Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT


jedrusa4

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie z trochę innej beczki: chciałem zdemontować tunel środkowy wraz z podłokietnikiem po lifcie ('99), odkręciłem dwie śrubki przy lewarku i trzy nakrętki z tyłu, jednak tunelem nie da się ruszyć w żadną stronę, ciągnąłem tył do góry dosyć mocno i nic, tak jakby coś jeszcze ten tunel trzymało. Ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak to zrobić? Do wtyczki od spodu nie bardzo jest dostęp. W "sam naprawiam..." wypięcie gniazda to ostatni krok, jak sie już tunel zdemontuje:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gniazdo wychodzi do dołu trzyma się na 3 zatrzaskach tunel unosi ci się delikatnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do godziny stestuje z tym gniazdem, póki co tunel minimalnie się unosił jak go mocno ciągłem do góry, ale za cholere nie chciał puścić. Czyli gniazdo od góry wepchnąć w dół tak? Trzeba te zatrzaski jakoś podważyć/ odgiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obd.jpg

windows 7 screen shot zatrzask n1

obd_2.jpg

windows 7 screen shot nr 2 i 3 zaznaczone kwadratami

---------- Post dopisany at 15:54 ---------- Poprzedni post napisany at 15:52 ----------

zatrzaski dociskasz do gniazda i wpychasz gniazdo do dołu najprawdopodobniej masz przewody przyczepione do wykładzinki i one trzymaja gniazdo i cały tył tunelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie to, wtyczkę wcisłem maksymalnie do dołu (po podważeniu zatrzasków śrubokrętem), ale tunel jak nie chciał drgnąć tak nie drgnął. On siedzi jeszcze na jakiś zatrzaskach czy powinien lekko wyjść do góry? W moim odczuciu przykładałem sporo siły do wyciągnięcia go w góre i nic:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności zapytam, odkręciłeś 3 nakrętki na nasadkę 13? Dwie za podłokietnikiem i jedna przed nim (wyjmuje się najpierw dno tego schowka, żeby ją zobaczyć)?

Jeśli po tym wyjąłeś też ręczny (dwie części) to wyjmuje się go podnosząc tylną część i ciągnąc do tyłu, oczywiście w między czasie trzeba odpiąć gniazdo diagnostyczne (zatrzaski odblokowuje się od góry, a nie od dołu) i wtyczkę zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odkręciłem tej nakrętki pod filcem w schowku, za to odkręciłem również nakrętkę od ręcznego widoczną z tyłu:decayed: dlatego mi się zgadzała ilość nakrętek do odkręcenia:decayed:

Dziękuję Tom a4 i pawelwor za pomoc:drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam audi 1lift z 98roku proszę mi wyjaśnić co ma na celu zamiana przewodów z beżowej kostki do małej czrnej

Ja podłączyłem plug& play kostki i dołożyłem tylko plus pod pin 6 w małej czarnej do podświetlenia klimatronika i wszystko działa poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedlifcie (czyli 95-97) jest inny klimatronik i inaczej są niektóre przewody w nim popodpinane. Twój jest już po I lifcie, dlatego wystarczyło tylko jeden przewód dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sięmanko mecze się drugi dzień z moim klimatronikiem chciałem podłączyć oświetlenie z ogrzania tylnej szyby i działało potem rozebralem żeby pozbyć s7e pajęczyny i na plusie od oświetlenia teraz mi pokazuje0,7v panowie co z tym zrobić czy ciągnąć podswietlenie z innej wtyczki i się nie przydzielić?a

Wysyłane z mojego GT-P3100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem pociągnęła że schowka i też działa a w serwisowym gwieździe przewód byl załamany wszystko ogarnięte :-)

Wysyłane z mojego GT-P3100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super.ja.zrobiłem.tak.tylko.jeszcze.nie.dopracowane

CAM00077.jpg

---------- Post dopisany at 21:38 ---------- Poprzedni post napisany at 21:30 ----------

tu.jest.więcej,zdjęć

Postimage.org / gallery - CAM00060, CAM00061, CAM00062, CAM00063, CAM00064, CAM00065, CAM00066

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko klimatronik ma podswietlenie a jak to jest z radiem ? bo swiecą mi tylko wybrane funkcje radia a nie ma podswietlenia jak w klimatroniku? :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie radio ? i co znaczy wybrane funkcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie, logika zapłony i coś tam jeszcze jest sterowane za pomocą cana przez licznik, więc jeśli dokładałeś to radio to zapomniałeś o tym ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...