Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 i co dalej ?] czyli najzgrabniejsza dupka w mieście i .......


capitan_caprice

Rekomendowane odpowiedzi

Zbawa dekoderem dała taki oto wynik :

E0A = no special edition

7AD = anti-theft alarm system and passenger compartment control

4UB = airbag for NAR

6XK = outer rear view mirrors: powered, heatedelectrically foldable, automatically dimming

5SG = outer left rear view mirror: flat

5RW = outer right rear view mirror: convex, USlarge viewing field

1KW = disc brakes, rear

J0R = battery 380 A (80 Ah)

1LA = disc brakes, front

1BA = standard suspension/shock absorption

3FE = electric slide/tilt sunroof with sun screen/sunblind

5TE = decorative aluminum inserts

7X0 = without park distance control

4R4 = power windows with comfort operation andcircuit breaker

F0A = no special purpose vehicle, standard equipment

8GR = alternator 150A

0G7 = Tiptronic

0YM = weight category rear axle weight range 11

0JL = weight category front axle weight range 11

T61 = components for, base engine, unit 06D.1

3NZ = rear seat bench unsplit, backrest split folding

8BJ = halogen headlight for left-hand drive US design

U1B = instrument insert with mph speedometer, clock, tachometer and trip odometer

X9A = national sales program USA

1N3 = speed-related variable steering assist (Servotronic)

1XW = leather trimmed multi-function sports steering wheel

8Q0 = without headlight-range adjustment

903 = code not found :-(

8Z6 = engine cooling system, type 2

D2L = 4-cylinder gasoline engine 2.0 L/147 kW 16V turbo FSI, homogeneous, base engine is T59/T61

7Q0 = without navigation device

C8F = cast alloy wheels 7 1/2J x 17

7K0 = without tire pressure warning light

4X3 = side airbag front with curtain airbag

2K2 = reinforced bumpers

3L5 = electric seat adjustment for both front seats

4KC = side and rear windows tinted

3Y0 = without roll-up sun screen

4K8 = radio remote controlled central locking operated from inside, front and rear and separate trunk release

5D2 = carrier frequency 315 MHz

1SA = without additional engine guard

7GB = emissions concept ULEV 2

Q1A = standard front seats

4GP = windshield tinted with sun band and viewing window for vehicle identification number

Czyli najważniejsze zostało wyjaśnione , kod silnika to BPG , skrzynia Tiptronic.

Gneralnie nie ma biedy. Niestety padnięta sprężarka turbo :(.

Kolejny tydzień to zakupy zakupy zakupy.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gneralnie nie ma biedy. Niestety padnięta sprężarka turbo :(.

to auto ściągałeś z usa ?

Turbo powinno być na gwarancji wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba S-line jeśli się nie mylę ( jak to poznać?)

E0A no special edition

Nie masz s-line'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to auto ściągałeś z usa ?

Turbo powinno być na gwarancji wymienione

Tak auto kupiłem w USA (doskonały rynek !!!) jako uszkodzone tak więc reklamacji nie będzie. Sprężarka dostała niestety uderzenie bo jest paktycznie najbardziej wysunietym elementem osprzętu. Szukam nowej lub raczej innej sprawnej.

To chyba S-line jeśli się nie mylę ( jak to poznać?)

E0A no special edition

Nie masz s-line'a.

No cóż łudziłem się ze te aluminium w środku,3 ramienna kierownica w skórze (jak cały środek) i felgi 17 " z oponami 245/45 to własnie ten pakiet. Ale juz zostałem wyprowadzony z błędu :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz sobie skompletowac caly pakiet s-line we wlasnym zakresie ;). Tymbardziej, ze jak piszesz masz palniete auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak auto kupiłem w USA (doskonały rynek !!!) jako uszkodzone tak więc reklamacji nie będzie. Sprężarka dostała niestety uderzenie bo jest paktycznie najbardziej wysunietym elementem osprzętu. Szukam nowej lub raczej innej sprawnej.

aaa, uszkodzone czyli palnięte... myślałem, że miałeś na myśli "że nie jeździ", no ale takich aut się nie ściąga z usa generalnie ;)

z tą turbosprężarką może być problem, no chyba że da się już włożyć coś większego i od razy czipsa (te autka też całkiem wdzięcznie można zrobić na jakieś 250PS - z tego co czytałem; na oryginalnych betach)

[br]Dopisany: 29 Lipiec 2007, 20:11 _________________________________________________

aaa. to turbinka z kolektorem.

koszt nowej w ASO jakieś 5700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt auta bez uszkodzeń z USA są tańsze ale nie aż tak atrakcyjne. Poprzednio kupowałem Lincolna bez uszkodzeń i gdyby nie problem z podażą tych aut w europie pewnie wybrał bym cos "miejscowego".

