Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Z kodowaniem i adaptacja nic nie robilem nie chciałbym coś zchrzanić.Mam kod taki jak podałem wcześniej; kanal 61 wartość 3, kanal 62 wartość 95.Poza tym fis-em że na odwrót pokazuje otwarcie drzwi wszystko działa idealnie ,alarm, otwieranie bagażnika,domykanie szyb,otwieranie szyb z pilota, otwieranie szyb wszystkimi przyciskami.W poniedziałek sprawdzę czy mogę zmienić w kanale 61 wartości 3 na 0 przy pomocy vag 311.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kanał 61 masz ustawiony pod korby z pakietem oświetlenie ("3"). Tutaj musisz ustawić "0" (elektryka z tyłu bez pakietu oświetlenie). No chyba, że masz pakiet oświetleniowu - wtedy ustaw "2".

Wskazania na FIS masz odwrotnie ze względu na źle zakodowany modułu komfortu (jego aktualne kodowanie czyli 7115 zawiera m.in. +128 czyli RIGHT HAND DRIVE VEHICLE -> "pojazd z kierownicą po prawej stronie)). Zakoduj komfort zgodnie z instrukcją, którą wysłałem wcześniej lub odejmij od obecnego kodowania 128 i będzie OK (+ zmiana na kanale 61: 3 -> 0 lub 2) i wszystko będzie OK.

BTW - masz szyberdach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po całej operacji.Nowy moduł zakodowałem na wartość 6730.Kanał 62 zmieniłem; 95 na 15 ponieważ nie mam szyberdachu,a kanał 61;z 3 na 0.Obrazek sygnalizujący otwarcie drzwi powrócił do rzeczywistych sytuacji.

Zaobserwowalem dziwną rzecz ;mianowicie po zmianie w kanale 61 z wartości 3 na 0 zmienił mi się symbol modułu z AJ na AH.Kanał mam dalej aktywny tylko przy próbie zmiany z powrotem na wartość 3 nie mogę jej zapisać.

Czy zaistniała sytuacja ma związek z tym że nie mam pakietu oświetlenia ?

Jeszcze jedno mam zaadopowane 3 piloty ,2 stare które były w zakupionym module oraz mój pilot , który sam przypisałem vagiem na 3 miejscu .Dodam że mam jeden pilot i jeden zapasowy serwisowy klucz.Jak sie pozbyć tych dwóch pierwszych- obcych?

A tak wogóle dzięki Bart-S za pomocne podpowiedzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po całej operacji.Nowy moduł zakodowałem na wartość 6730.Kanał 62 zmieniłem; 95 na 15 ponieważ nie mam szyberdachu,a kanał 61;z 3 na 0.Obrazek sygnalizujący otwarcie drzwi powrócił do rzeczywistych sytuacji.

Zaobserwowalem dziwną rzecz ;mianowicie po zmianie w kanale 61 z wartości 3 na 0 zmienił mi się symbol modułu z AJ na AH.Kanał mam dalej aktywny tylko przy próbie zmiany z powrotem na wartość 3 nie mogę jej zapisać.Dodam że wartości 0 i 1 mogę dowolnie zmieniać.

Ja dzisiaj też wymieniałem moduł z AK na AJ, mam dokładnie takie samo kodowanie i w kanale 61 jak zmieniłem z 3 na 0 to moduł też zmienił oznaczenie z AJ na AH i nie przyjmuje już watrości 3 w tym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że AJ zmienia Wam na AH po zmianie kodowania ma związek z aktualnie podłączonym do komfortu sprzętem. To jakiś bug w oprogramowaniu sterownika - powrót do AJ będzie możliwy tylko w przypadku zainstalowania tego sterownika w aucie z korbami (pakiet oświetlenie nie ma tu akurat znaczenia). Sprawdźcie jeszcze - moduł powinien na kanale 61 mieć także możliwość zapisu wartości 2 (nie powinien zapisywać 1 i 3). Reasumując wszystko jest w porządku :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie dotyczące modułu 8E0 959 433 CN

było: alarm - brak, kluczyk – 433,92MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, z tyłu - korby

sprawdziłem adaptację kanał 61. przyjął 2 czyli obsługuje elektrykę tylnych szyb, wyskoczyły dwa błędy komunikacji sterowników.

