Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Wydruk z Vaga

http://s12.postimage.org/dixd4cq1l/blad_mod_komfortu_1.jpg

Próbowałem wykasować ten błąd ale nie mogę go usunąć.

Wszystko w samochodzie działa, bez problemów wszystko normalnie funkcjonuje tylko te kontrolki na desce się palą. Przepraszam, jeszcze nie zawsze działa mi zamek w klapie od bagażnika, ale do tego się przyzwyczaiłem i otwieram kluczykiem.

Pewnie masz rację to może być czujnik stopu, muszę go kupić i wymienić.

Jeśli to czujnik stopu to w module ABS miałbyś zapisany błąd. Ten błąd w MK to nic poważnego i na pewno nie ma związku z kontrolką świec. Czy w innych modułach też są jakieś błędy?

Oczywiście miałeś rację Bart-S z tym czujnikiem bo jest jeszcze taki błąd:

http://s8.postimage.org/aodelotv5/engine.jpg

Więcej nie jadę do tego mechanika co mówił mi o uszkodzeniu MK. Dzisiaj nie miałem czasu kupić czujnika ale może jutro go kupię i wymienię. Wielkie dzięki zamiast wydać 500 PLN na MK wydam max 35 PLN na czujnik.

Tylko nie kupuj zamiennika... Oryginał w ASO kosztuje nieco powyżej 50zł (zamienniki niestety nie zawsze prawidłowo działają i tutaj kwota jest tak mała, że nie ma jak to ori). Czujnik wymienisz sam bez problemu - po odkręceniu schowka pod kierownicą masz do niego łatwy dostęp. Wystarczy wypiąć wtyczkę i przekręcić odwrotnie do wskazówek zegara (montaż w odwrotnej kolejności).

---------- Post dopisany at 21:44 ---------- Poprzedni post napisany at 21:40 ----------

Jeśli dobrze pamiętam to oznaczenie: 1K2 945 511 RDW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czujnik jest samonastawny ... polecam wypiąć stary i potestować ze 3x jego montaż - spr. że należy go dopchnąć do pedału - trzpienik się reguluje na długość a następnie przekręcić w uchwycie w celu zablokowania (czuje się taki podwójny opór!!!) - wtedy też odblokowuje trzpienik ... pisze o tym bo w wielu miejscach pojawia się by zachować ostrożność przy montażu nowego czujnika z uwagi własnie na samonastawianie się i lepiej go zamontowac raz a dobrze.

Nowy czujnik co kupisz będzie miął trochę inna konstrukcję ale idea montażu jest taka sama ... poszukaj jest temat o wymianie czujnika stopu.

Mi czujnik padł na 300 km przed domem w nocy ... biłem rekordy spalania płynną jazdą ;) bo hamulca nie dotykałem i pilnowałem by mi nikt na d*pie nie siedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek,

Ja mam szyber i nie ma otwierania z pilota. Domykanie działa bez problemu. Wygląda na to, że to co ktoś mówił o informacji z ASO się potwierdza.

Teraz kolejne pytanie- miałem objawy podobne do Turzola (podświetlenie).

Mianowicie najpierw podświetlenie esp, włącznika świateł, przycisków podsufitki i zapalniczki migało. Póżniej paliło się non stop (nawet po całej nocy). Później odpiąłem włącznik świateł i zapalniczkę na całą noc. Po nocy i podłączeniu wszystkiego podświetlenie wogóle się nie pali (z wyjątkiem kropki i oznaczenia na pokrętle włącznika świateł). Cała reszta działa bez zarzutu (przygasające oświetlenie, zasilanie zapalniczki, włącznik esp). Zmieniłem włącznik świateł na inny o tym samym oznaczeniu i nie ma poprawy.

Zasilania zapalniczki raczej nie da się podłączyć źle (profilowana wtyczka).

Moduł komfortu nie ma błędów.

aaa... nie działa mi jeszcze ogrzewanie tylnej szyby a uruchomienie go na klimatroniku się nie wyłącza po jakimś czasie (a działało to rok temu).

PS. Czy do obsługi szyber dachu musi być specjalny MK czy każdy to obsługuje?

Jeśli musi być jakiś konkretny to mam BQ- elektryka przód/tył, szyber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydruk z Vaga

http://s12.postimage.org/dixd4cq1l/blad_mod_komfortu_1.jpg

Próbowałem wykasować ten błąd ale nie mogę go usunąć.

Wszystko w samochodzie działa, bez problemów wszystko normalnie funkcjonuje tylko te kontrolki na desce się palą. Przepraszam, jeszcze nie zawsze działa mi zamek w klapie od bagażnika, ale do tego się przyzwyczaiłem i otwieram kluczykiem.

