Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam podobny problem zmieniłem fotchromy na składane fotochromy i teraz pytanie czy MK 8E0 959 433 AF obsługuje składane lusterka? prawe nie chce się składać (sterowniki w drzwiach są w odpowiedniej opcji) czy jak podłączę się bezpośrednio pod różowy i niebieski to lustro powinno się złożyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sobie poradzilem z tym problemem i naprawdę WIELKIE podziękowania dla forumowiczów, a w szczególności dla "Niestandardowy" z Poznania. Okazało się, że mam uszkodzony silniczek zapieczony w środku bo nie mogłem go przekrecic. Po podłączeniu 6V do kostki nowego silniczka zaczął kręcić a stary nie dawał reakcji i parę dziesiat minut roboty i wszystko gra. P.S najgorEj jest założyć zawleczke na ta sprężynę. P.S2 postaram się wrzucić fotorelację może komuś się przyda bo ja nie znalazłem nigdzie fotostory

---------- Post dopisany at 09:22 ---------- Poprzedni post napisany at 09:15 ----------

Może silniczek szyb padł bo to on jest odpowiedzialny za składanie lusterka...

Kolego od szyb masz osobne silniczki:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik szyb ten przy silniczku nie zgłasza żadnego błędu wszystkim steruje tak jak powinien (i jest w odpowiedniej wersji). Dzisiaj wydawało mi się że słyszałem delikatne puknięcie wydobywające się z niego podczas składania lewego. Możliwe że silniczek uwalany jakie napięcie do niego podpiąć Paweł piszę że podpiął 6V on jest zasilany takim napięciem czy mogę 12V mu zapodać ?

I jeszcze jedno pytanko tak na wszelki wypadek nie ma ktoś takiego silniczka- tego z lusterka (prawego) ?

Pytanie też do Pawła zanim zapakowałem lustra myślałem o tym żeby przeczyścić te silniczki i ale jak zobaczyłem tą zawleczkę która nie chciała za cholerę zejść to darowałem sobie. Napisz jak dałeś sobie radę z ta zawleczką przy zdejmowaniu i zakładaniu jej na sprężynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja podpialem 6v bo nie byłem pewny czy 12v może uszkodzić silniczek, więc podlaczylem do ładowarki od maszynki do strzyżenia:D i silniczek zadziałał po zmianie biegunów kręcił też w drugą stronę. A że sprężyna muszą być 2 osoby. Ja wziąłem dwa długie srubokrety które przylozylem do tej podkładki i nacisnalem je z 4 stron podkładka ze sprężyną poszła w dół odslonila na tym trzpieniu miejsce na zawleczke i drugą osobą wsunela zawleczke. Moim zdaniem najbezpieczniej bo srubokrety się nie mają prawa obsunąć. Jak wrócę to wrzucę foto story.

)))))))))))))))----------------------- śrubokręt 1

O - trzpień ze sprężyną

----------------------((((((((((((((((((( śrubokręt 2

---------- Post dopisany 10-06-2014 at 17:31 ---------- Poprzedni post napisany 08-06-2014 at 15:26 ----------

Tak jak obiecałem zamieszczam fotorelacje może się komuś przyda

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zdemontowałeś trójkątną część obudowy przykręcaną do drzwi?

