Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wymiana skrzyni automatycznej na manualną


Młodzik

Rekomendowane odpowiedzi

jak już niektórzy z was wiedzą czytając mój poprzedni wątek, padła mi skrzynia automatycznia w b5 1.9 110km AFN, z powodu kosztów jakie mnie czekają z naprawą owej skrzyni (3000 - 4000 zł) stwierdziłem że lepiej będzi ją wymienić na manualną. i ty pojawia się moje pytania:

czy robił ktoś kiedyś coś takiego? w jakim stopniu trzeba przerabiać układ hamulcowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlodzik, mam na sprzedanie skrzynie manual 6 biegow :wink4:

Jaką masz ta skrzynie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlodzik, mam na sprzedanie skrzynie manual 6 biegow :wink4:

Jaką masz ta skrzynie??

ja mam dfk[br]Dopisany: 19 Czerwiec 2010, 22:02_________________________________________________

Mlodzik, mam na sprzedanie skrzynie manual 6 biegow :wink4:

jaką masz tą skrzynie?

od czego?[br]Dopisany: 19 Czerwiec 2010, 22:02_________________________________________________

chamulcowy?

:mysli:

przepraszam za błędy, spieszyłem sie:) :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co musisz naprawić w swoim automacie, że aż tyle będzie kosztowała naprawa?

kompletny remont - tańsza jest wymiana na używkę ale ja wiem jak długo mi posłuży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlodzik, mam na sprzedanie skrzynie manual 6 biegow :wink4:

Jaką masz ta skrzynie??

Ze swojego auta. Dluzsza skrzynia 6 biegow, 2.5TDI :)

Prawde mowiac nie wiem, czy podejdzie do 1.9... ale powinna skoro Rogal montowal taka do swojego ex 2.0TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny wyrywny co bez walki chce wkładać manuala :gwizdanie: Czytając twój temat o skrzyni to wnioskując po tym co napisałeś nie podjąłeś nawet podstawowych kroków ku diagnozie. Mechanik od automatu chce ciebie wydoić na remont całej skrzyni, który jest zbędny bo wygląda na to, że rozpadł się jeden kosz i wydaje ci się że tanio sobie wrzucisz manuala, na śmietnikowych częściach może tak, ale z nowym sprzęgłem i przegubami żeby to miało ręce i nogi to już lepiej naprawić twoją skrzynię :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny wyrywny co bez walki chce wkładać manuala :gwizdanie: Czytając twój temat o skrzyni to wnioskując po tym co napisałeś nie podjąłeś nawet podstawowych kroków ku diagnozie. Mechanik od automatu chce ciebie wydoić na remont całej skrzyni, który jest zbędny bo wygląda na to, że rozpadł się jeden kosz i wydaje ci się że tanio sobie wrzucisz manuala, na śmietnikowych częściach może tak, ale z nowym sprzęgłem i przegubami żeby to miało ręce i nogi to już lepiej naprawić twoją skrzynię :cool1:

tak sie składa że mechanik z powodu że nie chce mnie wydoić poradził mi kupić innego używanego automata i wymienić, ja jednek po doświadczeniach, mimo to że do tej pory byłem zwolennikiem automatów wole wymienić na manuala skrzynia z kompletnym sprzęgłem i wszystkimy potrzebnymi rzeczami wynosi mnie 1400zł (już zamówiłem).

do dnia aż mi sie skrzynia porozjeżdzała byłem jednym z niewielu którzy wszystkich przekonywali że automat jest SUPER tylko trzeba wymieniać jak zalecają co 60 tys. olej ( co 10 tys sprawdzać poziom), nie zrywać przy ruszaniu, to wtedy skrzynia będzie bardzo dobrze służyć.

jednak mimo tego że wymieniałem olej co 30 tys psrawdzałem poziom. nie zrywałem jej nigdy to i tak padła!

kiedyś miałem passata w tip troniku pojechałem do niemiec wróciłem na lawecie, myślałem że to pech ale tym razem twierdze nigdy więcej autmata!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny wyrywny co bez walki chce wkładać manuala :gwizdanie: Czytając twój temat o skrzyni to wnioskując po tym co napisałeś nie podjąłeś nawet podstawowych kroków ku diagnozie. Mechanik od automatu chce ciebie wydoić na remont całej skrzyni, który jest zbędny bo wygląda na to, że rozpadł się jeden kosz i wydaje ci się że tanio sobie wrzucisz manuala, na śmietnikowych częściach może tak, ale z nowym sprzęgłem i przegubami żeby to miało ręce i nogi to już lepiej naprawić twoją skrzynię :cool1:

skrzynia z kompletnym sprzęgłem i wszystkimy potrzebnymi rzeczami wynosi mnie 1400zł (już zamówiłem).

W tej cenie dostaniesz pewną skrzynię, nowe sprzęgło i dwumasę :cool1:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo sprzęgło z dwumasem tyle kosztuje.

Mechanik będzie Ci robił swapa?

mechanik wrzuci mi tylko skrzynie a reszte sam zrobie, podpierając sie na tym co napisał arasxxx.[br]Dopisany: 22 Czerwiec 2010, 20:36_________________________________________________

Następny wyrywny co bez walki chce wkładać manuala :gwizdanie: Czytając twój temat o skrzyni to wnioskując po tym co napisałeś nie podjąłeś nawet podstawowych kroków ku diagnozie. Mechanik od automatu chce ciebie wydoić na remont całej skrzyni, który jest zbędny bo wygląda na to, że rozpadł się jeden kosz i wydaje ci się że tanio sobie wrzucisz manuala, na śmietnikowych częściach może tak, ale z nowym sprzęgłem i przegubami żeby to miało ręce i nogi to już lepiej naprawić twoją skrzynię :cool1:

skrzynia z kompletnym sprzęgłem i wszystkimy potrzebnymi rzeczami wynosi mnie 1400zł (już zamówiłem).