Pewnie masz rację to może być czujnik stopu, muszę go kupić i wymienić.

Jeśli to czujnik stopu to w module ABS miałbyś zapisany błąd. Ten błąd w MK to nic poważnego i na pewno nie ma związku z kontrolką świec. Czy w innych modułach też są jakieś błędy?

Oczywiście miałeś rację Bart-S z tym czujnikiem bo jest jeszcze taki błąd:

http://s8.postimage.org/aodelotv5/engine.jpg

Więcej nie jadę do tego mechanika co mówił mi o uszkodzeniu MK. Dzisiaj nie miałem czasu kupić czujnika ale może jutro go kupię i wymienię. Wielkie dzięki zamiast wydać 500 PLN na MK wydam max 35 PLN na czujnik.

Tylko nie kupuj zamiennika... Oryginał w ASO kosztuje nieco powyżej 50zł (zamienniki niestety nie zawsze prawidłowo działają i tutaj kwota jest tak mała, że nie ma jak to ori). Czujnik wymienisz sam bez problemu - po odkręceniu schowka pod kierownicą masz do niego łatwy dostęp. Wystarczy wypiąć wtyczkę i przekręcić odwrotnie do wskazówek zegara (montaż w odwrotnej kolejności).

---------- Post dopisany at 21:44 ---------- Poprzedni post napisany at 21:40 ----------

Jeśli dobrze pamiętam to oznaczenie: 1K2 945 511 RDW

Wielkie dzięki za instrukcje i podpowiedzi, czujnik kupiłem i zamontowałem. Wszystko działa "jak ta lala". Musiałem tylko wykasować błędy Vagiem, na desce nie palą się kontrolki, stop świeci, można jeździć.

Pozdrawiam wszystkich pomagających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Mój moduł 8E0 959 433 AR. Podstawowe kodowanie - 1.

Dał się zakodować na 0 ale numer modułu przeskoczył na 8E0 959 433 AS (oczywiście wywalił dwa błędy związane z szybami elektrycznymi tylnych drzwi)

I kolejna dziwna sprawa przetestowałem 2 i dał się zapisać. 3 odpada.

Wyposażenie:

- alarm brak

-oświetlenie nóg brak

- korby z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Mój moduł 8E0 959 433 AR. Podstawowe kodowanie - 1.

Dał się zakodować na 0 ale numer modułu przeskoczył na 8E0 959 433 AS (oczywiście wywalił dwa błędy związane z szybami elektrycznymi tylnych drzwi)

I kolejna dziwna sprawa przetestowałem 2 i dał się zapisać. 3 odpada.

Wyposażenie:

- alarm brak

-oświetlenie nóg brak

- korby z tyłu

AR już mamy obcykany ale dzięki za analizę :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

z góry pisze ze wszytskich postów nie czytałem 36str. to sporo

mam problem poniewaz w aucie nie działa oświetlenie nóg

miałem problem z modułem i mechanik do którego " jezdziłem" wymienił go

teraz obstawiam ze wstawił zły moduł, z Vaga odczytam symbol aktualnego

teraz pytanie jk znalezc kod starego który był w aucie od fabryki

czy po Vin znajdzie czy dochodzić po wyposażeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze może masz odpowiedni moduł tylko nie masz adaptowanego oświetlenia nóg. Po drugie w sumie nie ważne jaki miałeś, zależy czy masz z tył korby czy el. szyby, wystarczy żebyś teraz miał odpowiedni moduł spełniający Twoje wyposażenie, czyli któryś z wymienionych przez Bartka z wersji II (pamiętaj BB tylko USA), bo masz rocznik powyżej 2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

z góry pisze ze wszytskich postów nie czytałem 36str. to sporo

mam problem poniewaz w aucie nie działa oświetlenie nóg

miałem problem z modułem i mechanik do którego " jezdziłem" wymienił go

teraz obstawiam ze wstawił zły moduł, z Vaga odczytam symbol aktualnego

teraz pytanie jk znalezc kod starego który był w aucie od fabryki

czy po Vin znajdzie czy dochodzić po wyposażeniu

...bezpiecznik sprawdzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie Light Pakietu. Rozumiem, że jeśli mam moduł z końcówką AR ale daje się kodować na 0 i zmienia oznaczenia na AS to jest opcja podłączenia elektrycznych szyb. Tylko z tego wynika również, że można zamontować Light Pakiet, który w przypadku elektrycznych szyb przód i tył pakiet lampek w drzwiach podłączony jest pod sterownik szyb w silniczkach. Dobrze kombinuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie Light Pakietu. Rozumiem, że jeśli mam moduł z końcówką AR ale daje się kodować na 0 i zmienia oznaczenia na AS to jest opcja podłączenia elektrycznych szyb. Tylko z tego wynika również, że można zamontować Light Pakiet, który w przypadku elektrycznych szyb przód i tył pakiet lampek w drzwiach podłączony jest pod sterownik szyb w silniczkach. Dobrze kombinuje?

