Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RATUNKU !!! Chcą mnie wziąć do wojska ...


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej powiedz ze masz płaskostopie i pojdziesz do marynarki wojennej .. bedziesz sie lepiej pokładu trzymał :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOledzy tak tu dajecie sobie skomplikowane rady jak uniknąc wojska - a rozwiązanie jest proste i darmowe - było o tym w piosence z lat 80-tych "On tutaj nie mieszka".

Wystarczy wymeldować się ze stałego adresu i omieszkać zameldować się w "nowym miejscu" - wówczas powstaje problem jak odebrać (doręczyć ) "bilet". I tak do 28 roku życia. A jak przyjdzie listonosz z poleconym to rodzinka powtarza w/w refren piosenki : cyt. "On tutaj nie mieszka". :polew:

BDW pamiętacie jaki zespół nagrał tą piosenkę ? Chyba Wańka Wstańka ? Puszczali to w radiu u NIedźwieckiego pod koniec lat 80-tych. Jak siem mylę to mnie poprawcie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOledzy tak tu dajecie sobie skomplikowane rady jak uniknąc wojska - a rozwiązanie jest proste i darmowe - było o tym w piosence z lat 80-tych "On tutaj nie mieszka".

Wystarczy wymeldować się ze stałego adresu i omieszkać zameldować się w "nowym miejscu" - wówczas powstaje problem jak odebrać (doręczyć ) "bilet". I tak do 28 roku życia. A jak przyjdzie listonosz z poleconym to rodzinka powtarza w/w refren piosenki : cyt. "On tutaj nie mieszka". :polew:

BDW pamiętacie jaki zespół nagrał tą piosenkę ? Chyba Wańka Wstańka ? Puszczali to w radiu u NIedźwieckiego pod koniec lat 80-tych. Jak siem mylę to mnie poprawcie :hi:

Niestety nie do 28!!!!!Na maxa, bodajże do 65. No to nieźle trzeba sie będzie ukrywać :polew:- a gdzie rodzina, praca, skarbówka i reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co Wy tutaj wypisujecie... W wojsku jest po prostu za***iście :)

Mnie WKU jakos sie uczepilo i co roku jestem na cwiczeniach rezerwy (5 krotnie - od wyjscia), ale wcale sie z tego powodu nie martwie. Zawsze jest to jakas odskocznia od mozolnej pracy przy biurku.

Idz do woja i nic nie sciemniaj no chyba, ze masz dobrą robotę, wtedy to faktycznie szkoda czasu.

plut. pchor. rezerwy MG

JW - Poznań, Świetoszów, Wolfhagen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojsko to strata czasu jak chce zrobic odskocznie od czegos lub kogos to moze wyjechac na wczasy :)

Wojsko to wcale nie strata czasu daje duze mozliwosci, roznego rodzaju kursy, prawo jazdy, ktore daja mozliwosc znalezienia dobrej pracy np. straz. Chociasz prawda ze jest to prawie rok wyrwany z zycia. Ja po zasadniczej sluzbie zostalem i pracuje w wojskowosci i nie narzekam. Gdy bys byl z podkarpacia cos dalo by sie zalatwic, z tym twoim wojskiem, ale nie stety moje znajomsci nie siegaja, az tak dalego.

Co ci moge poradzic to ucz sie dalej, jakakolwiek szkola, puzniej nastepna, wszystko sie wyjasni czy bedzie armia zawodowa do 2012 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojsko to strata czasu jak chce zrobic odskocznie od czegos lub kogos to moze wyjechac na wczasy :)