W środku w samochodzie na wysokości lustereczka:D masz kolego taką zaślepkę trójkącik czarny musisz ją podważyć choćby nawet kostką do gry na gitarze (jakimś cienkim plastykiem, kartą płatniczą:D) po czym zobaczysz pod nim śrubkę na klucz ampolowy albo sztorcowy nie pamiętam nr klucza i odkręcasz. po zewnętrznej stronie drzwi jest taka uszczelka na szybie (na całej długości szyby), otworzyłem drzwi i tą uszczelkę po prostu wysunąłem do tyłu co mi pozwoliło wyjąć lusterko, które się jeszcze na niej trzymało. P.S. uważaj na wiązkę kabli żeby nie pourywać. P.S.2 tym razem nie wyciągałem lusterka bo nie miałem takiej potrzeby całą operację przeprowadziłem na samochodzie z wymianą silniczka fotki są z lusterka które mam w domu i rozebrałem je aby przedstawić jak to się robi:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się nie zrozumieliśmy. Chodziło mi o trójkątną część (uchwyt) na zewnątrz samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano faktycznie źle się zrozumieliśmy:D Moim zdaniem jest to jedna całość i nie da się tego zdemontować, a na moim foto jest pokazane uszkodzone lusterko z ułamanym ramieniem może się mylę bo pewny nie jestem na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka informacja do pierwszego postu, moduł 8E0 959 433 BK - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, korby. Po zmianie kodowanie w grupie 61 z 3 na 2 zmienia się oznaczenie na 8E0 959 433 BJ i tym samym obsługuje elektryczne szyby z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko

Chodzi o kodowanie modułu, mam fabryczny alarm.

Obecnie mam moduł 8E0 959 433 BN wartość 08025 (nie wiem skąd się taka wzieła), wszystko chodzi jak tralala

ale licząc sobie od nowa nie jestem w stanie dojść czemu jest 08025 ?

Licząc od nowa wartość na to co bym chciał mieć wychodzi mi 08046 = 2+4+8+32+64+256+512+1024+2048+4096

Zapisuje nową wartość, wychodzę z VCDsa, potem dzieją się jaja, auto nie che się czasami zamknąć z pilota, tak jakby pilot nie działał.

po powrocie na wartość 08025 wszystko wraca do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko

Chodzi o kodowanie modułu, mam fabryczny alarm.

Obecnie mam moduł 8E0 959 433 BN wartość 08025 (nie wiem skąd się taka wzieła), wszystko chodzi jak tralala

ale licząc sobie od nowa nie jestem w stanie dojść czemu jest 08025 ?

Licząc od nowa wartość na to co bym chciał mieć wychodzi mi 08046 = 2+4+8+32+64+256+512+1024+2048+4096

Zapisuje nową wartość, wychodzę z VCDsa, potem dzieją się jaja, auto nie che się czasami zamknąć z pilota, tak jakby pilot nie działał.

po powrocie na wartość 08025 wszystko wraca do normy

Próbujesz coś dołożyć? Bo nie rozumiem problemu, po co w czymś grzebać skoro działa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4mm3R nie nie nic nie dokładam

po prostu chciałem sobie zaadaptować by zamykało mi auto pow 10km/h oraz aktywować selektywny zamek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zeby uzywac vcdsa trzeba miec jeszcze troche pojecia o tym co sie robi :) najlepiej sobie zakoduj tak zebys zamknął auto i juz nie otworzyl :) wiesz ze szyba juz tylko ci zostaje ?!!?!:grin:

jak sobie zamykanie zrobisz po 10km/h to jeszcze szybciej powrócisz do wartosci z przed zmiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4mm3R nie nie nic nie dokładam

po prostu chciałem sobie zaadaptować by zamykało mi auto pow 10km/h oraz aktywować selektywny zamek

Na pewno 8025? a nie 8026? Zakoduj 8060 lub 8059 i sprawdź czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

miałem kodowanie 64 + 256 + 512 + 2048 + 4096 = 6976

alarm fabryczny - brak

częstotliwość - 433,92MHz

oświetlenie nóg - brak

szyby z tyłu - korba

moduł o numerze 8E0 959 433 AR

Bazowo miałem bez '+2' i mimo tego miałem aktywną diodę w drzwiach kierowcy (pewnie jest już zaszyta w '+4096').

Chciałem dojsć dlaczego nie działa mi domykanie szyb...

Wywaliłem '+256', bo i tak było zbędne.

Wstawiłem nasze kodowanie wyjściowe 2 + 64 + 512 + 2048 + 4096 = 6722 i nie chciał przyjąć.

Natomiast 6720 przyjął od razu i jest ok.

Może komuś się przyda, gdyby 6722 nie banglało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...