę że koledze nawet się nie chciało przeczytać pierwszych trzech stron :gwizdanie:

Za ile kupiłeś ten zestaw naprawczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem i to wzbudziło moje obawy ale może sie mylę :embarrassed:

Z tego co pisał nasz specjalista jaro4444 masz wszystko co potrzebujesz + śruba M10 z łbem na imbus

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=128515.msg1546535#msg1546535

Ponawiam pytanie ile zapłaciłeś za ten zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak teoretycznie mam wszystko ale porownując nr moich klamotów z nr części które podał jaro4444 wydaje mi się iż odpowiednie mam tylko koło na wał i uspokajacz oleju (żadne z moich kół nie ma 23 zębów o których pisał masz mistrz)

Co do ceny to 450zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym że niektóre części zaczynają się od 06A albo 038 to się nie przejmuj, bo to jest tylko oznaczenie dla jakiej marki jest przeznaczona część (06A - VW Golf, 038 - Audi) reszta jest ta sama, to będzie pasować :good:

Jaro4444 podaje zębatkę z 23zębami jak zmieniasz cały wał, ale ty chcesz zostawić stary wał, wtedy zębatka na pompie jest inna. Nie wiem ile ma zębów i jaki nr. Poszukaj moich zdjęć ze przeróbki i może zdołasz policzyć zęby albo jakiś nr. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirop22 od kogo kupiłes ten zestaw?

Jaro4444 podaje zębatkę z 23zębami jak zmieniasz cały wał, ale ty chcesz zostawić stary wał, wtedy zębatka na pompie jest inna. Nie wiem ile ma zębów i jaki nr. Poszukaj moich zdjęć ze przeróbki i może zdołasz policzyć zęby albo jakiś nr. :wink4:

Nie mieszaj :tongue4:

Więc jak montujesz na wale koło 06A105209B, to musisz mieć pompę z kołem na 23 zęby, a nie na 31 jak ma koło 06A115121. Przy kole 23 zęby pompa oleju ma znacznie wyższe obroty i wytwarza wyższe ciśnienie oleju przy niskich obrotach silnika.

Swoją drogą dlaczego wycieracie pupę szkłem - w ASO wszystkie części potrzebne do przeróbki, nowe kosztują ok 1100-1200 zł w zależności od kursu euro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro4444 czy w przypadku silnika BPW z kołowym napędem wałków można usunąć ten kołowy napęd i zastosować bez większych problemów łańcuch z napinaczem jak to ma miejsce w BLB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w przypadku silnika BPW z kołowym napędem wałków można usunąć ten kołowy napęd i zastosować bez większych problemów łańcuch z napinaczem jak to ma miejsce w BLB?

Tak, ale pompę, smok i łańcuch bierzemy z silnika AWX/AVF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...