Problemu z turbina nie powinno być. Juz znalezłem na Allegro za całe 2000 PLN (nawet z kolektorem) nr czesci różni się minimalnie ale z wyglądu to samo.

Co do modyfikacji to raczej niechętnie w tym aucie. Znam troche zapaleńców 1/4 mili i wiem jakie to wróży problemy i koszty. Naogladałem się juz tych wypalonych zaworów, pourywanych korbowodów, tłoków po detonacji stukowej itp hehe widziałem nawet odwaznik korbowodu który przebił silnik na wylot. Tak wiec programiki oki ale zadnych zmian mechanicznych nie planuję. Jak poskładam auto to wybiorę się do cieszącego się estymą Rogala ale ten etap to pewnie ze 3-4 tygodnie min. Na razie zakupy blachy ( na szczeście tania) i przodu (dosc drogo). Za jakiś dobre namiary będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu od razu dowiedział bym się gdzieś czy przód pasuje od RS4 i na nią ją zrobił ewentualnie chociaż na S4 (bo to na pewno będzie pasowało) a zderzaki do B7 od S-ki są dużo tańsze niż do B6... co do suszarki to zadzwoń już teraz do Rogala i zapytaj się co możesz założyć lepszego bo skoro i tak chcesz zrobić program a turbo masz do wymiany... tak zrobił pre_pl i raczej nie żałuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a turbo masz do wymiany

no właśnie te turbo dziwne - dwa czujniki. Dlaczego 2 ? Ktoś sie orientuje?

Ponadto juz wiem ze nie pasuje od Passata 2.0T i od A3. Oj dziwne dziwne

Oki pogadam z kim trzeba może faktycznie coś doradzi, bo moze być problem z tą firmową turbinką.

przód pasuje od RS4 i na nią ją zrobił ewentualnie chociaż na S4 (bo to na pewno będzie pasowało) a zderzaki do B7 od S-ki są dużo tańsze niż do B6

Nie jestem fanem takiego tunnigowania a ponadto nie widziałem zderzaków od S4 B7. Ponadto atrapka jest chyba inna i nie wiem co jeszcze. Dopiero raczkuję w tym Audi i naprawde ciezko mi się zorientować w takich niuansach. Jasli masz jakiś konkretne linki do przedmiotów na allegro to smiało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item220123425_audi_s4_a4_s_line_zderzak_przedni_tuning.html

http://www.allegro.pl/item220571388_audi_s4_zderzak_przod_05_07r.html

Małe logo "S4" mozesz zdjac i miec poprostu ladna "buźkę", nikt nie mowi o robieniu fałszywego S4 ze zwykłego 2.0T... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu od razu dowiedział bym się gdzieś czy przód pasuje od RS4 i na nią ją zrobił ewentualnie chociaż na S4 (bo to na pewno będzie pasowało) a zderzaki do B7 od S-ki są dużo tańsze niż do B6... co do suszarki to zadzwoń już teraz do Rogala i zapytaj się co możesz założyć lepszego bo skoro i tak chcesz zrobić program a turbo masz do wymiany... tak zrobił pre_pl i raczej nie żałuje...

nie pasuje na 100 % od rs4 sprawdzone :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

multitronic na zbyt wiele zabawy Ci nie pozwoli - podobno jego granica to ok 220KM. poza tym skrzynie te znacznie zwiekszaja spalanie i debet na koncie w przypadku awarii

nie zgodze się z tym mam multi tronica i zawsze mogę się pobawi biegami. a co do spalania zaryzykuje stwirdzenie że czasem może by mniejsze jak na manualu.

