Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatkowo potrzebny będzie ściągacz do zębatki rozrządu na wale .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim układzie musze jutro dokupic te 12kątne bity. Sciagacz mam, klucz udarowy tez, co prada aku ale moze da rade. Dziękuję za info. Postaram się zrobic fotki, to po zabiegu wrzucę na forum.

---------- Post dopisany 05-05-2013 at 20:21 ---------- Poprzedni post napisany 01-05-2013 at 20:11 ----------

Witam, no i po zabiegu. Trochę się narobiłem powiem szczerze. Najwięcej problemów miałem ze rzuceniem miski, trzeba było podlewarować maksymalnie silnik. Nie dojrzałem dwóch śrub głęboko osadzonych w wycięciach przy skrzyni, no i trochę zgupiałem, bo micha niby luźna ale nie chce zejść. Więc nie zastanawiając się dłużej telefon do jaro4444 no i wszystko jasne. Wielkie dzięki za pomoc. Po rozebraniu napinacz wyglądał tak

lyzwa.jpg

Stan zębatek był jeszcze dobry. Imbus już niestety miał spory luz. Tak to wygląda po złożeniu.

pompa.jpg

Nowe kółko podgrzałem palnikiem i weszło bez wbijania. Stare ponacinałem flexem, dobry ściągacz i po bólu. Jeszcze tylko szlif miski i skrócenie smoka i można składać.

miska.jpg

Odczucia po swapie, na jałowym kultura pracy o niebo wyższa, przy wyższych obrotach silnik chodzi jakby bardziej twardo, ale mi to nie przeszkadza, ważne że będe jeździł teraz bez obawy że smarowanie padnie.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy. Widzę że koledzy są w temacie... Ja mam taki problem że dosyć tanio kupiłem audi a4 b7 2.0 tdi 140km kod silnika to blb, tylko że w tym samochodzie pompa oleju z wałkami już się skończyła i niestety silnik się skończył:( najgorsze że nie ma wału korbowego bo może udoło by mi sie to naprawić :( już wiem jak przerobić nowy silnik na pompę napędzaną łańcuchem bo przerabiałem to w pasacie b6 i to chodzi jak zegarek. I mam pytanie czy jak założę duł silnika (blok) na bkd czy będzie pasował do mojego audi? pomoże mi ktoś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mojego brata poszlismy na latwizne z powodu tego ze naped jest na kolach zebatych nie chcialo nam sie calego systemu przerabiac

naprawa walka jest dziecinnie prosta kosztuje max. 100zl robocizna z materialem

potrzeba nasadke imbus 6mm dluga

i niestety potrzebna rowiez jest tokarka aby w walku roztoczyc otwor i obtoczyc nasadke

nasadka powinna byc z dobrej stali narzedziowej mozna ja dodatkowo utwardzic przez hartowanie olejowe

wytaczamy oba elementy na polaczenie pasowne/wciskowe czyli nasadka ma miec wieksza srednice jak otwor schladzamy nasadke wciskamy ja do walka dla bezpieczenstwa z czola obspawalismy delikatnie nasadke i przetoczylismy raz jeszcze aby czolo bylo gladkie

gwarancja wieczysta bo i walek jest twardy luz tak minimalny ze wczesniej to auto sie skonczy niz ten system padnie

byl walek 77mm a teraz jest 100mm utwardzany na 200HV to powinno styknac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

Bardzo fajny temacik, może kiedyś się przymierzę do czegoś takiego.

Zastanawia mnie ile pośmigam na zregenerowanym zbieraku i wałkach? Czy ktoś może robił taką regenerację i miał z nią problemy. U mnie była robiona regeneracją za poprzedniego właściciela na przebiegu około 140k km teraz mam około 158. Mam nadzieję że jeszcze polatam. Ale jeżeli nie to czy przeróbka w silniku BRD jest możliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

Bardzo fajny temacik, może kiedyś się przymierzę do czegoś takiego.

Zastanawia mnie ile pośmigam na zregenerowanym zbieraku i wałkach? Czy ktoś może robił taką regenerację i miał z nią problemy. U mnie była robiona regeneracją za poprzedniego właściciela na przebiegu około 140k km teraz mam około 158. Mam nadzieję że jeszcze polatam. Ale jeżeli nie to czy przeróbka w silniku BRD jest możliwa?

jasne że możliwa, ja zrobiłem całkowity swap tak jak kolega to opisal, ale skoro miałeś wymieniany zabierak a przebieg jest autentyk to ja bym na Twoim miejscu nic nie ruszał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema jestem 2 tygodnie po skonczeniu swapa tej pompy , jestem bardzo zadowolony , pamietajcie zeby miec sruby do mocowania pompy sztuk trzy ;] ,aha w moim przypadku nie musialem szlifowac misy tylko lekko skrocic smok , jakis 3 mm (pod kontem) ciecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

Potrzebuję od Was pomocy... jako, że tak jak jest napisane w temacie pompy oleju to niewypał VAG-a... z tym związany jest mój problem.

