Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko ja nie mam alarmu fabrycznego...jest pilot fabryczny przednie szyby i szyberdach elektryczne i otwierane z pilota plus błysk kierunkami...więc nijak mi todo mojego nie pasuje...i stąd problem...jeśli chodzi o włączenie dodatkowych rzeczy to czaję ale niewiem co mam teraz zakodowane!

A i jest pakiet pełnego oświetlenia wszystko klamki popielniczki nawiewy nogi drzwi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak tylko ja nie mam alarmu fabrycznego...jest pilot fabryczny przednie szyby i szyberdach elektryczne i otwierane z pilota plus błysk kierunkami...więc nijak mi todo mojego nie pasuje...i stąd problem...jeśli chodzi o włączenie dodatkowych rzeczy to czaję ale niewiem co mam teraz zakodowane!

A i jest pakiet pełnego oświetlenia wszystko klamki popielniczki nawiewy nogi drzwi....

MK bardzo często jest nieprawidłowo zakodowany - nie ma to większego wpływu na jego pracę. Po prostu zakoduj go zgodnie z wyposażeniem i ustawieniami, które chcesz mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów brak i wymieniany też nie był...więc pewnie jest tak jak pisze Bart-S więc zakoduję na nowo...bo szyberdach ani drgnie z klucza czy pilota.A szyby śmigają ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów brak i wymieniany też nie był...więc pewnie jest tak jak pisze Bart-S więc zakoduję na nowo...bo szyberdach ani drgnie z klucza czy pilota.A szyby śmigają ok...

Wbij wartość 255 na kanale 62 w adaptacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic kodowanie nie zmieniło i nic nie pomogło mam ciągle błąd 1330...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic kodowanie nie zmieniło i nic nie pomogło mam ciągle błąd 1330...

O błędzie nic nie pisałeś wcześniej - wklej cały log.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry...myślałem że po skasowaniu jak kupiłem wóz już go nie ma a widocznie jest od początku...Zastanawiam się teraz czy to nie aby przez "cudowny" włącznik który goście zrobili jako odcięcie zapłonu...

Niewiem czy to to ten "cały log":

vag3.11

Control Module Part Number: 8E0 959 433 BA

Component and/or Version: Komfortgerát TA7 1310

Software Coding: 06752

Work Shop Code: WSC 63351

Additional Info: 8E1959801B Tőrsteuer.FS BRM 0002

Additional Info: 8E1959802B Tőrsteuer.BF BRM 0002

1 Fault Found:

01330 - Central Control Module for Central Convenience (J393)

37-00 - Faulty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faulty nie daje żadnej konkretnej informacji - ew. sam moduł może być walnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to możliwe :( bo kodowanie ani adaptacja nie zmienia nic...

---------- Post dopisany 31-12-2012 at 18:22 ---------- Poprzedni post napisany 30-12-2012 at 10:47 ----------

+32 – blokada zamków wszystkich drzwi po przekroczeniu 10km/h (zamki zostają otwarte dopiero po wyjęciu kluczyka z zapłonu, bądź przez manualne otworzenie drzwi przy pomocy przycisków zamka centralnego w tapicerce drzwi kierowcy)

+64 – aktywacja dodatkowych funkcji modułu komfortu (możliwość otwierania/zamykania szyb oraz szyberdachu przy pomocy zamka w drzwiach i pilota)

+512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami

+2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi)

+4096 – dodatkowe funkcje przeciwwłamaniowe W przypadku otwierania auta kluczykiem zostaną odblokowane tylko drzwi kierowcy, pozostałe drzwi i zamki zostaną odblokowane po włączeniu zapłonu

=06752 wszytko przyjęło ale nie działa ostatnia opcja może przez to że nie mam alarmu? :( kodowanie w adaptacji 255 działa wszystko oprócz otwierania szyberdachu kluczem i pilotem można tylko go zamykać....

No i błąd ciągle jest mimo kasowania niezależnie od kodowania:

01330 - Central Control Module for Central Convenience (J393)

37-00 - Faulty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=06752 wszytko przyjęło ale nie działa ostatnia opcja może przez to że nie mam alarmu? :( kodowanie w adaptacji 255 działa wszystko oprócz otwierania szyberdachu kluczem i pilotem można tylko go zamykać....

