Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bixenon Xenon od A do Z


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

Wypadaloby jeszcze wspomniec ze sa tez wersje USA ktore posiadaja lampy xenon z mala soczewka i grafitowym srodkiem [br]Dopisany: 27 Luty 2011, 16:00_________________________________________________a tak pozatym koledzy gdybym mial sie bawic w zmanie xenonow na bi xenon to chyba bym tego nie robil :tongue4: Poza innym wygladem wnetrza lampy,jakosc swiecenia nie wiele sie zmienia jesli chodzi o swiatla mijania.Swiatla drogowe ktore sa realizowane rowniez poprzez xenon robia juz wrazenie.Mimo to zwykle jezdzi sie na mijania i to one powinny swiecic najlepiej.

Kupilem nowe palniki,odblysniki sa po regeneracji i jest naprawde dobrze ale mogloby byc lepiej :) szczegolnie jesli chodzi o doswietlanie poboczy.Jesli ktos nie wie o co chodzi zachecam do przyjzenia sie jak swieca lampy np nowej Hondy CRV z xenonem.

Do czego zmierzam? Ciekawym i niekoniecznie drogim rozwiazaniem jest przerobka zwyklych lamp xenon tj.zalozenie innej soczewki z odblysnikiem.Niestety to robota dla wytrwalych rezaczy ale efekt powalajacy i jest warty wysilku tym bardziej,jesli ktos jezdzi duzo po zmroku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie trochę temat

Tak się zastanawiam jak by zmienić same soczewki ze zwykłych na bixenonowe (chodzi mi o zwykłą lampę) ? Zrobiłem kilka takich zabiegów w innych samochodach i wszystko świeciło ok. Światła drogowe i mijania są wtedy w tej soczewce, dawałem też jakiś przekaźnik (nie pamiętam dokładnie) po to żeby podczas przełączania z mijania na drogowe nie włączały się standardowe światła drogowe. W praktyce wyglądało to tak,że jak miałem włączone postojowe to mogłem włączać zwykłe światłą drogowe,a jak włączyłem światła mijania to zamiast zwykłych drogowych otwierała się przysłona w soczewce i miałem drogowe z bixa. Tak to w skrócie można opisać. Co o tym myślicie? Czy zda to egzamin w B6? Mam cały zestaw pod bixenon z poprzedniego auta,brakuje mi tylko soczewek dlatego pomyślałem o takim modzie. Myślę,ze może się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem bedzie wlozyc sama soczewke BIXA do zwyklej lampy :confused4: poprostu sie nie zmiesci wkldajac od tylu , chyba ze bedziesz rozklejal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że sie nie zmiesci od tyłu to wiem, bo nawet z wyciągnięciem zwykłej soczewki są jaja jak nic,w gre wchodzi tylko rozklejenie,pytanie tylko czy bedzie wszystko działac. Kiedyś ktos pisał na forum o kims kto przerabia lampy na bixenony,ale za cholere nie moge poszukać tej osoby :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Kolega to Gwerty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze sensu takiej proby przerobki zwyklej lampy na bix skoro mozna go kupic.

Soczewka bix jest wieksza,wiekszy odblysnik,dodatkowe miejsce zajmuje elektromagnes ktory nie zmiesci sie do tej lampy zwyklej.Totalnie bez sensu jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ze do tego musisz dorezac jeszcze zderzak ze spryskami i czujnik samopoziomowania ksenonu zeby policja sie nie doczepiła i zebys na przegladach miał spokoj?;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ze do tego musisz dorezac jeszcze zderzak ze spryskami i czujnik samopoziomowania ksenonu zeby policja sie nie doczepiła i zebys na przegladach miał spokoj?;>

wiem wiem teoretycznie tak .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w praktyce dowiesz sie jak to wyglada gdy przekroczysz zachodznia granice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, planuje założyć oryginalny bixenon do mojej A4 z racji tego, że dużo jeżdżę w nocy poza miastem, ale nie wiem czy efekt mnie zadowoli.

Wrzuciłby ktoś zdjęcia jak owe lampy świecą w nocy? Mijania i drogowe najlepiej.

Trudno cokolwiek odnaleźć w 40 stronach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, planuje założyć oryginalny bixenon do mojej A4 z racji tego, że dużo jeżdżę w nocy poza miastem, ale nie wiem czy efekt mnie zadowoli.

Wrzuciłby ktoś zdjęcia jak owe lampy świecą w nocy? Mijania i drogowe najlepiej.