Może i z jednej strony i racja ale Ci co byli już w wojsku tak by teraz nie powiedzieli choc zdażają się wyjatki ;) a własnie Ci co nie byli to mają takie przeświadczenie że to strata czasu. Ten wątek sie ciągnie długimi latami kiedy jeszcze była służba wojskowa 2 lata i tak sie ciągnie do dnia dzisiejszego, gdzie teraz to prawie jak kobieta w ciąży tyle czasu trzeba spędzic w woju choć co raz się zmniejsza. Teraz to nie bardzo moge zapamietać nazwiska tych co przychodzą do wojska bo tak się składa ze jestem żołnierzem zawodowym (15lat w woju :)) ponieważ są tak krótko i nikim się ich wyszkoli to juz ida do cywila. Co mogę poradzić to najlepiej na jakąś szkołe odroczenie zrobic bo na zdrowie to jest ciężko bo nawet przychodzą z wadami serca po jakiś urazach mózgowo czaszkowych głusi oj dużo by tu wymieniać :>. Jak chcesz to mozesz sobie tu poczytać http://www.mon.gov.pl/strona.php?idstrona=90&idn=1_36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz zapomniałem o wojsku powołanie dostałem 1996r na 16miechów,ale raz na rok lub dwa lata biora mnie do rezerwy,coś nie mogą o mnie zapomnieć.we wrześniu znowu ide na 5 dni dobrze że chociaz płacą :drunk::dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaj82: a dostales odroczke juz, czy cisza? :)

Nie mam żadnej odroczki, w czasie studiow tylko raz im przynosilem jakies pisemko ze studiuje,widocznie mocno im nie bylem potrzebny :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem Ci mailem liste chorob i ulomnosci chroniacych przed sluzba :D

Mogę też prosić tą listę do mnie na PW?? Bo co prawda od 16 miesięcy, odkąd przerwałem studia, to się do mnie nie odzywają, ale bym mógł już zacząć składać sobie jakąś historię choroby ;)(ciekawe jak zareagują jak im przyniosę papiery w języku inglisz :tongue4::polew: :polew:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alvaroalvaro78 ale Ty teraz myslisz o zmianie kategorii wojskowej?

YES !!! a co może być z tym problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie, to teraz możesz liczyć na zmianę kategorii tylko pod pretekstem urazu i jeszcze musisz mieć porządną dokumentację do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alvaroalvaro78 sluchaj to zalezy. Bo mowisz ze miales zapalenie wyrostka.. Kiedy do bylo? Bo jesli przed przydzieleniem Ci A kategorii to mysle ze jest juz za pozno.. Bo co nagle sobie o tym przypomniales? Jezeli po to nie mysle zeby byly z tym jakies problemy.. Ostatnio (8 miechow temu) jak bylem w Krakowie na komisji to spotkalem dziadka ktory mial no przynajmniej 60 lat. Wiec wnioskuje ze nie ma limitu wieku. Tylko jesli np dany rocznik byl juz wystarczajaco wymaltretowany to daja im spokoi Moj kumpel (1980 r.) nie skonczyl jeszcze studiow i mowi mi ze juz jego rocznik jest zwolniony. Natomiast inny (1981 r.) dalej nie jest pewien co do swego losu (a obronil sie w tym roku i uzyskal tytul magistra) Roznie z tym moze byc. Wszystko zalezy od tych z gory. Ja ten problem bede miec dopiero za 3-4 lata i wtedy bede sie martwic. Ale chyba wtedy gdzies stad zwieje.. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ostanio ten sam temat zarzucic bo mialem tez pare pytan odnosnie wojska, ale juz jakos na dzien dzisiejszy doslownie na rok mam problem z glowy, przychodzili do mnie przez rok chyba , mama dzwonila w panice , a ja sie smialem , straszonko wiecie o co chodzi??..... pomylilem sie !!!!! , WKU skierowalo papiery do prokuratury wojskowej i grozi mi 2 lata w zawieszeniu po przyjezdzie do polski , doznalem lekkiego szoku jak sie o tym dowiedzialem :shocked: , przepisy sie pozmienialy kiedys myslalem ze do 28 roku biora , jednak nie do 50 -tego,

nie zaleznie ile masz lat musisz isc zlozyc jakies wyjasnienia bo beda ciagle sie upominac az wkoncu przyjedzie zandarmeria tak jak bylo u mnie , musialem z konsulatu przyslac papier ze tu przebywam bo nie chcieli uwierzyc , a pozniej musialem sie wymeldowac bo nie bylo innego wyjscia , ciagle jednak musze to zalatwic jakos po powrcie bo bedzie ...d*pa :bicz2:

Takze alvaroalvaro78jak cos zalatwisz to daj znac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOledzy tak tu dajecie sobie skomplikowane rady jak uniknąc wojska - a rozwiązanie jest proste i darmowe - było o tym w piosence z lat 80-tych "On tutaj nie mieszka".