DLACZEGO?

samochodem przyśpiesza skrzynia a siłnik dostarcza jej tyle mocy ile na daną chwile ona potrzebyje.

w praktyce wygląda to tak że jezeli w jeżdzie miejskiej ruszam to silnik kręci ok.2 tyś i to się nie zmienia,a gdy a gdy chcę przyśpieszyc mocniej silnik zwiększa obroty i skrzynia redukuje przełożenia. SILNIK DAJE ZAWSZE TYLKO TYLE MOCY ILE JEST POTREBA.

po równej drodze jadąc 100/110km spokojnie zjade poniżej 6l, a to nie jest dużo

Wysłane: 27 Lipiec 2007, 15:53 Wysłany przez: letallec

Z multi audi sie wycofalo, bo nie spelnilo oczekiwan z uwagi na awaryjnosc. Takie mam info z sieci dilerskiej

AUDI 3.2 FSI 198KW ma w ofercie multitronic.

zainteresowanych odsyłam do lektury katalogu A-4

http://rapidshare.com/files/47450479/katalog_a4.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze Ci jazdy z ta skrzynia itp., ale wiem co mowia madrzejsi w tej kwestii. Ja nigdy nie kupie multitronica. Tiptronic'a owszem tak :), taka bedzie skrzynka w moim nastepnym autku :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałem wszystkich wypowiedzi ale

Jesli auto pochodzi z usa wejdz na audiusa.com i configure

na moje oko jest to

200KM

Multitornic, być może bez możliwości sekwencyjnego zmieniania biegów(ponoć i takie cuda w usa można znaleść chociaż nie wiem ile w tym prawdy.)

Jesli jest quattro to może być 200KM tiptronic.

220KM 2.0tfsi a4 są to wresje DTM tylko i wyłącznie z manualem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz dowiedziec sie podstawowych informacji na tej stronie http://carfax.com/ , wpisz VIN i ci pokaze pezplatnie podstawowe dane i ile razy byl w servise , za szczegolowe informacje trezba zaplacic ( skoro brales go z usa to pewnie wiesz co to za strona a jak nie wlasnie ja podalem)

Po programie powinnienes miec 240HP, chodz nie wiem jak to jest z automatem (chyba troche mniej )

http://www.awe-tuning.com/pages/shared/part_select.cfm?PMaI=1&PMoI=35&PEI=25&PP=b7_a4_20t_chips.cfm&PPT=Chips

http://goapr.com/Audi/products/index.html

wrzucilem dwie stronki , takze zobacz co mozna zrobic z twojego autka

Tak dla ciekawostki bylem ostanio u tunera , gosciu ma w twojej budzie A4 2.0 TQ w manualu tylko ze s-line .......ma tylko 400 HP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, skad ma pieniadze 31 letni facet na audi a4 z 2006 roku :)

Ze zacytuje kultowy filmik

"Sie gra sie ma "

dziwne pytanie :thumbdown: kompleksy czy jak ? przecież to nie Bentley GT czy Aston DB9. peace

thomas dziekuję ze informacje. siadam własnie do przeglądu.

Troche mnie nie było ale zbierałm pilnie graty do :a4fan: i wyniki sa takie ze mam juz 99%. Sprężarke dostałem ostatecznie w Koszalinie. Doskonały kontakt na graty do nowszych Audi podam zainteresowanym. Ponadto była jeszcze wycieczka do Wrocławia ( Radwanice) i tez pełen sukces.

Teraz szukam kogoś kto to wszystko poskłada ;) Jesli macie kogos godnego polecenia to prosze o podpowiedzi. Oddam Audi na weekend za pomoc w zanelzieniu dobrego blacharza i lakiernika. Moi fachowcy niestety odpadli - jedni z uwagi na brak fachowości inni z uwagi na wycenę (równą ASO). Miałem juz chwile zwiatpienia ale się nie poddaje.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli macie kogos godnego polecenia to prosze o podpowiedzi. Oddam Audi na weekend za pomoc w zanelzieniu dobrego blacharza i lakiernika

usilnie namawiam do kontaktu z grupą leśną (dziki -> warszawska ekipa, hyhyhy).

Nawet ostatnio ktoś tez pytał o lakiernika (Flyer to Ty ? :decayed: )

A wiem z dobrze poinformowanych źródeł, że Flyer będzie cuś lakierował, więc kogoś znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...