Jeszcze raz - można zamknąć szyber z kluczyka ale nie można go otworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S dokładnie tak....chyba że nie umiem...jak to się robi?Dłużej trzymam otwieranie zamka centralnego z tego co pamiętam ze pierwszej B5

Ale może to jakiś problem z szyberdachem bo czasem jak otwieram "po kawałku" to jak wrócę pokrętłem na pozycję "zero" to nieraz nie chce się zamknąć i muszę przekręcić na max otwarcie i znowu wrócić na "zero" wtedy zamyka szyberdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to możliwe :( bo kodowanie ani adaptacja nie zmienia nic...

---------- Post dopisany 31-12-2012 at 18:22 ---------- Poprzedni post napisany 30-12-2012 at 10:47 ----------

+32 – blokada zamków wszystkich drzwi po przekroczeniu 10km/h (zamki zostają otwarte dopiero po wyjęciu kluczyka z zapłonu, bądź przez manualne otworzenie drzwi przy pomocy przycisków zamka centralnego w tapicerce drzwi kierowcy)

+64 – aktywacja dodatkowych funkcji modułu komfortu (możliwość otwierania/zamykania szyb oraz szyberdachu przy pomocy zamka w drzwiach i pilota)

+512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami

+2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi)

+4096 – dodatkowe funkcje przeciwwłamaniowe W przypadku otwierania auta kluczykiem zostaną odblokowane tylko drzwi kierowcy, pozostałe drzwi i zamki zostaną odblokowane po włączeniu zapłonu

=06752 wszytko przyjęło ale nie działa ostatnia opcja może przez to że nie mam alarmu? :( kodowanie w adaptacji 255 działa wszystko oprócz otwierania szyberdachu kluczem i pilotem można tylko go zamykać....

No i błąd ciągle jest mimo kasowania niezależnie od kodowania:

01330 - Central Control Module for Central Convenience (J393)

37-00 - Faulty

A jak zamykasz szyber pilotem/kluczykiem w zamku to też nie do końca go zamyka czy działa normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S dokładnie tak....chyba że nie umiem...jak to się robi?Dłużej trzymam otwieranie zamka centralnego z tego co pamiętam ze pierwszej B5

Ale może to jakiś problem z szyberdachem bo czasem jak otwieram "po kawałku" to jak wrócę pokrętłem na pozycję "zero" to nieraz nie chce się zamknąć i muszę przekręcić na max otwarcie i znowu wrócić na "zero" wtedy zamyka szyberdach.

Aby otworzyć/zamknąć szyby i szyber z pilota trzeba dłużej trzymać przycisk otwierania lub zamykania. Jak zauważyłeś nie można tego rozdzielić i przy danej funkcji reagują zarówno szyby jak i szyber. Spróbuj go otworzyć do połowy i wtedy sprawdzić reakcję na zamykanie i otwieranie.

---------- Post dopisany at 00:15 ---------- Poprzedni post napisany at 00:14 ----------

8E0 959 433 CL ja mam taki moduł i chciałem dołożyć składane lusterka i nie wiem czy obsłuży ma ktoś taki?

Tego modułu nie mamy opisanego - z moich wyliczeń wynika, że jest to wariant 433MHz obsługujący tył tylko w elektryce. Jeśli masz dostęp do interfejsu - spróbuj zbadać możliwości kodowania kanału 61 w adaptacjach MK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk:

Zamykanie: szyby i dach

Otwieranie: szyby

Pilot:

Zamykanie: szyby i dach

Otwieranie: szyby

Do połowu otwarte tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk:

Zamykanie: szyby i dach

Otwieranie: szyby

Pilot:

Zamykanie: szyby i dach

Otwieranie: szyby

Do połowu otwarte tak samo.

A spróbuj otwierać szyber i jak dojedzie do końca, to przytrzymaj go jeszcze z 5 sekund. Potem zamknij i zobacz czy zadziała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...