Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Paliwo po pięć złotych!


Skyliner89

Rekomendowane odpowiedzi

Cena benzyny bezołowiowej może wzrosnąć do 5 zł za litr - wieszczy "Dziennik Polski".

ffcd4a2b91633a1effadfa081ce8177d,0,1.jpg

Na naszym rynku paliwowym obserwujemy ostatnio zjawisko stopniowego wzrostu cen, realizowanego na zasadzie podglądania tego, co robi konkurencja i dostosowywania się do jej poziomów. Wyznacznikiem są duże stacje, a mniejsze się na nich wzorują.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów badał sprawę wiele razy, ale nie może nic z tym procederem zrobić. Jeśli nie ma zmowy cenowej, to wszystko jest zgodne z prawem. Duże sieci zatrudniają specjalnych pracowników do nieustannego monitorowania cen w mieście na stacjach konkurencji.

Faktycznie o wszystkim decydują dwa dominujące koncerny: Orlen i Lotos. To u nich zaopatruje się hurtowo większa część naszych firm. Drugim czynnikiem, decydującym o wysokiej cenie, są podatki zawarte w paliwie.

Obecnie w Polsce ceny detaliczne paliw są dwukrotnie większe niż w bogatej Ameryce - kończy "Dziennik Polski"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiąc małe OT:

mnie to nie dotyczy - ja i tak zawsze tankuję za 50zł :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety już wiele nie brakuje do tych 5 zł. W Głogowie PB95 -4,72 a ON 4,39 dzisiaj na Statoil a jeszcze wakacje przed nami także będziemy trzymać się za kieszeń :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi cenami to bez kitu jakaś paranoja :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ponoć w Warszawie cena PB98 przekroczyła grubo 5zł..

Ale to co się dzieje to nieporozumienie.. Jeszcze rok temu można było zatankować ropki po 3.20/l a teraz.. ciężko znaleźć po 4.2/l...[br]Dopisany: 04 Maj 2010, 14:43_________________________________________________W sumie to teraz warto przesiąść się na LPG.. cena na lato jak zwykle spadnie (miejmy nadzieję) poniżej 2zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja to słyszałem... :polew:..., ale za 50 zł się mniej wleje :decayed:... Jak sobie pomyśle, że w Libii za 50 zł miałem 2x pełny bak to mi ciśnienie skacze :wallbash::angry::disgust:... Nie dość, że drogi dziurawe z koleinami to, benzyna nie adekwatna do średniej krajowej, podatki... i wysokie ceny nowych samochodów w PL, jedne z najdroższych w Europie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 8 godzin pracy na kasie zaleje 8 litrów przejadę 100 km

2553941388_6955c79e70.jpg

kończę te studia i uderzam na zachód :tongue4: i trzymam za was kciuki :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ze Stanów, hamerykanin spytał mnie ile kosztuje paliwo u nas, to powiedziałam i osłupiał a następnie zapytał- why ?! i że co miałam nibyc powiedzieć? bo Polska to taki dziwny kraj, że u nasz szyby się nie walą ale paliwo drożeje a w USA nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tutaj się sprawdza, że Polacy lubią być robieni w jajo... nie walczą o swoje... Ciekawe kiedy przejrzą na oczy, że Ich własny kraj Ich okrada i tu nie tylko chodzi o ceny benzyny... to widać na każdym kroku... Brak słów... Jak by zrobić zamieszanie jak w czasach Solidarności, wyjść na ulicy i pokazać swoje nie zadowolenie. Jak nikt się nie buntuje to polityką do głowy przychodzą coraz bardziej absurdalne pomysły m.in. podatek ekologiczny... Chcemy, żeby było lepiej to trzeba zorganizować ogólnonarodowy protest, ale niestety to nie możliwe, bo przecież w Polsce jest pięknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe marudy, przecież to nasza kochana cecha narodowa ;) a druga faktycznie - brak jaj, Grecy walczą o europejskie emerytury i drą się oflagowani na ulicach a u nas z ludzi się zdziera ale ludzie się oficjalnie nie drą. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG POWER :punk: :punk: :JC_fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w grecji mamy co tydzień jakiś strajk :gwizdanie: ale przez to, że się "drą" to jeszcze ich nie sprzedali :cool1:

waha średnio jest po 1,5 euraka, a bajura jakieś 30 centów tańsza (nie pamiętam, bo dawno tankowałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co narzekać 5 zł to jeszcze nie tak dużo , zawsze może być jeszcze więcej :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co zrobiliby amerykańce gdyby u nich były takie ceny jak u nas... Ogólnonarodowy bunt, a u nas chociażby podnieśli do 6zł to i tak nikt nic by nie zrobił, taki kraj...

Gdyby u nas litr benzyny kosztował 2zł to samochodem jeździłbym nawet do łazienki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo LPG albo gnój z koparek :polew:

a czy teraz paliwo kosztuje 4.92 i czy za miesiąc będzie kosztować 5.02 to mnie to wali :gwizdanie: i tak trzeba nalać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...