Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbiórka krwii dla mojej mamy.


Rogalotti

Rekomendowane odpowiedzi

ZBIÓRKA KRWII DLA MOJEJ MAMY – BARBARA ROGUSKA

Apeluję o oddawanie krwii dla mojej Mamy. Walczymy z białaczka szpikową. Mama ma 57lat chorobę ma zdiagnozowaną od ok. miesiaca czasu. W chwili obecnej kończy turę chemioterapii. Mama ma mało spotykaną grupę krwii 0 Rh- (każda grupa krwii mile widziana).

W ostatnich dniach stycznia tego roku po trzech miesiacach walki z rakiem trzustki pochowalismy mojego Tatę, zaistniała sytuacja wpłynęła na samopoczucie Mamy oraz ogólny stan zdrowia – organizm ujawnił swoje słabe strony. Wcześniej zdrowa pełna sił Kobieta z dnia na dzień była bliższa choroby. Trafiła do szpitala. Diagnoza to ostra białaczka szpikowa.

Jeżeli Jestes w stanie pomóc, prosze o oddawanie krwii w najbliższym punkcie krwiodawstwa z dopiskiem dla BARBARY ROGUSKIEJ szpital przy. ul.Banacha oddział OIOH.

A teraz po krótce kto może oddac krew. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, piszę to aby zaoczszędzic Wasz czas:

• jeżeli jesteś w wieku od 18 do 65 roku życia i ważysz co najmniej 50 kilogramów,

• jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano u ciebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała,

• jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonanych diagnostycznych badań i zabiegów endoskopowych (gastroskopii, panendoskopii, arthroskopii, laparoskopii)

• jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie byłeś leczony krwią i jej składnikami

• nie mogą oddawać krwi osoby odbywające karę pozbawienia wolności i w okresie 6 miesięcy po opuszczeniu zakładu karnego,

• osoby, które przebywały w Afryce Środkowej i Zachodniej oraz Tajlandii mogą oddać krew po 6 miesiącach od powrotu, jeżeli nie zauważyły u siebie żadnych objawów chorobowych,

• nie wolno oddawać krwi podczas ciąży i w okresie karmienia piersią oraz:

- 6 miesięcy po porodzie,

- 3 miesiące po zaprzestaniu karmienia piersią,

- 6 tygodni po poronieniu,

• możesz oddać krew po 6 miesiącach po zabiegach chirurgicznych,

• można oddać krew 4 tygodnie od czasu wyzdrowienia po przebyciu choroby zakaźnej,

• po przebyciu grypy, zakażenia grypopochodnego lub infekcji z gorączką powyżej 38 °C krew można oddać co najmniej 2 tygodnie od czasu ustąpienia objawów i wyzdrowienia,

• krew można oddać 2 tygodnie po zakończeniu leczenia antybiotykami,

• nie należy oddawać krwi w okresie miesiączkowania i 3 dni po zakończeniu miesiączki,

• należy wstrzymać się z oddawaniem krwi 7 dni po usunięciu zęba, 24 godziny po leczeniu zachowawczym u stomatologa

• krew można oddać po 48 godzinach po szczepieniu przeciwko grypie i żółtaczce oraz po podaniu anatoksyny przeciwtężcowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bójd upy Rogal, to jest wyleczalna choroba :good: wiem , bo moja mama też była chora ... 7 lat a teraz już jest ponad 7 zdrowa :wink4:

także powiedz mamie żeby sie nie martwiła i jak coś to wal na PW to skontaktujemy mamy i może coś nie coś moja poradzi :wink4:

a co do Krwi to mam 0 ale z + i co jakiś czas oddaje , także jutro pójde oddać , bo wiem , że to wc**j cenne :hi:

pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Stary za słowa otuchy. Wiem, że uleczalna. Sa przypadki mam nadzieje, że tak samo bedzie z moją Mamą.

Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ ZA KAŻDĄ POMOC.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla sprecyzowania; jak się domyślam jeśli mam inną grupę powiedzmy A1 rh- a zdeklaruję oddać dla wskazanej osoby to w takim przypadku punkt zamieni moją nie odpowiadającą na prawidłową dla potrzebującej osoby :mysli: Tak to widzę ale nie jestem pewny już daaawno nie oddawałem a jeśli tak jest to podlęcę do najbliższego punktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogal - mimo iż nie znamy się osobiście możesz liczyć na moją pomoc - na moją i z całą pewnością mojej żony którą też namówiłem do oddania krwi. ;)

Będzie dobrze :good:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie przyłącze się do akcji - nawet jutro. Muszę tylko się dopytać czy po przyjmowaniu jakiś czas temu zastrzyków przeciwzakrzepowych można spokojnie podłączyć wampirka :evil:

Dużo zdrówka dla mamy i spokoju dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego ja z miłą chęcią oddam krew jestem honorowym dawcą krwi a grupa moja to A rh- ale to nie istotne mieszkam przy Grójeckiej więć mam blisko pytanie tylko moje do której godz. mają tam czynne? jak byś mi dał znać na tel . 697727229 to nawet dziś po pracy bym poszedł oddał . Albo ostatecznie jutro. pozdrowienia :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero pod koniec czerwca będę mógł oddać ale dowiedz się jak możesz o odpisanie krwi z legitymacji krwiodawcy kiedyś tak można było tak słyszałem jak by co to ja mogę odpisać jak by była taka możliwość. Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze oddawalem krew w kwietniu i teraz niby dopiero 7 czerwca bede mogl, ale podjade w poniedzialek i oddam!

powodzonka zycze, trzymam mocno kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mozecie w najbliższym punkcie Waszego miejsca zamieszkania. Mysle, że dowiezienie jej do konkretnego punktu dla nich nie bedzie problemem. Przynajmniej lekarze tak mi dzisiaj powiedzieli.

Zróbcie to w wygodnym dla Was terminie. Bardzo dziękuję za POMOC !!.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam panowie, że to forum niby o a4 ale jednak uczy życia i wyprowadza na ludzi... Kolego dopiero dzisiaj zobaczyłem ten wątek, ale już mogę Ci obiecać że dziś po pracy oddam krew dla Twojej mamy. :good: Ludzie muszą sobie pomagać by nie stracić człowieczeństwa.

Dużo zdrowia i spokoju dla Ciebie i Twoich najbliższych.

----------------------------------

żeby nie być gołosłownym, niestety punkt u mnie pracuje od 8 do 10. :/ niestety, jutro przed pracą dopiero spełnię moje zapewnienia.

----------------------------------

niestety nie mogę być dawcą krwi ze względu na zabieg który kiedyś miałem mianowicie odwarstwienie siatkówki. :confused4: ;(. Próbowałem, przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka sama grupę krwi.....szkoda, że za mało ważę :( bo co może być więcej warte niż podarowanie komuś nadziei i zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej jest podjechać na Banacha i tam oddać bo jest największe prawdopodobieństwo że krew trafi właśnie do Twojej mamy. Nawet oddając krew w MSWiA który jest rzut beretem i podając że konkretnie dla Twojej mamy jest duże prawdopodobieństwo ze ona zostanie w MSWiA.

Takie niestety są realia i biurokracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do której jest czynne na Banacha wie ktoś. A może w sobotę można oddać . Proszę o info..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jutro będzie u mnie czynny jakis punkt krwiodawstwa. popytam. ale chyba dopiero w poniedziałek będzie to możliwe.

pzdr i bądz dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam WSZYSTKIM !!.

Niestety jest taka prawda, że krew oddana gdzie indziej niż na saskiej/banacha oraz w innych punktach w Warszawie może nie dotrzec do mojej Mamy...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...