Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lista Modułów Komfortu 46 z Opisem Funkcji wymiana kodowanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

W kodach mam 7AO czyli bez alarmu. Możesz mi powiedzieć co bym musiał dołożyć żeby zyskać alarm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W kodach mam 7AO czyli bez alarmu. Możesz mi powiedzieć co bym musiał dołożyć żeby zyskać alarm?
MK obsługujący alarm, syrenę, czujnik ruchu do lampki podsufitki, panel sterujący w kieszeni drzwi kierowcy... Informacji na temat podłączenia instalacji z uwagi na to, że jest to zabezpieczenie nie udzielam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w b7 jeśli mam CL a chciałbym mieć podświetlenie przestrzeni nóg to mogę wymienić na inny MK obsługujący to co mam plus oświetlenie czy muszę mieć moduł CN?

Jak określić czy moduł obsługuje składanie lusterek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w b7 jeśli mam CL a chciałbym mieć podświetlenie przestrzeni nóg to mogę wymienić na inny MK obsługujący to co mam plus oświetlenie czy muszę mieć moduł CN?

Jak określić czy moduł obsługuje składanie lusterek?

Każdy moduł obsługujący pakiet światło na pewno obsługuje też składanie lusterek - moduł możesz dobrać zgodnie z posiadanym/żądanym wyposażeniem (nie musi to być CN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moduł z oświetleniem przestrzeni nóg obsłuży także pamięć lusterek? A czy pamięć foteli obsługuje dodatkowy moduł czy moduł komfortu także?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pamięć foteli obsługuje dodatkowy moduł czy moduł komfortu także?

do pamięci jest oddzielny moduł:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moduł z oświetleniem przestrzeni nóg obsłuży także pamięć lusterek? A czy pamięć foteli obsługuje dodatkowy moduł czy moduł komfortu także?

Do systemu pamieci potrzebny jest osobny modul - jednak do prawidlowej wspolpracy lusterek z pamiecia wymagany jest tez odpowiedni MK (kazdy obslugujacy pakiet oswietleniowy i alarm na pewno bedzie zgodny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaśmiecać wątku , ale może znajdę tu pomoc. Wymieniałem moduł kierownicy pod tempomat i fis. Po wymianie nie działa szyberdach. Moduł komfortu mam numer 8E0 959 433 AR . Tylko w temacie przewodnim jest jak zrobić zamykanie szyb, szyberdachu i ich otwieranie z pilota co bez problemu zrobiłem i działa . Tylko nie ma nic na temat modułu który by taki szyber obsługiwał. Chyba, że domyślnie szyber jest w każdym module. Nie podświetla mi się regulacja szybru więc prądu tam auto nie puszcza.

Ups znalazłem to nie ten moduł i chyba nie ma ze sobą nic wspólnego, ale swoją drogą to dziwne bo wsio inne działa : szyby zamykają się i otwierają z kluczyka a szyber nawet nie drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie trzeba zrobić adaptacji czasem w BMW było coś takiego i zdaje się że trzeba było przytrzymać przycisk w pozycji zamknij przez 15 sekund.

Tapnięte z SGS III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaśmiecać wątku , ale może znajdę tu pomoc. Wymieniałem moduł kierownicy pod tempomat i fis. Po wymianie nie działa szyberdach. Moduł komfortu mam numer 8E0 959 433 AR . Tylko w temacie przewodnim jest jak zrobić zamykanie szyb, szyberdachu i ich otwieranie z pilota co bez problemu zrobiłem i działa . Tylko nie ma nic na temat modułu który by taki szyber obsługiwał. Chyba, że domyślnie szyber jest w każdym module. Nie podświetla mi się regulacja szybru więc prądu tam auto nie puszcza.

Ups znalazłem to nie ten moduł i chyba nie ma ze sobą nic wspólnego, ale swoją drogą to dziwne bo wsio inne działa : szyby zamykają się i otwierają z kluczyka a szyber nawet nie drgnie.

Raczej zbieg okoliczności - ale skoro ambient też nie świeci to problemu szukałbym właśnie w zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak konkretnie działa ten twój moduł, ale nawet na pełnym nie działa otwieranie dachu. U mnie działa domykanie, a otwieranie nie idzie. Brakuje mi tego, ale w sumie to trochę logiczne, ponieważ szyber możesz otwierać na 2 sposoby, więc i kodowanie musiało by uwzględniać możliwość zakodowania 2 możliwości, a jest tylko jedna.

Przynajmniej tak mi się wydaje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... U mnie działa domykanie, a otwieranie nie idzie. ...

I tak jest OK więcej nie zdziałasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie trzeba zrobić adaptacji czasem w BMW było coś takiego i zdaje się że trzeba było przytrzymać przycisk w pozycji zamknij przez 15 sekund.

Tapnięte z SGS III

Hm rozumiem wciskam robi klik i trzymam :) głupie pytanie ale auto mam krótko i tylko przy zakupie sprawdzałem czy działa i później zimą nie było okazji. Jedynie zastanawia brak podświetlenia pokrętła czy prądu brak bleee. Bezpiecznik nr 30 sprawdziłem ok. Trzymanie 15s nic nie dało :(

Co do otwierania i zamykania szyber z klucza tylko debil mógł wymyślić takie kodowanie skoro nie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tutaj przedstawiono - wychodzi na to, że otworzyć z kluczyka się nie da (jedynie zamknąć). No ale skoro szyber nie reaguje na pokrętło a bezpiecznik 30 jest OK to sprawdź czy do silniczka dochodzi 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam moduł komfortu 8E0 959 433 AJ

jest

fabryczny alarm w drzwiach

2x elektryczne szyby

podświetlenie popielniczek i podłokietnika

brak

podświetlenia kratek nawiewów, klamek, podświetlenia nóg tył przód , brak elektrycznych szyb tył , brak składanych lusterek

teraz pytanie czy to co wymieniłem w w brakach na tym module komfortu da się dołożyć? + elektryczne fotele i pamięć ustawień w boczku drzwi kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 959 433 AE i tak jak jest napisane 4x elektryczne i lusterka składane tak po za tym wiązki np od podswietlanych nawiewów są ale były nie podłączone (na tą chwile są :) )

edit:

jest jeszcze podwietlany podłokietnik ale nie wiem czy to standart byl czy jak ale jak jest to jest. no i jest otwieranie i domykanie szyb z kluczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam moduł komfortu 8E0 959 433 AJ

jest

fabryczny alarm w drzwiach

2x elektryczne szyby

podświetlenie popielniczek i podłokietnika

brak

podświetlenia kratek nawiewów, klamek, podświetlenia nóg tył przód , brak elektrycznych szyb tył , brak składanych lusterek

teraz pytanie czy to co wymieniłem w w brakach na tym module komfortu da się dołożyć? + elektryczne fotele i pamięć ustawień w boczku drzwi kierowcy?

Marek masz moduł w fuull opcji:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam MK 8E0 959 433 BP

przód szyby elk, tył korby,

jakie on ma jeszcze funkcję ??? .

nie miałem oświetlenia drzwi dołożyłem teraz ale nie działa mi tylne oświetlenie w drzwiach i podobno mogół jest za to odpowiedzialny moje pytanie czy mój MK ogarnie oświetlenie drzwi tylnich jak tak to co jeszcze może ogarnąć???

który pin jest odpowiedzialny za światło w drzwiach bo muszę dołożyć kabelek od Mk do kostki w słupku B

czy ktoś kojaży jakie piny pasują do Mk złącze żeńskie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...