Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Góral65 napisał:

Niestety nie da się samym kodowaniem, musi mieć w opisie i obsługiwać korby z tyłu. BM nie ma w opisie korby. 

No dobra to jeszcze jedno pytanie, jakbym znalazł taki obsługujący korby i chciał sprawdzić funkcjonalność jeszcze bez kodowania (nie mam do tego sprzętu): Bez kodowania przy kompatybilnym MK centralny zamek powinien działać tyle, że nie będzie obsługiwał pilota tak? Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hejka. Mam pytanie odnośnie MK. Dziś przestały działać szyby i lusterka, pali również się cały czas lampka w podsufice. Ale działa klima, otwieranie z kluczyka. Moduł OE 8E0959433AS. Czy padł on czy to coś innego skoro działają klima i pilot? Myślałem o kupnie nowego ale może nie tu leży problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2022 o 21:35, Langista napisał:

Klima nie ma nic z modułem komfortu, zobacz kable w przelotkach drzwi.

Miałeś rację. Okazało się że 2 z 8 kabli które wychodzą z drzwi były przerwane. Mało tego, 4 inne były jakby przecięte, z drutami na wierzchu. Nie ukręcone tylko przecięte, nie mam pojęcia jak to się stało. Zrobiłem na szybko ale muszę poszukać całej wiązki bo pewnie długo nie wytrzyma. 

Dziękuję za rade i pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam Skierniewice napisał:

Miałeś rację. Okazało się że 2 z 8 kabli które wychodzą z drzwi były przerwane. Mało tego, 4 inne były jakby przecięte, z drutami na wierzchu. Nie ukręcone tylko przecięte, nie mam pojęcia jak to się stało. Zrobiłem na szybko ale muszę poszukać całej wiązki bo pewnie długo nie wytrzyma. 

Dziękuję za rade i pozdrawiam!!

Możesz całą wiązkę z aut na wzroście wyciągnąć lub kupić zestaw naprawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeśli ten problem już był to przepraszam ale szukam pomocy. Po wymianie modułu kierownicy na multifunkcje ten z Q na końcu taśmy od poduszki i kierownicy mam teraz taki problem że czasami auto nie łapie mi kluczyka. Kilka razy otworzy mi się auto raz nie, czasami muszę podejśc do auta z innej strony niż kierownica aby się otworzył. Kilka razy musiałęm już otwierać i zamykać go z kluczyka. Jak wchodzę w VCDS Adress 46:central Conv mam moduł komfortu  8E0 959 433 CC i kodowanie 07008 i zastanawiam się czy takie powinno byc. A4 B7 2006r Silnik 1.9TDI 115km avant 5biegów manual. Z zamykaniem szyb z kluczyka ich otwieraniem mam podobnie, raz działa raz nie. Chodź częściej działa samo otwieranie jak zamykanie. Czy to może byc wina kodowania? Co powinienem sprawdzić? Raz miałem błąd kluczyka bo wymieniałem baterię ale go wyczyściłem i problem nadal się pojawia jakby coś go gryzło.

294127631_717342972687943_8663286066263267182_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Jestem tu nowy i nie znalazlem mojego problemu z modulem komfortu. Otóż problem jest taki ze mam B7 avanta przod elek. Tyl korby. I modul o oznaczeniu CK. I chce sobie zalozyc lampki ostrzegawcze w drzwi. Pod nogi tez w drzwi. (sciagne sobie zasilanie z czerwonych lampek). Zakodowac moge tylko pozycje 1.

Mam tez uszkodzona b6 i pozyczylem od niej modul o oznaczeniu AR. Ta b6  miala juz ori lampki w drzwiach. Modul tez moge zakodowac na 1 tylko. I moje pytanie brzmi jak podlaczyc przednie lampki w drzwi bo wgl nie chca dzialac. Tyl ogarnalem sobie i dziala. Poprowadzilem nowe kable do MK i tyl dziala bez problemu na oby dwóch MK. Problem mam z przodem poniewaz znalazlem ze trzdba sie wpiac w pin 13 i 21 chyba w szara 32 pin kostke i powinno byc najproscie a nie jest bo nie dziala. Przelozylem juz nawet silniczek z tym modulem drzwi z b6 do b7  i tez nie dziala a w b6 dzialalo. Czy ktos umie mnie poratowac bo niby prosta sprawa a meczy mnie ona strasznie. Prosze o pomoc. Z gory dziekuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nie podłączyłeś się pod czerwone lampki? To by było najprostsze rozwiązanie. Jak nie pod lampki to podłączasz się pod moduł komfortu masą (jest w poradniku o dokładaniu elektryki do drzwi które piny i gdzie) a plus bierzesz spod skrzynki z bezpiecznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał:

Ale dlaczego nie podłączyłeś się pod czerwone lampki? To by było najprostsze rozwiązanie. Jak nie pod lampki to podłączasz się pod moduł komfortu masą (jest w poradniku o dokładaniu elektryki do drzwi które piny i gdzie) a plus bierzesz spod skrzynki z bezpiecznikami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze niezrozumiale napisalem ja dokladam czerwone lampki. I nie moge ich podlaczyc z przodu bo nie dziala. Czy mozna sie z  Tb jakos skontaktowac na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ten temat ale nie do konca rozumiem dlaczego nie dziala mi przod gdzie wpialem sie w to samo miejsce w kostce czyli ta szare 32 pin  co w b6 minus pin z masa( brazowy przewod) i plus   pin 14 albo 13 ( 3 miejsca wolne i 4 moj przewod) . Tyl ogarnalem i dziala.  Przod nie chce dzialac. Juz probowalem zamieniac te moduly w drzwiach i tez nie dziala la.chyba ze ja sie wlzle wpinam. Albo nie ma jakiegos przewodu do MK. Prosze o pomoc bo rozkladam rece. Niby tyl mial byc ciezki do ogarniecia a tu psikus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sie podepne bo zapomnialem laptopa zabrac. Ale pewno wszystkie jakie sie da po odpinaniu i przepinaniu tych modulow. Z modulu błędy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka pytanie posiadam moduł komfortu 8E0 959 433 BA czy podejdzie BD czy to jest to samo ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czytałem i dalej nie rozumiem czyli podejdzie czy nie podejdzie prosta piłka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, benkarf napisał(a):

No czytałem i dalej nie rozumiem czyli podejdzie czy nie podejdzie prosta piłka ?

Jedzenie też za ciebie pogryźć?

Czego nie rozumiesz z poniższego porównania?:doh:

 

8E0 959 433 BA - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

8E0 959 433 BD - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy (bo powiedzą że jesteśmy drugą elektrodą) - to samo tylko BD dodatkowo obsłuży alarm.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...