Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie felgi


Lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!! Jestem świeżutkim właścicielem A4, sprowadzonej z niemiec. Została ona sprowadzona niestety na stalowych felgach i rozgladam się za jakimiś alufelgami!! I tu proszę Was o pomoc, znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/item695428466_felgi_aluminiowe_5x112_tuning_audi_a4_a6_passat.html

I tu pojawia się pytanie, czy wziąć 17 czy pojechać po całosci i rzucić się na 18 z niskoprofilowanymi oponkami?? I czy seryjne zawiesznie będzie miało wpływ na jazdę na takich felgach! Jestem świeży w temacie więc proszę Was o poradę;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 17 juz pasuje obnizyc bo zle to bedzie wygladac :)

Ja bym od razu polecial po maxie i kupil 18 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!! Jestem świeżutkim właścicielem A4, sprowadzonej z niemiec. Została ona sprowadzona niestety na stalowych felgach i rozgladam się za jakimiś alufelgami!! I tu proszę Was o pomoc, znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/item695428466_felgi_aluminiowe_5x112_tuning_audi_a4_a6_passat.html

I tu pojawia się pytanie, czy wziąć 17 czy pojechać po całosci i rzucić się na 18 z niskoprofilowanymi oponkami?? I czy seryjne zawiesznie będzie miało wpływ na jazdę na takich felgach! Jestem świeży w temacie więc proszę Was o poradę;)

Pozdrawiam

Większe felgi mają dość znaczący wpływ na jazdę. Jeśli kupisz 18stki z niskopofilowymi oponami to przydałoby się jeszcze obniżyć zawieszenie żeby wszystko jakoś wyglądało. To wszystko mocno wpłynie na komfort no i oberwie zawiecha na naszych drogach. Najlepiej kup 17'', nie jest koniecznością obniżanie zawiasu, wyglądają bardzo fajnie no i komfort aż tak nie spadnie. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy naszym delikatnym zawieszeniu 18 i cienitka oponka równa się duży problem

-bzdura... - jeżdżę od lutego na 19" i nic się nie dzieje...- wcześniej 2 sezony na 18"... - bierz 18" będzie o.k. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krotki mógłbyś podać jaki profil i szerokość opony na tej 19" bo to ma duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za podpowiedzi, raczej skieruje się w stronę 18;) W miarę możliwości i finansów postaram sie założyć gwintowane zawieszenie aby autko dostało "gleby"! Hmmmm nic się raczej nie stanie jak polatam jakis czas na standardowym zawieszeniu?? I prosił bym jeszczę o poradę odnośnie ogumienia na te fele- jakie parametry są najlepsze ażeby nic nie tarło i ładnie wyglądało. (wiem że temat na pewno się przewinął na tym forum ale chciałbym mieć odpowiedź w jednym miejscu;). Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam znad słonecznego bałtyku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qletek w zależności od szerokości felgi 225/40 albo 235/40 felga od 7,5" do 8,5" i et od 35 do 43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za podpowiedzi, raczej skieruje się w stronę 18;) W miarę możliwości i finansów postaram sie założyć gwintowane zawieszenie aby autko dostało "gleby"! Hmmmm nic się raczej nie stanie jak polatam jakis czas na standardowym zawieszeniu?? I prosił bym jeszczę o poradę odnośnie ogumienia na te fele- jakie parametry są najlepsze ażeby nic nie tarło i ładnie wyglądało. (wiem że temat na pewno się przewinął na tym forum ale chciałbym mieć odpowiedź w jednym miejscu;). Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam znad słonecznego bałtyku;)

Jeśli teraz nie masz żadnych luzów w zwiasie to na pewno prędko się mnic nie stanie.

Co do wymiarów tu możesz znaleźć wszystko na ten temat :

http://www.a4-klub.pl/smf/znaczenie_et_felgi-t5262.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do 17' mam 215/50 i jestem bardzo zadowolony bo auto nie stoi jak koza(opona wypełnia miejsce w nadkolu) i mniej czuć nierówności na drodze niż w przypadku szerszych opon.

Zależy gdzie mieszkasz i po jakich drogach jeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do 17' mam 215/50 i jestem bardzo zadowolony bo auto nie stoi jak koza(opona wypełnia miejsce w nadkolu) i mniej czuć nierówności na drodze niż w przypadku szerszych opon.

Zależy gdzie mieszkasz i po jakich drogach jeździsz.

Trochę nie bardzo ten rozmiar. Jak już to 215/45/17 :wink4: Zresztą było o tym dużo na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam kłopot.Wiem że tego dużo na forum ale chciałbym dostać poradę od kogoś z doświadczeniem bo nie mogę znalezść.Kupiłem niedawno a4 1.9 tdi awx 2001r na felgach 15 alu 195/65r15 7j*15 h2 et 39,wpis w homologacji auta-wiem że cienko to wygląda ale do przyszłego roku musi tak być.Muszę kupić teraz stalowe na zimę,zdecydowałem się na w/w parametry,ale za nic nie mogę takich znalezść z et39,opony już mam UG 7+ 15.Proszę o poradę jakie kupić,żeby opona nie była za bardzo schowana do środka ani żeby nie wystawała,najlepiej jakby była równo z błotnikiem.Z tym et 39 mniej-więcej tak wygląda.Pomóżcie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...