Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zgasł pod czas jazdy, nie odpala


Andrii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio goniłem jakieś BMW i przy próbie wyprzedzania, około 170km/h silnik szarpnął i zgasł. Rozrusznik kręci ale silnik nie odpala. Po podpięciu VAGa nie ma żadnych błędów. Po odpięciu przewodu od pompy i kręceniu nie ma paliwa. Jak można sprawdzić pompę? I gdzieś w baku powinna być elektryczna pompka paliwa czy w tym modelu nie ma czegoś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który przewód odpiales? Bo jak dopływ do pompy to ropka tam raczej nie poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy podczas próby uruchamiania silnika zapala się i gaśnie kontrolka świec żarowych - jeśli nie to brak jest przewodności prądowej na głównym przekaźniku zasilającym sterownik silnika tzw. zacisk "30" a przekaźnik ten będzie miał oznaczenie na obudowie albo 109 albo 219.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sprawdzić czy paliwo jest podawane na pompę wtryskową a nie na jej powrocie - już przecież zwrócił na to uwagę kolega Lukasz_N w tym celu zdejmij wężyk z dolotu paliwa do pompy wtryskowej, jeśli Vag nie pokazał żadnych błędów (co mnie trochę dziwi) to paliwo wcale nie dochodzi do pompy wtryskowej z baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dolocie też nie dostaje paliwa.Odpinałem przewód idący od filtra paliwa do pompy. A między bakiem a filtrem jest jakaś inna pompka która powinna pompować paliwo? Gdzie się znajduje, jeśli jest? W baku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W baku paliwa powinna być pompa która podaje paliwo do pompy wtryskowej.

_______________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W baku paliwa powinna być pompa która podaje paliwo do pompy wtryskowej.

W autach z silnikami TDI zasilanymi pompą VP37 - nie ma dodatkowej pompy w zbiorniku paliwa.

Pompa wtryskowa pelni rowniez funkcje pompy paliwowej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez butle z ropa i 2a węże przezroczyste i daj mu paliwa bezposrednio do pompy, bedziesz widział czy pompa zasysa rope czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez butle z ropa i 2a węże przezroczyste i daj mu paliwa bezposrednio do pompy, bedziesz widział czy pompa zasysa rope czy nie...

Później popróbuję tak jak piszesz.

W autach z silnikami TDI zasilanymi pompą VP37 - nie ma dodatkowej pompy w zbiorniku paliwa.

Pompa wtryskowa pelni rowniez funkcje pompy paliwowej.

Pozdrawiam

Czyli AFN nie ma dodatkowej pompki paliwa, tylko pompa wtryskowa zasysa paliwo z baku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dodatkowej pompki paliwa. W pompie wtryskowej jest zintegrowana łopatkowa pompa komorowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dodatkowej pompki paliwa. W pompie wtryskowej jest zintegrowana łopatkowa pompa komorowa.

Dzięki kolego. Tego właśnie nie wiedziałem. Sprawdzę jeszcze czy pompa zaciągnie paliwo z butelki i pewnie się wyjaśni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś pasek rozrządu? :mysli: Kolega miał podobny przypadek tylko w benzyniaku i okazało się że strzelił pasek :thumbdown:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli pasek przeskoczyl o zab to pompa wtrykowa powinna normalnie ciagnąc paliwo ze zbiornika. Jedyna ewentualnośc to że nie odpalisz auta ze względu na zły kąt wyprzedzenia tłoczenia względem GMP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja tez tak mialem ostatnio jadac 200km\h zaswiecila sie kontrolka od oleju i samochod zgasl... Rozrusznik krecil i wszystko ladnie ale po podniesieniu maski i zdjeciu pokrywy okazalo sie ze strzelil pasek rozrzadu... Duzo rzezczy poszlo sie jebac... Samochod jest juz po naprawie odebralem go wczoraj i jest wszystko pieknie. Wiec kolego wspolczuje Ci teraz bo ja sie wykosztowalem troche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest na miejscu i jest naciągnięty tak jak trzeba. Po za tym kręcąc rozrusznikiem, kręci się silnik, tylko nie odpala. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić tej pompy, podając paliwo bezpośrednio z jakiejś butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

pasek może być na miejscu,może ładnie wyglądać i być naciągnięty .... jedynie ścięte zęby nie pozwolą mu się obracać.

trzeba sprawdzić w dwie osoby. Jedna kręci, druga patrzy.

U znajomego był ten motyw, za pierwszym razem ciężko się kapnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...