Trudno cokolwiek odnaleźć w 40 stronach...

szczeze ? lepiej zainwestowac w dobre zarowki h7 i sprawne odlbysniki chyba ze dorwiesz lampy bi xenonowe z ori odblysnikami w bdb stanie lub zalozysz lepszy projektor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, planuje założyć oryginalny bixenon do mojej A4 z racji tego, że dużo jeżdżę w nocy poza miastem, ale nie wiem czy efekt mnie zadowoli.

Wrzuciłby ktoś zdjęcia jak owe lampy świecą w nocy? Mijania i drogowe najlepiej.

Trudno cokolwiek odnaleźć w 40 stronach...

szczeze ? lepiej zainwestowac w dobre zarowki h7 i sprawne odlbysniki chyba ze dorwiesz lampy bi xenonowe z ori odblysnikami w bdb stanie lub zalozysz lepszy projektor

no to mnie nie pocieszyłeś ;)

co myślisz o tym? http://moto.allegro.pl/audi-a4-a-4-bi-xenon-01-05-b6-b-6-bixenon-bez-wady-i1726157912.html

swego czasu miałem okazje jeździć przez tydzień nową Toyotą Avensis (2009) z bixenonem skrętnym i tam światło było równomierne i świeciło to pięknie, dlatego zacząłem się zastanawiać czy nie założyć do swojego B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, planuje założyć oryginalny bixenon do mojej A4 z racji tego, że dużo jeżdżę w nocy poza miastem, ale nie wiem czy efekt mnie zadowoli.

Wrzuciłby ktoś zdjęcia jak owe lampy świecą w nocy? Mijania i drogowe najlepiej.

Trudno cokolwiek odnaleźć w 40 stronach...

szczeze ? lepiej zainwestowac w dobre zarowki h7 i sprawne odlbysniki chyba ze dorwiesz lampy bi xenonowe z ori odblysnikami w bdb stanie lub zalozysz lepszy projektor

no to mnie nie pocieszyłeś ;)

co myślisz o tym? http://moto.allegro.pl/audi-a4-a-4-bi-xenon-01-05-b6-b-6-bixenon-bez-wady-i1726157912.html

swego czasu miałem okazje jeździć przez tydzień nową Toyotą Avensis (2009) z bixenonem skrętnym i tam światło było równomierne i świeciło to pięknie, dlatego zacząłem się zastanawiać czy nie założyć do swojego B6

jak dla mnie te lampy z aukcji sa za drogie,nawet kompletne.

Porownywanie lamp xenon z toyoty do lamp xenon z b6 to duze nieporozumienie :) to tak jakbys zrobil porownanie audi i fiata. Valeo produkuje dziadostwo ktore szybko sie niszczy a dostawca lamp dla toyoty jest obecnie japonskie Koyto o ile sie nie myle..podobnie jak dla lexusa.

Pomijam wpadke koyto z plastikowymi odblysnikami dla xenonu w awensis II ktore topily sie.

Poczytaj sobie http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=202021.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio czytałem ten wątek i szczerze nie widzi mi się ładować w takie koszty. jeżdżę teraz na soczewkach i żarówkach osram. świecić to świeci dobrze. myślałem nad zmianą na bixenon, ale skoro mówisz, że nie ma sensu, bo dużej różnicy nie będzie to zostanę przy tym co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad zmianą na bixenon, ale skoro mówisz, że nie ma sensu, bo dużej różnicy nie będzie to zostanę przy tym co mam.

HAHAHA. Rozumiałbym jakieś wątpliwości przy zmainie Xenona na Bi. Faktycznie nie ma wielkich różnic (poza długimi), ale jak ktoś mi mówi, że nie ma wielkiej różnicy przy przejściu ze zwykłej soczewy na BiXa, to wywołuje u mnie atak śmiechu :polew: :polew: :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad zmianą na bixenon, ale skoro mówisz, że nie ma sensu, bo dużej różnicy nie będzie to zostanę przy tym co mam.

