Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] S4 DTM 25th Anniversary Quattro 1 of 250


arki

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim autko zmieni właściciela, a że na naszym forum ciężko o wersję DTM, postanowiłem się z Wami podzielić informacjami i wrażeniami na jego temat.

Historia zakupu.Zakup to dla nas zawsze emocje i niepewność czy dobrze robimy, inaczej kiedy kupujemy auto nowe, ale do rzeczy po prostu chciałem kupić audi S4 model B7. Nie było to rzeczą łatwą, gdyż poszukiwania trwały dokładnie 11 miesięcy, być może dlatego że zależało mi na kolorze srebrnym i małym przebiegu. W Polsce brak, za granicą również ogólnie wielki problem. Ostatecznie znalazło się takie autko, niestety za oceanem i w dodatku jakiś DTM.

Opis auta. Chciałem „standardową” wersję, a trafiła się DTM. Studiując literaturę okazało się, że jest to podobna wersja do tej jaka była prezentowana na naszym forum, mianowicie A4 DTM 2.0 TFSI, o jaką w jednym z postów zapytywał miron78. Tam toczyła się dyskusja, że produkowane były tylko ww. DTMy (http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t60601.0.html;highlight=dtm). Okazuje się, że na 25 lecie Quattro nasz ulubiony producent wyprodukował 250 sztuk modelu S4 DTM, a dokładna nazwa tej serii to Audi S4 DTM 25th Anniversary Quattro :wink4:. Różnice między A4 DTM, a S4 DTM są w silniku, wnętrzu i wyposażeniu, na zewnątrz obie audi wyglądają tak samo. Nie będę opisywał wyposażenia itd. chyba, że będą dociekliwi to je zamieszczę :tongue4:

Eskę użytkuję już prawie 1.5 roku i jak dotychczas zero problemów. Serwis oczywiście w ASO.

Oto co zasługuje wg mnie na pochwałę dla inżynierów z Inglostadtu:

- pakiet DTM,

- układ wydechowy milteka,

- sam silnik V8,

- unikatowość modelu.

<br>Dla zainteresowanych linki:

1. Niemiecki Wiki do audi - http://germancarwiki.com/doku.php/audi/s4/b7/25th_anniversary_quattro

2. Foto galeria - AudiWorld News

3. Artykuł na audi world - 2006 S4 25quattro Road Test

<br><b>Wcześniejsze zdjęcia nie były ciekawe ze względu na porę roku i aparat jakim je robiłem, natomiast te są myślę zabawne i lepszej jakości. Genezą przystrojenia Audi była prośba mojej koleżanki o pełnienie funkcji ślubno-weselnego taxi-driver'a</b>

1.jpg2.jpg

3.jpg4.jpg

wnetrze_przod.jpgwnetrze_tyl.jpg

fotele.jpgtyl.jpg

Takie znalezione sprzed chyba 4 lat.....zgadnijcie kto kieruje:-)

A tutaj z tzw. ostatniej chwili - auto zawsze oglądam od środka jak kieruje - trafił się szwagier więc pooglądałem od zewnątrz przy okazji nagrywając:-)

https://www.youtube.com/watch?v=ea26u2lot2E

https://www.youtube.com/watch?v=a3xAdS3K8Gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem,ogladalem.Auto pieknie!! :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaje... po prostu świetne! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzą mi się felgi z tej wersji ale dostanie ich graniczy z cudem ;( Autko piękne i na pewno musi dawać dużo frajdy z jazdy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisales "zanim zmieni wlasciciela..." - tyle czasu szukales i sprzedajesz? Tak z ciekawosci - ile za nia chcesz i jaki masz przebieg? [br]Dopisany: 06 Maj 2010, 22:50_________________________________________________

Marzą mi się felgi z tej wersji ale dostanie ich graniczy z cudem ;(

To jest program "Spelniamy Twoje marzenia" - http://www.allegro.pl/item1000612751_audi_a4_a6_alu_felgi_dtm_opony_18_5szt.html ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wlasnie felgi kompletnie nie widza.. ale poza tym autko super :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisales "zanim zmieni wlasciciela..." - tyle czasu szukales i sprzedajesz? Tak z ciekawosci - ile za nia chcesz i jaki masz przebieg? [br]Dopisany: 06 Maj 2010, 22:50_________________________________________________

Marzą mi się felgi z tej wersji ale dostanie ich graniczy z cudem ;(

To jest program "Spelniamy Twoje marzenia" - http://www.allegro.pl/item1000612751_audi_a4_a6_alu_felgi_dtm_opony_18_5szt.html ;)