Dobrze kombinujesz. białe i czerowne lampki w drzwiach będą działały bo nimi steruje silniczek, na tym module nie uruchomisz tylko podświetlenia nóg wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie Light Pakietu. Rozumiem, że jeśli mam moduł z końcówką AR ale daje się kodować na 0 i zmienia oznaczenia na AS to jest opcja podłączenia elektrycznych szyb. Tylko z tego wynika również, że można zamontować Light Pakiet, który w przypadku elektrycznych szyb przód i tył pakiet lampek w drzwiach podłączony jest pod sterownik szyb w silniczkach. Dobrze kombinuje?

Dobrze kombinujesz. białe i czerowne lampki w drzwiach będą działały bo nimi steruje silniczek, na tym module nie uruchomisz tylko podświetlenia nóg wewnątrz.

Witam podłacze się pod temat:wink:nie ma podświetlanej przestrzeni na nogi ani lampek w drzwiach:facepalm:moge podłączyć sie pod włacznik sterowania szybami?? nie moge dojśc jaki moduł mam nic z info powyżej nie "kryje" się z danymi z wlepki:facepalm:

audi b6 04 rok sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie Light Pakietu. Rozumiem, że jeśli mam moduł z końcówką AR ale daje się kodować na 0 i zmienia oznaczenia na AS to jest opcja podłączenia elektrycznych szyb. Tylko z tego wynika również, że można zamontować Light Pakiet, który w przypadku elektrycznych szyb przód i tył pakiet lampek w drzwiach podłączony jest pod sterownik szyb w silniczkach. Dobrze kombinuje?

Dobrze kombinujesz. białe i czerowne lampki w drzwiach będą działały bo nimi steruje silniczek, na tym module nie uruchomisz tylko podświetlenia nóg wewnątrz.

Witam podłacze się pod temat:wink:nie ma podświetlanej przestrzeni na nogi ani lampek w drzwiach:facepalm:moge podłączyć sie pod włacznik sterowania szybami?? nie moge dojśc jaki moduł mam nic z info powyżej nie "kryje" się z danymi z wlepki:facepalm:

audi b6 04 rok sedan

W dziale elektrycznym masz podwieszony wątek "licht pakiet" - przerób dokładnie cały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E5 0NC. O co chodzi, co to oznacza?

Ale o co chodzi - skąd masz to oznaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E5 0NC. O co chodzi, co to oznacza?

Ale o co chodzi - skąd masz to oznaczenie?

z książeczki audi serviceplan .jak ją otworzysz to jest tam wlepka i to właśnie tam. jakie dane są tam zawarte, może coś odnosnie mk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastapi skąd Ci przyszło do głowy że tam może być zakodowany MK :grin: Z tej nalepki nie dowiesz się jaki masz MK.

To co napisałeś oznacza że masz wersję Avant(8E5) i o ile się nie mylę reszta część numeru produkcji który zaczyna sie od ONC, co może też znaczyć ten początek że wyprodukowany z silnikiem TDI 1.9 Jako ciekawostka to nadwozie sedan ma oznaczenie 8E2.

Reszta danych, to kody silnika, lakieru i wyposażenia zastosowanego w pojeździe, lecz i tak nie pełna lista - którą można uzyskać np. z ETKI lub z ASO. Również na nalepce na dole jest masa pojazdu, spalnie i emisja dwutlenku węgla.

Ok. wystarczy bo będzie OT :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E50NC to kod określonego zestawienia (nadwozie/silnik/skrzynia/napęd) w danym okresie produkcji auta... W tym przypadku oznacza Avanta B6 z silnikiem AVF 1.9TDI i manualną skrzynią biegów i napędem na przód. To samo auto ze skrzynią Multitronic ma kod 8E50NH... Wersja z Quattro i manualem miała oznaczenie 8E50N9. Inne marki jak np. VW używają tego kodu także do rozgraniczania wersji wyposażeniowych tj. Trend, Comfort czy Highline. To tak gwoli wyjaśnienia co jest czym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem laikiem w temacie więc się nie dziwcie he he:facepalm: dzięki za info. tak czy inaczej zawsze się człek cuś dowie....a gdzie w aucie znajdę dane odnośnie mk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...