W tej cenie dostaniesz pewną skrzynię, nowe sprzęgło i dwumasę :cool1:?

jak bym chciał naprawiać te auto na nowych podzespołach to taniej by mi było kupić B6 więc takie teksty są bynajmiej dziwne. Wychodząc z takiego założenia z jakiego ty wychodzisz to trzeba by było kupować tylko nowe auta a jak już sie kupi używane to na dzieńdobry jechać do ASO i wymieniać wszystkie podzespoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny wyrywny co bez walki chce wkładać manuala :gwizdanie: Czytając twój temat o skrzyni to wnioskując po tym co napisałeś nie podjąłeś nawet podstawowych kroków ku diagnozie. Mechanik od automatu chce ciebie wydoić na remont całej skrzyni, który jest zbędny bo wygląda na to, że rozpadł się jeden kosz i wydaje ci się że tanio sobie wrzucisz manuala, na śmietnikowych częściach może tak, ale z nowym sprzęgłem i przegubami żeby to miało ręce i nogi to już lepiej naprawić twoją skrzynię :cool1:

tak sie składa że mechanik z powodu że nie chce mnie wydoić poradził mi kupić innego używanego automata i wymienić, ja jednek po doświadczeniach, mimo to że do tej pory byłem zwolennikiem automatów wole wymienić na manuala skrzynia z kompletnym sprzęgłem i wszystkimy potrzebnymi rzeczami wynosi mnie 1400zł (już zamówiłem).

do dnia aż mi sie skrzynia porozjeżdzała byłem jednym z niewielu którzy wszystkich przekonywali że automat jest SUPER tylko trzeba wymieniać jak zalecają co 60 tys. olej ( co 10 tys sprawdzać poziom), nie zrywać przy ruszaniu, to wtedy skrzynia będzie bardzo dobrze służyć.

jednak mimo tego że wymieniałem olej co 30 tys psrawdzałem poziom. nie zrywałem jej nigdy to i tak padła!

kiedyś miałem passata w tip troniku pojechałem do niemiec wróciłem na lawecie, myślałem że to pech ale tym razem twierdze nigdy więcej autmata!!

Tak czytam to sobie i myślę że ten mechanik nie jest zbyt dobrym mechanikiem :naughty: stary trik mechaników ,kup używany silnik ,skrzynie itd.. przecież tak jest najprościej ty kupisz mechanik wstawi a jak coś będzie nie tak to już ci mogę powiedzieć co ci mechanik powie ( coś z tą skrzynia jest nie tak ) .Takie kombinacje robią ci którzy chcą sprzedać auto bo nigdy do końca nie wiesz czy kupisz dobrą skrzynię czy silnik i jak długo na tym pojeździsz,dlatego jeżeli planujesz jeździć dalej tym autem to albo napraw automata albo sprzedaj go z uszkodzoną skrzynią .

Dbanie o automata nie kończy się na wymienia oleju ,sprawdzanie poziomu ,nie zrywanie ( o tym to pierwsze słyszę ) trzeba dodać do tego nie wrzucanie na P i N bez sensu ( np na światłach widziałem już takich Asów ) ,nie wrzucanie na N w czasie jazdy ,nie wrzucanie na P w czasie jazdy .

Na twoim miejscu udał bym się do prawdziwego mechanika od skrzynek ale nie takiego Panie weź pan kup używaną bo tej to się nie opłaca naprawiać .

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że na forum był opisywany problem z AFN po przekładce skrzyni, który miał spore problemy z jazdą, ciekawe czy doszli z tym do ładu :gwizdanie: Poza tym nie wiem czy założenie do swojego auta, które chce się w profesjonalny sposób przerobić nowego sprzęgła z kołem zamachowym zamiast śmietnika wyciągniętego zapewne z angola to jest coś dziwnego, dla mnie to byłoby zupełnie normalne i nie wiem jaki to ma związek z jeżdżeniem do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam to sobie i myślę że ten mechanik nie jest zbyt dobrym mechanikiem :naughty:

To samo chciałem napisać - zmień mechanika. Mi też jeden powiedział, że dopóki nie szarpie i nic się nie dzieje to oleju się nie zmienia, więc poszedłem do takiego co się zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:naughty:koleszko moja rada ja tez miałem problem z automacikiem, wyszło pół roku po kupnie, znalazłem facjowca caly koszt naprawy około4600zł ale oplacalo się jeżdzę już ponad trzy lata i jestwm zadowolony inni fachowcy też radzili przeklądać ze szrotu albo sprzedaj autko alboposzukaj fachowca co sie zna nie pierwszego lepszego i napraw jeśli chcesz pojeżdzic jeszcze wymiana to ryzyko i możesz utonąć w kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak:

skrzynia została już zmieniona na manualną.

skorzystałem ze wskazówek "arasxxx" z którym trochę powisiałem na telefonie.

jak na razie jeżdzę trzeci dzień z przekładką nie było problemu, bo jest to banalnie proste, (jeśli ktoś ma jakie kolwiek pojęcie na temat motoryzacji) dwa popołudnia i wszystko na miejscu.

każdemu polecam, całkowity koszt to 1400zł i duuużo części do odsprzedaży automata, jak sie postarać to wyjdę prowię na zero, i wolę za pół roku wymienić dwumasa ( które jak tu piszecie pochodzi z angielskiego szrotu) niż płacić teraz 4600zł za zrobienie tej skrzyni którą miałem.

jeśli ktokolwiek chciałby zasięgnąć rady przy podobnej wymianie to chętnie pomogę :)

jak macie pytania to dzwońcie: 0-509-306-957 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...