Wystarczy wymeldować się ze stałego adresu i omieszkać zameldować się w "nowym miejscu" - wówczas powstaje problem jak odebrać (doręczyć ) "bilet". I tak do 28 roku życia. A jak przyjdzie listonosz z poleconym to rodzinka powtarza w/w refren piosenki : cyt. "On tutaj nie mieszka". :polew:

BDW pamiętacie jaki zespół nagrał tą piosenkę ? Chyba Wańka Wstańka ? Puszczali to w radiu u NIedźwieckiego pod koniec lat 80-tych. Jak siem mylę to mnie poprawcie :hi:

Niestety nie do 28!!!!!Na maxa, bodajże do 65. No to nieźle trzeba sie będzie ukrywać :polew:- a gdzie rodzina, praca, skarbówka i reszta?

Coś nie chce mi się wierzyć że 40-tolatka wezmą na kota do wojska nie mówiąc o 60 latku :sick3: ale teraz wszystko jest możliwe może za 2 lata znowu zmienią się przepisy i znowu po 28 latach nie będą brali do wojska. A tak w ogólnie to wojsko nie jest złe :drunk:, a przyjaźnie pozostają na całe życie. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogólnie to wojsko nie jest złe :drunk:, a przyjaźnie pozostają na całe życie. :th:

Taa... Albo wychodzą kolesie, którzy za życiowy cel stawiają sobie odbicie dziewczyny współlokatorowi. :kwasny:

Co do przyjaźni to nie wiem, bo nie spotkałem się jeszcze z nikim, kto był w wojsku i utrzymuje jakiś stały kontakt z tymi kolesiami. Owszem - raz na ruski rok na piwo wyskoczą. Czyli ja już wolę przyjaźnie ze studiów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BDW pamiętacie jaki zespół nagrał tą piosenkę ? Chyba Wańka Wstańka ? Puszczali to w radiu u NIedźwieckiego pod koniec lat 80-tych. Jak siem mylę to mnie poprawcie :hi:

Godzina piata, minut trzydziesci

Kiedy pobudka zagrala

Grupa rezerwy szla do cywila

Niejedna panna plakala

Chodzi zandarmeria kolo mego domu

Dlugo nie pochodza, bo ja tu nie mieszkam

Chodzi zandarmeria w nocy po kryjomu

Dlugo nie pochodza, bo ja tu nie mieszkam

Wzieli juz do armii Jozka i Franciszka

Ale mnie nie wezma, bo ja tu nie mieszkam

Wzieli cala wioske, wywiezli do Leszna

Lecz mnie nie wywieza, bo ja tu nie mieszkam

Przyszla zandarmeria: gdzie jest ten kolezka?

A matula rzekla: on juz tu nie mieszka

Byli tez zandarmi u mojego tescia

Tesc sie tylko zasmial, on juz tu nie mieszka

On jest temu winien, on jest temu winien

Zakapowac go powinien

On jest temu winien, on jest temu winien

Zakapowac go powinien

Dawali kolegom szopena i mieszka

Koledzy mowili: on juz tu nie mieszka

Straszyli Andrzeja i pytali Leszka

Oni tez mowili, ze ja tu nie mieszkam

Byli po cywilu u grubego Wieska

Lecz go nie zastali, on jak ja nie mieszka

Byli u Beaty, Goski no i Grzeska

Co odpowiedzieli? On tutaj nie mieszka

Po szerokim stawie plywaja labedzie

Kto do wojska nie chce, ten w Orzyszu bedzie

Mamy, mamy fujare takiego, co zadenucjowal

Przyjaciela swego

Godzina piata, minut trzydziesci

Kiedy pobudka zagrala

Grupa rezerwy szla do cywila

Nie jedna panna plakala

Niejednej pannie zal sie zrobilo

I serce z bolu zadrzalo

Bo jej kochanek szedl do cywila

A jej sie dziecko zostalo

Rezerwa - Piersi

http://pozytywny.wrzuta.pl/audio/tidw4pD6ZX/kukiz_i_piersi_-_rezerwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ykk

Kiedy do bylo? Bo jesli przed przydzieleniem Ci A kategorii to mysle ze jest juz za pozno.. Bo co nagle sobie o tym przypomniales?

palec jak i wyrostek był po komicji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...