Bo to jest tak, że mając autko człowiek zawsze się rozgląda za innym. W planach jest S5 dlatego że S4 B8 jakoś mnie nie urzekła, jak się trafi ciekawa S5 to ta będzie na sprzedaż, aczkolwiek rozstać się z nią byłoby mi ciężko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisales "zanim zmieni wlasciciela..." - tyle czasu szukales i sprzedajesz? Tak z ciekawosci - ile za nia chcesz i jaki masz przebieg? [br]Dopisany: 06 Maj 2010, 22:50_________________________________________________

Marzą mi się felgi z tej wersji ale dostanie ich graniczy z cudem ;(

To jest program "Spelniamy Twoje marzenia" - http://www.allegro.pl/item1000612751_audi_a4_a6_alu_felgi_dtm_opony_18_5szt.html ;)

No tylko niestety cena jak 1/4 mojego auta :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egzotyczna wersja :wink4:

masz nr 1 z 250?

na fotkach z linków prezentowana jest chyba wersja 1 z 250?

tylko tamta ma pomaranczowe kierunki z przodu a u ciebie są białe :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egzotyczna wersja :wink4:

masz nr 1 z 250?

na fotkach z linków prezentowana jest chyba wersja 1 z 250?

tylko tamta ma pomaranczowe kierunki z przodu a u ciebie są białe :mysli:

Na gałce zmiany biegów widnieje napis 1 of 250, czyli jedna z 250 :) Co do lamp to był to wydatek - zmiana reflektorów (skrętnych) i lamp tylnych na europejskie :( O ceny nie pytaj :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna :good::kox: :kox: Masz unikat ja bym nią jeździł i nie zmieniał na nic innego :cool1: Naprawdę auto perfekt :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec świata :blink: :blink: :shocked: :shocked:

Zgasłem teraz jak słonko na niebie ;( ;( ;( samochód marzenie, ale tak jak piszesz jak się ma takie marzenie to jest ochota na coś lepszego, ja przed zakupem mojej B6 mówiłem, ze jak już ją kupie to będę nią jeździł kilka lat bo to auto moich marzeń a teraz chodzi za mną B7 3.0 TDI :rolleyes: i tez mówie sobie, ze jak je kupie to na kilka ładnych lat ale żonka sprowadza mnie na ziemie i przypomina mi, ze o B6 mówiłem tak samo :)

Jeszcze raz piekne auto, gratki :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezła fura,naprawdę :good:

chyba tylko jedna mi sie bardziej podoba :naughty:,konkretnie ta http://www.a4-klub.pl/smf/b7_bdg_moja_b7_25tdi_nowe_foty_projekt_sciema-t31807.0.html ,ale arki,spoko :wink4:,niemożna mieć wszystkiego :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezła fura,naprawdę :good:

chyba tylko jedna mi sie bardziej podoba :naughty:,konkretnie ta http://www.a4-klub.pl/smf/b7_bdg_moja_b7_25tdi_nowe_foty_projekt_sciema-t31807.0.html ,ale arki,spoko :wink4:,niemożna mieć wszystkiego :cool1:

:polew: :polew: dobre :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec świata :blink: :blink: :shocked: :shocked:

Zgasłem teraz jak słonko na niebie ;( ;( ;( samochód marzenie, ale tak jak piszesz jak się ma takie marzenie to jest ochota na coś lepszego, ja przed zakupem mojej B6 mówiłem, ze jak już ją kupie to będę nią jeździł kilka lat bo to auto moich marzeń a teraz chodzi za mną B7 3.0 TDI :rolleyes: i tez mówie sobie, ze jak je kupie to na kilka ładnych lat ale żonka sprowadza mnie na ziemie i przypomina mi, ze o B6 mówiłem tak samo :)

Jeszcze raz piekne auto, gratki :good: :good: :good:

No faktycznie zgodzę się z Tobą...w sumie aktualny przebieg to 42 tyś więc praktycznie żaden. Żal byłoby sprzedawać. Jednakże tak jak piszesz, że sobie obiecujemy itd. ale jak się cosik trafi to....trudno sobie odmówić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek - w końcu pokazałeś swojego paździocha :polew::good: Miałem okazję obejrzeć furkę na żywo - rewelacja. Jeśli chodzi o walory audio - w dźwięku silnika połączonego z Miltekiem nie sposób się nie zakochać (do dziś z furek oblookanych na żywo żadna jeszcze nie zrobiła na mnie takiego wrażenia). Stoimy sobie pod szkołą - Arek nie chciał robić popeliny więc ciskał pedał gazu leciutko pod 2000/2500rpm i... już wtedy włos mi się jerzył taka malina. No nic został jeszcze test w trasie (jak w końcu uda nam się dojechać na tego samego spota :polew:).

Jak już znajdziesz swoje wymarzone S5 to ja chętnię DTM-a przygarnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi być śliczna na żywo - ma dużo fajnych detali - np. logo quattro na fotelach :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękna :decayed:

coś mi się tylko nie wydaje, że audi standardowo montowało wydech millteka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...