HAHAHA. Rozumiałbym jakieś wątpliwości przy zmainie Xenona na Bi. Faktycznie nie ma wielkich różnic (poza długimi), ale jak ktoś mi mówi, że nie ma wielkiej różnicy przy przejściu ze zwykłej soczewy na BiXa, to wywołuje u mnie atak śmiechu :polew: :polew: :polew:

mnie nie smieszy twoja wypowiedz choc powinna,ale widocznie nie masz pojecia jak felerne oswietlenie daje kilkuletni bi xenon z audi a4 b6.Po regeneracji jest jasniej i do tego pelno smug i refleksow gdzie popadnie.Dlatego uwazam ze lepiej oddac do regeneracji zwykle odblysniki,kupic naprawde dobre zarowki do tych soczewek i darowac sobie sama zmiane lamp bo nawet jesli bedzie jasniej to nie na tyle zeby wydawac kilkaset zlotych :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad zmianą na bixenon, ale skoro mówisz, że nie ma sensu, bo dużej różnicy nie będzie to zostanę przy tym co mam.

HAHAHA. Rozumiałbym jakieś wątpliwości przy zmainie Xenona na Bi. Faktycznie nie ma wielkich różnic (poza długimi), ale jak ktoś mi mówi, że nie ma wielkiej różnicy przy przejściu ze zwykłej soczewy na BiXa, to wywołuje u mnie atak śmiechu :polew: :polew: :polew:

mnie nie smieszy twoja wypowiedz choc powinna,ale widocznie nie masz pojecia jak felerne oswietlenie daje kilkuletni bi xenon z audi a4 b6.Po regeneracji jest jasniej i do tego pelno smug i refleksow gdzie popadnie.Dlatego uwazam ze lepiej oddac do regeneracji zwykle odblysniki,kupic naprawde dobre zarowki do tych soczewek i darowac sobie sama zmiane lamp bo nawet jesli bedzie jasniej to nie na tyle zeby wydawac kilkaset zlotych :wallbash:

Ale o czym ty do mnie piszesz?

Chcesz komuś wmówić, że światło z nawet zregenerowanej soczewki jest lepsze niż światło z BiXa?

Wow :shocked:

To ja w takim razie mam problemy ze wzrokiem, bo po zmianie lamp widzę o wiele, wiele lepiej.

A co do wydania kilkuset PLN na lampy, to zależy jak komu. Może dla Ciebie nie warto, a dla innych tak.

Równie dobrze ktoś mógłby Ci powiedzieć, że nie potrzebnie wydałeś kilkadziesiąt tysi na Audi, skoro za tysiaka, czy dwa mógłbyś kupić Poloneza. Duże auto, wygodne i też 140 na autostradzie pojedzie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad zmianą na bixenon, ale skoro mówisz, że nie ma sensu, bo dużej różnicy nie będzie to zostanę przy tym co mam.

HAHAHA. Rozumiałbym jakieś wątpliwości przy zmainie Xenona na Bi. Faktycznie nie ma wielkich różnic (poza długimi), ale jak ktoś mi mówi, że nie ma wielkiej różnicy przy przejściu ze zwykłej soczewy na BiXa, to wywołuje u mnie atak śmiechu :polew: :polew: :polew:

mnie nie smieszy twoja wypowiedz choc powinna,ale widocznie nie masz pojecia jak felerne oswietlenie daje kilkuletni bi xenon z audi a4 b6.Po regeneracji jest jasniej i do tego pelno smug i refleksow gdzie popadnie.Dlatego uwazam ze lepiej oddac do regeneracji zwykle odblysniki,kupic naprawde dobre zarowki do tych soczewek i darowac sobie sama zmiane lamp bo nawet jesli bedzie jasniej to nie na tyle zeby wydawac kilkaset zlotych :wallbash:

Ale o czym ty do mnie piszesz?

Chcesz komuś wmówić, że światło z nawet zregenerowanej soczewki jest lepsze niż światło z BiXa?

Wow :shocked:

To ja w takim razie mam problemy ze wzrokiem, bo po zmianie lamp widzę o wiele, wiele lepiej.

A co do wydania kilkuset PLN na lampy, to zależy jak komu. Może dla Ciebie nie warto, a dla innych tak.

Równie dobrze ktoś mógłby Ci powiedzieć, że nie potrzebnie wydałeś kilkadziesiąt tysi na Audi, skoro za tysiaka, czy dwa mógłbyś kupić Poloneza. Duże auto, wygodne i też 140 na autostradzie pojedzie :naughty:

biX biXowi nie rowny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o co ci kolego HiRide chodzi, wiadomo ze jest duzo aut z ogromnymi przebiegami i swiatła czy to kseon czy zwykła halogenowa zarówka bardzo słabo swieca, ale z drugiej strony porównujemy nowe bixenony i nowe zwykłe lampy bez bixenona czy xenona to raczej zawsze lepiej bedzie oswietlac xenon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...