Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Klima grzeje


karelnati21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.Mam chyba problem z klima?? Kupiłem niedawno ładną Audi A4 1.9 TDI S-Line kombi. Dzień po kupnie okazało się że sprężarka od klimy umarła. Kupiłem używaną i została założona i klima nabita , wymieniony osuszacz itd. Problem dotyczy tego że jak jadę autem i chcę włączyć klime np. na 19.19,5 albo 20 stopni to z nawiewów leci bardzo gorące powietrze i nie wiem o co teges?????????? Czy tak ma być czy jak bo ja już nie wiem???? Byłem dzisiaj u ludzi którzy nabijali mi tą klimę i wymienili mi tą sprężarkę męczyli się z 5h i dalej jest to samo. Bo z tego co ja rozumiem to jak włączam klimę i ustawiam se na 19 stopni to powinna ona chyba dmuchać chłodnym a raczej zimnym powietrzem a nie gorącym tak?? Czy może mi ktoś coś napisać lub jakoś pomóc co mam robić???? PLIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli włączasz powinny delkiatnie zafalować ogroty. Jeśli tak sie nie dzieje to coś nie tak ze sprężarką.

Jest możliwe że gdzieś przez jakiś węrzyk ucieka Ci freon ( u mnie w poprzednim aucie tak było) Chłopaki od klimy nabili mi wtedy z jakimś barwnikiem i znaleźli przeciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli włączasz powinny delkiatnie zafalować ogroty. Jeśli tak sie nie dzieje to coś nie tak ze sprężarką.

Jest możliwe że gdzieś przez jakiś węrzyk ucieka Ci freon ( u mnie w poprzednim aucie tak było) Chłopaki od klimy nabili mi wtedy z jakimś barwnikiem i znaleźli przeciek.

nic nie faluje,nie w tym roczniku :gwizdanie: klima załacza sie płynnie,bez żadnego zrywania czy falowania obrotów,tak było kiedyś,w starszych modelach np b5,ale faktem jest,ze możesz miec nieszczelny układ,szpece od klimy powinni wiedzieć co robić,w każdym razie z kratek powinno od razu lecieć zimne powietrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falować to ci może jak masz silnik 1,4 1,6 :> albo coś nie tak. Jak kolega ma dieselka wątpię żeby mu miały falować. Ja mam słabego dieselka i tylko słychać jak się włącza niema różnicy w obrotach i nie czuć by słabł.

Coś spieprzone może jest na układzie, pójdź do szpeca jakiegoś co ci obada ładnie klimę i dojdzie czy niema nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego jaka temperatura. Jeśli było około 12*C bo w ostatnich dniach taka była średnia temperatura a ty ustawiłeś 19 na panelu to normalne że zagrzeje wtedy Co innego jak będzie powyżej 20*C a ty ustawisz 18, 19 to wtedy zacznie chłodzić. To raczej normalne że Ci zagrzał bo tym sterują czujniki temperatury i zależy jaka panuje temperatura na zewnątrz i wewnątrz kabiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falować to ci może jak masz silnik 1,4 1,6 :> albo coś nie tak.

Mam 1.8T i przy włączeniu obroty delikatnie zafalują i sa troszeczke wyższe niż normalnie. U sąsiada w vectrze B 2.5 v6 takie same objawy. W sumie to nie wiem jak jest w dieslach bo nigdy nie miałem i sie nie zapowiada :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że wiatrak od klimy się też nie załącza. A to co pisze sikszak ma chyba jakiś sens tylko że u mnie to grzeje nie parę minut tylko parenaście minut. Jadę we wtorek do speca od klimy i wtedy Wam napisze co było. O ile coś znajdzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego jaka temperatura. Jeśli było około 12*C bo w ostatnich dniach taka była średnia temperatura a ty ustawiłeś 19 na panelu to normalne że zagrzeje wtedy Co innego jak będzie powyżej 20*C a ty ustawisz 18, 19 to wtedy zacznie chłodzić. To raczej normalne że Ci zagrzał bo tym sterują czujniki temperatury i zależy jaka panuje temperatura na zewnątrz i wewnątrz kabiny

tu kolega ma racje...zalezy jak jest temp. na zewnatrz...po co ma sie wlaczac wiatrak jesli nie ma co chlodzic

tu masz ten sam watek...

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_avf_klima_a_nagrzane_wnetrze-t130842.0.html

i kolega wkoncu skumal o co chodzi ... przypomne jeszcze raz B6 maja klimatronik a nie manuala i on sam wie po zadaniu danej temp. czym ma dmuchac :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj adaptacji kratek nawiewu , kiedyś miałem podobny problem (leciało tylko ciepłe powietrze) adaptacja pomogła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprężarka klimy padła wcześniej to musiało być coś przyczyną z reguły jest to zatarcie i cały syf idzie w układ, jeśli wymienisz tą sprężarkę, parownik itp. to nadal masz zabitą klimę gównem które Ci zniszczyło poprzednią sprężarkę. Efekt jest taki że po paru tygodniach ( w moim wypadku 3 z hakiem) znów wraca ten sam problem i wypisuje się po forach że klima mi "ciepli", a nie chłodzi.

W ASO powiedzieli mi że muszę wymienić cały układ klimatyzacji (wraz z rurkami, sprężarką, parownikiem itp.) zażyczyli sobie za tą usługę ok. 5000zł :polew:, ale to w końcu "specjaliści". Na szczęście udałem się do mechanika, bo nie będę płacił za coś co mi spieprzyli ( wymieniali sprężarkę 2 razy i nie zauważyli że jest coś nie tak... głu**i :wallbash:) dali mi jedynie sprężarkę ( oczywiście sprawną) jak ich postraszyłem sądem. Mechanik powiedział mi że trzeba też wymienić cały układ, ale koszty były też dosyć spore w tym przypadku ok. 2500zł, ale była też możliwość wyczyszczenia całego syfu z tego układu za pomocą specjalnego urządzenia, które właśnie sprowadzał z Niemiec ( nie pamiętam nazwy urządzenia). Oczywiście się zgodziłem, bo koszty były w granicach 1500- 2000zł wraz z parownikiem i paroma duperelami. Auto już jeździ bez problemu ponad rok i jak do tej pory nic się nie dzieje i oby tak pozostało, nie życzę Ci tyle nerwów co ja zjadłem, bo wiem ile to kosztuje. Ja tak samo się nadziałem na minę, jak kupiłem auto to klima pochodziła chyba z tydzień, całe szczęście że silnik zdrowy, reszta to tylko ładny dodatek, który umila nam życie. Nie przerażaj się nie musi być dokładnie to samo u Ciebie co ja miałem to tylko jedna z wielu opcji.

Aha... teraz klimy nie napełnia się freonem to nie jest lodówka! :decayed:

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...