Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT


jedrusa4

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem umnie regulacja działa na 100% a podłączone tak jak Paweł pisze .

Jedyny problem jaki mam to popielniczka mi nie wchodzi bo zaczepia o plastiki co idą na tylne nawiewy ale jutro juz bede miał poliftowe ciekawe czy podejdą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh ja to mogę zapomnieć klimatronika nie mam tylko zwykle nawiewy eh a szkoda :) bo bym sobie też zamienił :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam i może faktycznie coś po kręciłem z kablami że mam problem z tym podświetleniem. Jutro to będę jeszcze raz sprawdzał. Bo w tym opisie jest napisane że 2 od lewej i zależy kto jak patrzy na to z której strony. Lepiej byłoby zmienić to na napisanie pod który konkretnie pin i wtedy byłoby wszystko jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrobione, jednak pomyłka w obliczeniach, nie tą stronę lewą wziąłem, gdyż ja miałem dwa szaro zielone kable i patrząc z jednej jak i z drugiej były to drugie po lewej. Jednak nie zakończyło się bez problemu. Środkowe nawiewy mi nie działają, tylko góra i dół i co teraz, czy to sprężarka się nie załącza i dlatego tak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka nie ma nic do tego, przyciskiem wymusza się skąd ma wiać przecież. Wszystkie przewody wróciły na swoje miejsce, na odpowiednie piny? Wtyczka do silniczka jest podłączona? Usuń błędy i zobacz czy nie ma jakiś więcej niż te co wymieniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, czy nie odpiąłeś przypadkiem wtyczki od silniczka klapki w obudowie parownika. Wtyczka jest niebieska albo czerwona jak miałeś wywalony cały tunel to widziałeś ją po prawej stronie, lekko w głąb kokpitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, czy nie odpiąłeś przypadkiem wtyczki od silniczka klapki w obudowie parownika. Wtyczka jest niebieska albo czerwona jak miałeś wywalony cały tunel to widziałeś ją po prawej stronie, lekko w głąb kokpitu.

Pawelwor miałeś rację, nie zauważyłem że niebieska wtyczka się odpięła. teraz wszystko działa jak ma być. Wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Podłączyłem climatronic ale nie podświetla się. Kolega coś mi kiedyś wspominał że trzeba pociągnąć plus do jakieś kostki. Może mi ktoś to przybliżyć? Z góry dziękuję :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest w temacie, dwa sposoby podłaczenia zależnie od rocznika samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmiany klimy z przed lifta do polifta czyli z panelau na żarówkach to jest kilka różnic. Mianowicie :

Kostka A piny A4, A10 A 6 wywalamy Pin A6 do bezpiecznika 3 (5A)

Opcjonalnie Pin A2 do silnika pin 40 , A5 licznik Kostka T32 pin 15, A11 kostka T32 pin 12

Kostka B podłączyć opcjonalnie Pin B1 do licznika kostka T32A pin 29 oryginalnie idzie do „Auto check system pin 5”

B5 do czujnika nadmuchu na nogi którego nie ma w przed lifcie

B6 do czujnika temp. Nawiewu srodkowego tez nie ma go w przed lifcie.

B13 licznik Kostka T32a pin 11

Kostka c wywalic C1 C5 C13

Podpiąć + do czujnika ciśnienia Klimy przez bezpiecznik 225 ( 30A)

C3 do bezpiecznika 225

C7 w przed lifcie idzie do systemu oświetlenia a po lifcie do licznika kostka t32 pin 20

C14 silnik dmuchawy pin 1 dla nadmuchu poliftowego albo wywalić.

Kostka D

D6 idzie do Wiper system oryginał idzie do zaworu podciśnieniowego sterującego klapom recyrkulacji

D9 bezpiecznik 5 (10A) oryginalnie idzie do bezpiecznika 25(30A)

I pozostajemy bez recyrkulacji powietrza.

Opisane na przykładzie schematu elektryki dla Audi A4 96r oraz Audi A4 2001r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z podłączeniem tylnej szyby pod climatronic. Który kabel gdzie dać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 grube kable tylko podlaczasz pod wtyke w climatroniku, zebys przypadkiem tych cienkich nie podlaczal jak tu pisza we watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznać że klimatronik jest już ten z podświetleniem led'ami

Wczoraj przy okazji zapinania kabelka z temp. z klimatronika do licznika, miałem klimatronik wyjęty i rozkręcony, na panelu pod gumą przycisków są diody ale jak to wygląda pod wyświetlaczami ??bo tam nic widać nie było a nie chciałem dalejc rozbierać żeby czego nie zepsuć...

nr na obudowie 8L0 820 043 B i jakaś data chyba jest 01 08 97

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie opatentował juz ktos głosnie buczenie silniczków w klimatroniku po wymianie na poliftowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie po zmianie konsoli sordkowej na 2lift nie pasuje tunel recznego.. :facepalm:

Tunel końcowy musisz mieć z polifta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Czy jest ktoś z Okolic Milicza :)(60km od Wrocłąwia w strone poznania) Mógłby mi w razie czego pomóc w takim montażu ?? Chodzi mi dokładnie o podłączenie klimatronica i przeciwmgielnych bo skręcić to sobie to zrobie sam :D A wiem że z podłączeniem kabelków to sobie napewno nie poradze :D

Czy jest ktoś z tych okolic co już się podejmował tej czynności i nie sprawiło by mu problemu zrobić to ponownie oczywiście za opłata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...