I moduł zmienił oznaczenia na 8E0 959 433 CM.

Nie przyjął 0 i 1.

Sprawdzę jeszcze opcje dotyczące alarmu. Co prawda nie mam w drzwiach przycisków do obsługi ,ale zastanawia mnie kodowanie mojego modułu: 06976

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w alarm są wyposażone tylko te moduły których "drzewka" zaczynają się od BM (433MHz + alarm) i BL (315MHz + alarm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+256 aktywacja czujników zbicia tylnych bocznych szyb (tylko dla nadwozia Avant wyposażonego w fabryczny alarm) . Jezeli nie masz fabrycznego alarmu to nie dodajesz tej wartosci bo bedziesz mial bledy na Vagu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie masz fabrycznego alarmu to nie dodajesz tej wartosci bo bedziesz mial bledy na Vagu

Zagadka jest taka, ze wartość jest wpisana a błędów nie ma.

Dlatego mam wątpliwości ,co do alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka jest taka, ze wartość jest wpisana a błędów nie ma.

Dlatego mam wątpliwości ,co do alarmu.

Podpowiedzi w VAGu są uniwersalne (niezależnie od modułu pokazane są wszystkie opcje). Jeśli dany moduł komfortu nie obsługuje alarmu - zakodowanie tych konkretnych wartości (1, 2, 8, 256, 1024) nie jest brane pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś czy jeżeli nie mogę zaadoptować modułu komfortu starym VAGiem 3.11, uda mi się to zrobić CDIF2?[br]Dopisany: 14 Grudzień 2010, 16:29_________________________________________________Albo AutoBoss'em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chcialem wrocic do modulu J, na liscie jest opisany ze obsluguje licht pakiet, korby, 433. Problem w tym ze mam taki sam modul ale wogole nie moge odczytac kanalu 61 w adaptacji.. (not available)

Ma ktos pomysl dlaczego? dostepne są tylko kanaly 62 i 63.

mam vaga 908

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Bartku ale u Ciebie problem dotyczy 311.2... Z tym fejsem nie ruszysz adaptacji na kanale 61.

Kolega PP84 ma jedną z najstarszych wersji komfortu, którą VAGuje całkiem świerzym softem - najprawdopodobniej w tych modelach inaczej koduje się pakiet oświetlenie (kanał inny niż 61).

@ PP84 - skoro masz VCDS 908, ustaw kursor w indeksie wartości danego kanału (VAG wyświetli podpowiedzi). Przeleć tak po kolei wszystkie kanały od 01 wzwyż i poszukaj podpowiedzi z możliwościami 0,1,2,3 i odpowiednim przypisem. Wydaje mi się, że kodowanie korb i oświetlenia będzie po prostu na innym kanale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostepny jest tylko kanal 62 i 63

w 63 jest wartosc 0 i mogę zakodowac 1 lub 0. 2 i 3 nie wchodzą.

mam z tylu korby.

sprawdze jeszcze za kilka dni kablem 311 - moze wtedy sie uda.[br]Dopisany: 15 Grudzień 2010, 16:34_________________________________________________acha, co do podpowiedzi to nie mam ich w 63.. tylko w 62, ale tu są inne ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi B7 2005r oznaczenie modułu BP

-El przód

-korby tył

-Brak oświetlenia (drzwi i nogi)

W kanale 61 ma wartość 1 zmiana na 2 lub 3 nie przynosi rezultatu nie próbowałem 0

image.jpg

Czy jest możliwość dorezania do tego modułu pakietu oświetlenia?? mam już wszystkie graty a tu zoonk :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość - ale jeśli ma być jak w fabryce, moduł komfortu masz do wymiany. Sprawdź jeśli możesz jeszcze to "0" - IMO powinno dać się zakodować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...