Historia mojego samochodu jest długa począwszy od zalania go złym olejem -> zapchany filtr DPF (który został usunięty całkowicie) -> padnięta turbina -> zalany wydech olejem -> regeneracja turbo -> turbo dalej olej leje (a nie powinno bo poszło na gwarancje i jest wszystko z nim ok)-> więc wniosek taki *** siadająca pompa oleju***

Chciałbym uzyskać więc informacje, czy ktoś może orientuje się czy mogę założyć pompę oleju od Audi A4 B8 ??

Proszę o pomoc, gdyż mój samochód od 3 miesięcy jeździ po mechanikach i chciałbym żeby problem wkońcu się skończył.

Z tego co mi wiadomo to pompy od B8 są już ulepszone i nie ma z nimi tyle problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

Bardzo fajny temacik, może kiedyś się przymierzę do czegoś takiego.

Zastanawia mnie ile pośmigam na zregenerowanym zbieraku i wałkach? Czy ktoś może robił taką regenerację i miał z nią problemy. U mnie była robiona regeneracją za poprzedniego właściciela na przebiegu około 140k km teraz mam około 158. Mam nadzieję że jeszcze polatam. Ale jeżeli nie to czy przeróbka w silniku BRD jest możliwa?

jasne że możliwa, ja zrobiłem całkowity swap tak jak kolega to opisal, ale skoro miałeś wymieniany zabierak a przebieg jest autentyk to ja bym na Twoim miejscu nic nie ruszał

Przebieg jest autentyczny, koleś robił na bieżąco co mu padało. Więc poza drobnymi mankamentami które muszę ogarnąć w nim to samochód jeździ i mam nadzieję że pojeździ:) Regenerację robił gdzieś pod gdańskiem. Muszę sprawdzić gdzie bo mam namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Standardowa sytuacja...Kontrolka ciśnienia, parę sekund później stojąc na poboczu czekam na lawetę...Oczywiście silnik do górny, micha w przeciwnym kierunku...i okazuje się że zamontowany jest stary napęd pompy oleju z 1.9 :shock3: Wał w porządku, panewki też. Profilaktycznie wymieniona została kompletna pompa, czujnik ciśnienia, filtr, olej. Po próbie dalej to samo. Przy wolnych obrotach ciśnienie poniżej minimum, na wyższych jest już ok. Jakieś sugestie co może być przyczyną niskiego ciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Standardowa sytuacja...Kontrolka ciśnienia, parę sekund później stojąc na poboczu czekam na lawetę...Oczywiście silnik do górny, micha w przeciwnym kierunku...i okazuje się że zamontowany jest stary napęd pompy oleju z 1.9 :shock3: Wał w porządku, panewki też. Profilaktycznie wymieniona została kompletna pompa, czujnik ciśnienia, filtr, olej. Po próbie dalej to samo. Przy wolnych obrotach ciśnienie poniżej minimum, na wyższych jest już ok. Jakieś sugestie co może być przyczyną niskiego ciśnienia?

Zobacz w spoilerze podwieszonego tematu ostatnie zdjęcie i 2 ostatnie przypisy - może tu ktoś dał d*py...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dziś odebrałem "przeszczepka". Tak jak któryś forowicz napisał dwulitrowy 1.9. Jestem zadowolony z przeprowadzonej modyfikacji. Piękne dzięki jaro4444 za podpowiedzi i cierpliwość.

Tak wyglądało gniazdo w module wałków....

IMG_1225TKP.jpg

Tak wygląda juz z założoną pompą od BKD

20052013183TKP.jpg

20052013184TKP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Martinusie :wink: Miałeś rację, ktoś "zapomniał" zaślepić otwór magistrali. Po nagwintowaniu i zaślepieniu wszystko gra ;)

Pozdrowionka

Cieszę się, nie sprawy - po prostu to mi od razu na myśl przyszło. Pozdrawiam i Życzę grubych kilometrów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś polecić jakiś warsztat gdzie można wymienić pompę oleju gdzieś we Wrocławiu lub okolicy? Mój silniczek to 2.0 TDi BPW, 187 000 pokonane . Obroty, praca, moc ok nic nie wskazuje, że coś jest nie tak, ale przy wymianie rozrządu chciałbym zająć się też pompą oleju. Będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , podzuci ktoś numerek tego zabieraka, kdzieś kiedyś widziałem na forum. Wiem , że z końcówką A były złomy z D były poprawione. Chciałem profilaktycznie w moim BRF wymienić to ustrojstwo. Przelot auta 162k km. Będę wdzięczny :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , podzuci ktoś numerek tego zabieraka, kdzieś kiedyś widziałem na forum. Wiem , że z końcówką A były złomy z D były poprawione. Chciałem profilaktycznie w moim BRF wymienić to ustrojstwo. Przelot auta 162k km. Będę wdzięczny :hi:

03G115281E lub D co poprawili to literka się zmieniała na końcu tylko od A do....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardość zabieraka jest taka sama, więc szkoda roboty w audi aby go wymienić i zrobić ok 10 tyś km.Wywalajcie wałki albo regeneracja(jeśli auta posiadają koła zębate-wyprodukowane od grudnia 2005r)

www.futurum.net.pl

---------- Post dopisany 27-06-2013 at 19:39 ---------- Poprzedni post napisany 12-06-2013 at 21:34 ----------

http://autobeztajemnic.pl/strefa-kierowcy/uzywane/214.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...